yekmive

نهاده ها دام و طیور

loading more yekmive

نهاده ها دام و طیور

برای افراد علاقه مند به پرورش دام و طیور گوشتی، مهیا کردن به موقع نهاده های دام و طیور بسیار حائز اهمیت است. اکنون این سوال به ذهن تان خطور می کند که منظور از نهاده های دامی چیست؟ به مواد غذایی و‌ خوراکی اصلی که مورد نیاز جسم دام و طیور می باشد و به منظور پرورش، رشد و برخورداری از سلامت حیوان هایتان به آن ها داده می شود، گفته می شوند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در مورد اصلی ترین نهاده های دام و طیور اطلاعات کافی کسب کنید.

خوراک کنسانتره طیور:

این موضوع برای دامداران و پرورش دهندگان بسیار با صرفه خواهد بود؛ هم چنین ممکن است مواد مغذی با دز اشتباه مخلوط شده و ضرر جبران ناپذیری وارد شود. کنسانتره طیور برای بوقلمون، جوجه های گوشتی و حتی تخم گذار در مراحل مختلف تولید، پرورش و رشد داده می شود و این طیور را از مواد مغذی بهره مند می سازند. تعدادی از این کنسانتره ها عبارتند از: کنسانتره مادر مرغ گوشتی و مادر تخم گذار و کنسانتره پولت. اگر می خواهید کنسانتره های با کیفیت مطلوب را تهیه کنید و از ضرر خلاصی یابید، به سایت یک میوه مراجعه کنید.

مواد معدنی خوراک دام و طیور:

بیش از ۱۰ عنصر و مواد معدنی مورد نیاز طیور و دام هاست.  کمبود هر کدام از این عناصر گاهی جبران ناپذیر می شود. به عنوان مثال کلسیم و فسفر مواد اصلی استحکام استخوان ها و پوسته تخم ها می باشند و کاهش این دو عنصر سبب کاهش رشد جوجه و ترک پوسته می شود.

دام و طیور همانند هر جانور دیگری، به مس،آهن، منگنز، روی، ید و سلنیوم نیاز دارند و این عناصر هرکدام نقش خود را در بدن جاندار ایفا می کنند. اکنون می خواهیم به معرفی مکمل معدنی پر مصرف و ضروری دام و طیور اشاره کنیم.

دی کلسیم فسفات:

حاوی ۱۷.۵ درصد فسفر و ۲۳ درصد کلسیم است. افزودن این مکمل به جیره طیور باعث استحکام پوسته تخم مرغ، افزایش اشتها، استحکام استخوان ها، افزایش تخم مرغ تولیدی و در دام ها سبب افزایش تولید شیر و بهبود توده استخوانی می شود. برای سفارش این مکمل پرکاره، کافی است سری به سایت یک میوه بزنید.

مواد افزودنی خوراک دام و طیور:

1. آنزیم ها:

در علم زیست و شیمی به آنزیم ها رابط واکنش ها گفته می شود. در مواد خوراکی دام و طیور نیز ترکیباتی وجود دارد که بدون آنزیم ها در معده نشخوارکنندگان و طیور هضم نمی شوند؛ بنابراین با افزودن آنزیم ها به جیره دام و طیور، واکنش های متابولیکی در بدن شان به خوبی صورت می گیرد.

2. پروبیوتیک ها:

ترکیبی از میکروب های زنده هستند که به طور مستقیم به خوراک دام و طیور اضافه می شوند. پروبیوتیک ها را با آنتی بیوتیک ها اشتباه نگیرید. پروبیوتیک ها نه تنها بر عملکرد ارگان ها و سلول های بدن اثر منفی ندارند بلکه مفید نیز می باشند و از تکثیر باکتری های بیماری زا در معده و روده حیوان جلوگیری می کنند.

انواع دیگر نهاده های دام و طیور:

علاوه بر موارد بالا، نهاده دیگری وجود دارد که برای متقاضیان عرضه می شوند. شامل: جوش شیرین دامی، تفاله چغندر قند، تفاله مرکبات، پودر ماهی، پودر تفاله گوجه و تفاله دامی. برای آگاهی از قیمت فروش این محصولات به سایت یک میوه مراجعه کنید.

نتیجه گیری:

در مطالب بالا در مورد اهمیت نهاده های دام و طیور صحبت کردیم. نهاده های دام و طیور در رشد و پرورش بی نقص حیوانات ضروری هستند. برخی از آن ها بصورت مکمل به جیره غذایی شان افزوده شده و برخی دیگر به طور مستقیم به خورد آن ها داده می شود.


خرید نهاده

خریدار نهاده برای خرید و فروش عمده نهاده بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده نهاده برای فروش عمده نهاده خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش نهاده می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده نهاده مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده نهاده مصرف داخل و حتی اقدام به خرید نهاده صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت نهاده معامله بهتری را انجام خواهید داد....