yekmive

عسل شیره و فرآورده ی مربا

loading more yekmive

عسل شیره و فرآورده ی مربا - طبیعی گون کوهی آویشن

گاهی اوقات سر سفره صبحانه که می نشینید انتظار تنوع دارید و از خوردن مکرر پنیر خسته می شوید. از طرفی خوردن زیاد پنیر و چایی برای مغز خوب نیست؛ اما وقتی روز خود را با خوردن عسل خوشمزه و طبیعی، شیره یا مربا شروع می کنید، انرژی خاصی برا انجام کارهای روزمره نظیر ورزش و درس و کار به دست می آورید.

عسل و فواید آن

عسل توسط زنبورعسل تولید می شود و برای وعده صبحانه بسیار پرفایده می باشد این ماده غذایی تضمین کننده سلامت دندان و پوست به دلیل وجود ترکیب هیدروژن پراکسید در آن فاسد نمی شود حتی اگر خارج از یخچال بماند.

زنبور عسل شهد گل ها را جمع می کند و در آن ها تغییراتی ایجاد کرده و به صورت مایع غلیظ، فوق العاده و پرانرژی در می آورد. رنگ عسل به توجه به منطقه برداشت، شهدی که زنبور از آن تغذیه کرده و مدت زمان نگهداری از سفید روشن تا رنگ های تیره نزدیک به سیاه متفاوت می باشد.

فواید عسل

عسل علاوه بر خوش طعم بودن و خواص خوراکی آن، در درمان سرفه و عفونت گلو، ترمیم زخم، تقویت حافظه، سلامت پوست و استفاده از آن در ماسک صورت، کم خونی و کاهش فشار خون کاربرد بی نظیری دارد.

انواع عسل

تفاوت در انواع عسل به نوع شهد گل و عطر و بوی آن، منطقه تولید عسل و زمان تولید آن برمی گردد. آیا تا به حال عسل تک گل یا چند گل شنیده اید؟ عسل تک گل به عسلی گفته می شود که از شهد یک گل به خصوصی تولید می شود مانند عسل آفتابگردان یا عسل قنقال؛ هم چنین عسل چند گل از جمع آوری شهد چندین گل حاصل می شود مانند عسل کوهستان و مرکبات

عسل آویشن

این عسل از نوع تک گله بدست می آید و رایحه نعنایی آویشن خاص و شدیدی دارد؛ عسل آویشن برای زنان باردار مفید می باشد و سرشار از آنتی اکسیدان و برای سیستم ایمنی تقویت کننده ای قوی به حساب می آید.

در کشور ما عسل های طبیعی، تغذیه ای و مصنوعی تولید می شود. اگر مایل به مشاهده و آگاهی از خرید و قیمت عسل های کوهی، عسل آویشن، عسل گون، عسل دماوند، شمال، عسل تغذیه ای و بقیه انواع آن ها می باشید، سری به سایت یک میوه بزنید تا از بهترین گزینه ها یکی یا چند مورد را برگزینید.

شیره

همیشه وقتی نام شیره گیاهی به گوش ما می خورد همراه آن عصاره نیز به ذهن می آید؛ شیره خوراکی دقیقا از عصاره گیری میوه هایی نظیر خرما، انگور، توت و ... بدست می آید و با جوشاندن آن در آب یا حلال مناسب دیگری آماده سرو می شود.

شیره انگور

طرز تهیه این نوع شیره با شیره خرما و توت فرق می کند. ابتدا آب انگور گرفته شده و به آن خاک تمیزی اضافه می شود این امر به این دلیل انجام می شود که تفاله انگور با خاک ته نشین شود؛ سپس می جوشانند و در نهایت ماده ای سرخ تا سیاه رنگ شیرین به دست می آید که بسیار خوشمزه می باشد.

شیره خرما

برای تهیه این شیره، خرما ها را در فضایی سرپوشیده و تمیز روی هم به صورت توده وار قرار می دهند پس از گذشت مدتی در نهایت با فشردن خرما ها شیره غلیظ آن خارج می شود.

دوشاب

دوشاب از کشمش خشک و از نوع انگور سفید تهیه می شود و مزه ای شیرین دارد اما شیره از انگور خیس بدست می آید. با فرا رسیدن فصل زمستان مصرف خوراکی های با طبع گرم اهمیت فراوانی دارد؛ سایت یک میوه با ارائه شیره، عسل، انواع مربا و... زمستان سرد شما را گرما می بخشد.

مربا

یک پیشنهاد عالی دیگر برای صبحانه مربا می باشد که میوه  با شکر پخته شده و انواع اقسام مرباهای خوشمزه چون مربای هویج، آلبالو، به، مربای انجیر، سیب، گیلاس، توت فرنگی و ... تهیه و آماده خوردن می شود. باید به شما بگوییم که سایت یک میوه تمامی مرباهای دلخواه شما را با مناسب ترین قیمت و اندازه های متنوع در اختیارتان قرار می دهد.

نتیجه گیری

در مطالب بالا در مورد پیشنهاد های خوشمزه و در عین حال مفید برای وعده صبحانه و دیگر موارد پرداختیم‌. عسل های کوهی، گون، آویشن و .... در زمره بهترین گزینه های طبیعی برای صرف صبحانه و تقویت سیستم ایمنی محسوب می شوند؛ از طرفی در مورد انواع شیره و تاثیر آن در کم خونی صحبت کردیم و در نهایت به انواع مرباهای عالی اشاره کردیم که خوردن آن خالی از لطف نیست.


خرید عسل

خریدار عسل برای خرید و فروش عمده عسل بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده عسل برای فروش عمده عسل خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش عسل می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده عسل مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده عسل مصرف داخل و حتی اقدام به خرید عسل صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت عسل معامله بهتری را انجام خواهید داد....