yekmive

خدمات دام و طیور

loading more yekmive

مشاوره دام و طیور - دامداری دامپزشکی دام شبانه روزی حیوانات

با پیشرفت علم و تکنولوژی، تمامی صنایع رشد چشمگیری پیدا کرده اند. یکی از این صنایع، صنعت دامداری و دامپروری می باشد. دامداری، علم پرورش حیوانات اهلی نظیر گاو،گوسفند، بز، اسب و... ، آبزیان و حشرات می باشد. دخیل شدن دانش مدرن در زمینه دامپروری، سبب شده سود اقتصادی فراوانی از این طریق بدست آید.

دامداری

نیاز انسان به غذا از همان زمان پیدایش انسان با او همراه بوده است؛ در این میان پرورش حیواناتی نظیر گاو، گوسفند، بز و ... اهدافی نظیر سود اقتصادی و تامین مواد خوراکی را به همراه داشته است. در دامداری، از چراگاه های تازه برای تغذیه دام ها استفاده می شود.

 طی سالیان گذشته دامداری به روش سنتی انجام می گرفت اما بعدها به دلیل قادر نبودن به تامین موادغذایی مورد تقاضای جامعه، کمبود مواد غذایی مورد استفاده دام ها، انسان ها به علم رو آوردند و روش های جدید و پیشرفته را به کار بردند. در دامداری سنتی، حیوانات در طول روز به چراگاه برده می شوند و عصر به آغل خود بر می گردند.

در روش قدیمی، از طرفی رفت و آمد دام سخت می باشد و نیاز به مراقبت بیشتری از حیوانات وحشی دارد و از طرفی علوفه های آن ها ارزش مغذی کمتری دارد. دام ها برای تولید سود بیشتر نیاز به مراقبت و رسیدگی زیادی دارند؛ به عنوان مثال برای جلوگیری از بیمار شدن دام ها، محل زندگی آن ها را باید مرتب تمیز و ضدعفونی کرد و در صورت مشاهده شدن مورد بیماری در حیوانی، بدون معطلی باید به دامپزشک مراجعه شود.

دامپزشکی

دامپزشکی علمی تجربی می باشد که به شناخت، پیشگیری، درمان و از بین بردن بیماری های مربوط به حیوان می پردازد. این دانش نه تنها به بررسی و شناخت بیماری های خاص حیوانی می پردازد، بلکه به بیماری های انتقالی بین حیوان و دام نیز توجه می کند.

دامپزشک ها در سراسر جهان به ناظر و مسئول بهداشت دام معروف می باشند و سلامتی و رفاه تمامی حیوانات را بر برعهده‌ دارند. اکنون در کشور ما رشته های مربوط به دامپزشکی و دانشکده دامپزشکی تاسیس شده تا به پیشرفت هرچه بهتر این رشته با ارزش کمک کند.

علم دامپزشکی، دامداران را از وجود بیماری های مهلک مربوط به دام ها که حتی ممکن است سبب فلج دام شود، آگاه می کند. از جمله بیماری های خطرناک عبارتند از: تب برفکی، سل گاوی، طاعون، هاری و... . شناخت این بیماری ها و پیشگیری و واکسینه کردن دام ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

مشاوره دام و طیور

مشاوره در زمینه دامداری و پرورش دام و طیور، عامل اصلی خارج شدن از سردرگمی در شرایط سخت و استرس زا می باشد. هم چنین مشاوره دام و طیور، از رسیدن آسیب های بزرگ به بسیاری از دامداران و مرغداران جلوگیری می کند. دانش مشاوره های زمینه دام و دامپزشک، صاحبان دام را از ضررهای هنگفت نجات می دهد.

این گونه مشاوره ها حتی می تواند سود دامدار و مرغدار را چند برابر کند زیرا به آن ها آگاهی لازم را می بخشد. سایت یک میوه ضمن ارائه خدمات در زمینه تهیه خوراک دام و طیور،‌ کنسانتره و مکمل ها، تجهیزات مورد نیاز کشاورزان و دامداران، به شما در مورد مشاوره دام هایتان نیز کمک می کند. ضرورت مشاوره به این دلیل است که هم دامدار آگاهی کافی کسب کند و در مواقع بروز بحران دستپاچه نشود و هم جلوی ضرر و زیان را بگیرد.

نتیجه گیری

پرورش حیوانات برای بحث تغذیه از گذشته های دور انجام می شده است اما راه و چاه را کامل نمی دانستند. حیوانات برای رشد بیشتر و سلامتی و زاد و ولد، نیاز به مراقبت دامدار خود دارند؛ دامداران با مراجعه به سایت یک میوه می توانند با راهنمایی مشاوران اطلاعات کافی در مورد نحوه نگهداری و جلوگیری از بیماری دام ها کسب کنند و حتی در صورت بیماری دام، آن را معالجه کنند. 


خرید خدمات دام

خریدار خدمات دام برای خرید و فروش عمده خدمات دام بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده خدمات دام برای فروش عمده خدمات دام خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش خدمات دام می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده خدمات دام مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده خدمات دام مصرف داخل و حتی اقدام به خرید خدمات دام صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت خدمات دام معامله بهتری را انجام خواهید داد....