yekmive

خرید و فروش بادام

loading more yekmive

بادام - درختی کوهی زمینی فروش عمده

بادام مانند پسته و گردو از اجزای اصلی آجیل های خوشمزه به حساب می آید که حاصل میوه درخت بادام می باشد و از طرفی برای سلامتی بسیار موثر می باشد. طعم بادام گستره تلخ تا شیرین را دارا می باشد که هر دو نوع را می توان در فروشگاه ها و آجیل فروشی ها یافت. بادام در ایران و کشورهای مختلفی چون لبنان، سوریه، آمریکا و آفریقا کشت می شود. از این بادام خوش طعم انواع گوناگونی وجود دارد که در ادامه مطالب به آن ها و چگونگی خرید و فروش بادام خواهیم پرداخت.

درخت بادام

وجود کمی رطوبت ضامن رویش درخت بادام می تواند باشد این گیاه از ریشه بسیار قوی بر خوردار می باشد؛ درخت بادام برگ های سبز رنگ و باریک و نوک تیز و بیضی شکلی دارد. در اوایل بهار شاهد شکفتن شکوفه های زیبا و صورتی رنگ درخت بادام هستیم‌.

خواص بادام شیرین و تلخ

بادام شیرین سرشار از مواد معدنی مهم، ویتامین آ، کلسیم، پتاسیم، فسفر، پروتئین و قند طبیعی می باشد که به دلیل وجود فسفر وکلسیم در ساختار خود برای افراد مبتلا به پوکی استخوان و آرترز بسیار موثر می باشد. بادام تلخ نیز علاوه بر دارا بودن خصوصیات بادام شیرین، اسید سیانیدریک نیز دارد که البته خوردن آن چندان برای افراد توصیه نمی شود.

طبع بادام شیرین گرم و تر و بادام تلخ گرم و خشک می باشد. از هر دو نوع بادام ها روغن مخصوص به آن تولید می شود که از روغن بادام شیرین در بهبود درد چشم و روغن بادام تلخ در درمان زخم های کهنه و اگزما استفاده می شود.

مصرف بادام درختی و کاهش آلزایمر

بادام به علت دارا بودن مواد مغذی نظیر ریبوفلاوین و ال کارنیتبن، سبب توسعه سلول های مغزی شده و میزان هوش افراد را بالا می برد در نتیجه از آلزایمر جلوگیری کرده یا به افراد مبتلا در کاهش بیماری بسیار یاری می رساند. اکنون بسیاری از افراد مرغوب ترین نوع بادام های درختی را از سایت یک میوه با قیمت مناسب سفارش می دهند و از خواص بی نظیر بادام های اعلا و تازه بهره مند می شوند.

بادام کوهی

بادام کوهی گونه های مختلفی دارد که در مناطق نیمه خشک ایران می روید؛ درختچه آن سبز رنگ بوده و برگ های باریک و کوچکی دارد. گل های بادام کوهی سفید رنگ بوده و از اوایل فروردین قابل مشاهده هستند برداشت دانه های بادام کوهی از اوایل تا اواخر خرداد انجام می گیرد.

محل رویش بادام کوهی

این نوع بادام در مناطق نیمه عمیق تا عمیق، در بخش های با شیب ملایم در کوهستان ها و حتی درون خاک های سنگریزه دار و آهکی و سیلیسی نیز توانایی رشد دارد. مغز همه گونه های بادام کوهی تلخ مزه هستند و بسیاری از افراد پس از شستن آن ها، اقدام به شیرین کردن مغزهای بادام کوهی می پردازند.

بادام زمینی

بادام زمینی یا پسته شامی گیاهی مخصوص رشد در مناطق گرم می باشد. گل های آن زردرنگ و از دو نوع می باشد که پس از لقاح دم گل به سمت سطح خاک خمیده شده و رفته رفته میوه در خاک تولید می شود، به همین دلیل به آن بادام زمینی گفته می شود. بادام زمینی از تنقلات خوشمزه و بسیار محبوب می باشد که در اجزای آجیل نیز یافت می شود.

بادام زمینی از مغزی دو لپه ای تشکیل شده که مقدار چربی اشباع نشده آن بسیار بالا بوده و در تهیه روغن بادام زمینی و کره بادام زمینی بکار می رود. خوردن کره برای افراد لاغر و بدنسازان توصیه می شود. همچنین بادام خاکی از جمله مغزهای سرشار از پروتئین تلقی می شود که بسیار خوشمزه می باشد.

چرا بادام زمینی برای دیابتی ها مناسب است؟

چون بادام زمینی میزان کربوهیدرات پایینی دارد و از طرفی مقدار پروتئین، چربی و فیبر آن بالاست، شاخص گلوکز در این آجیل پایین بوده و پس از صرف وعده های غذایی از ورود زود هنگام کربوهیدرات ها به خون جلوگیری می کند. از آن جا که انواع تازه و اعلای بادام زمینی کم است، شما را به دیدن و سفارش بادام زمینی های مورد نظرتان در سایت یک میوه پیشنهاد می کنم.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی سه نوع از بادام ها یعنی درختی، کوهی و زمینی پرداختیم؛ هر کدام از آن ها از درخت رشد کرده در محیط مختلف نشات می گیرند و خواص هر کدام در جای خود قابل تامل می باشد. امیدواریم که برای خرید یا فروش بادام مورد نظر خود این اطلاعات مورد استفاده شما قرار بگیرد


خرید بادام

خریدار بادام برای خرید و فروش عمده بادام بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده بادام برای فروش عمده بادام خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش بادام می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده بادام مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده بادام مصرف داخل و حتی اقدام به خرید بادام صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت بادام معامله بهتری را انجام خواهید داد....