yekmive

خرید و فروش چای

loading more yekmive

چای - فروش عمده محصول کشاورزی

چای از محبوب ترین و پرمصرف ترین نوشیدنی پس از آب در آسیا و جهان به شمار می رود. این نوشیدنی طعم و بوی دلپذیری دارد که خستگی را پس از روز پرکار از تن به دور می کند. چای تقریبا هیچ گونه چربی ندارد و دارای کافئین و آنتی اکسیدان می باشد. این نوشیدنی از جمله مصارف روزانه مردم ایران به شمار می رود.

انواع چای های سیاه، سبز، سفید، پوئر و اولونگ همگی از یک گونه گیاه به نام کاملیا سیننسیس مشتق شده اند و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته اند؛ هر چند روش تولید و برداشت برگ های چایی و مقدار اکسیداسیون هر کدام از دیگری اندکی متفاوت می باشد.

در توضیحات زیر سعی داریم انواع گوناگون چای با خواص و ویژگی های آن ها را برای شما شرح دهیم تا با کمک این اطلاعات بتوانید به سادگی خرید چای من باب آرامش و خرسندی خود را برگزینید.

چای سیاه

چایی که در منزل و سفره خانه ها نوشیدن آن افراد را به وجد می آورد، از همان ابتدا به رنگ مشکی نبوده و پس از انجام فرایندهایی بر روی برگ سبز گیاه چای، سرانجام به دست مشتری های دو آتیشه رسیده است. دلیل اینکه چای سیاه از رنگ تیره تری نسبت به بقیه چای ها برخوردار می باشد، به دلیل اکسیده شدن کامل آن است.

چای سیاه از طعم قوی تر و میزان کافئین بیشتری در مقایسه با چای های دیگر برخوردار می باشد به همین دلیل ممکن است پس از خوردن آن خواب آلودگی از سرتان بپرد. آیا می دانستید چای سیاه در حدود ۸۵ درصد از نوشیدنی چای جهان  و این رقم بالا را به خود اختصاص داده است؟

نوشیدن چای سیاه برای سلامتی حائز اهمیت می باشد و میزان کلسترول و فشار خون، درصد حملات قلبی و دیابت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. به شما نیز توصیه می کنیم روزانه یک تا دو فنجان چای بنوشید تا هم آرامش اعصاب خود را بازیابید و هم سلامتی شما تضمین شود.

چای سبز

رنگ سبز این چایی به دلیل عدم اکسیداسیون می باشد. برگ های چای سبز را پس از برداشت، تحت حرارت قرار می دهند تا آنزیم های مسبب اکسیداسیون از بین روند. این کار به حفظ هر چه بیشتر خواص چای سبز و ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های آن کمک شایانی می کند. این چای سوخت و ساز بدن را بالا برده و سبب کاهش مقدار کلسترول بدن می شود.

چای سفید

این چای از جوانه های تازه باز نشده گیاه چای و گلبرگ های جوان بدست می آید و برخلاف بقیه چای ها کمتر دچار تغییرات و فرآوری می شود. گلبرگ های جوان به منظور جلوگیری از اکسایش زیر نور آفتاب خشک می شوند و سپس دیگر مراحل آماده سازی چای سفید انجام می گیرد. چای سفید فاقد هرگونه ماده افزودنی بوده و میزان آنتی اکسیدان بالایی دارد و هم چنین از کافئین کمتری نسبت به چای سبز برخوردار می باشد.

خواص چای سفید

این چایی اثرات مشابه چای سبز را دارد اما باید گفت به دلیل تهیه شدن از جوانه های نورس و برگ های تازه چیده شده، خواص چندین برابر بهتر از آن را داراست و به تازگی در زمره بهترین و گران ترین دمنوش در شرق تلقی می شود. اگر شما مایل به خریداری و امتحان کردن این دمنوش خوشمزه با قیمت مناسب می باشید، به سایت یک میوه سری بزنید.

چای اولونگ

این چای دارای ویژگی نیمه اکسید شده می باشد و در تهیه آن تا انتهای مرحله اکسیده شدن پیش نمی روند؛ بدین جهت پیش از حرارت دادن ۲ الی ۳ ساعت به دور از حرارت در جایی می ماند و سپس چای سفید را آماده می کنند. این چای از رنگ قهوه ای طلایی تا روشن برخوردار می باشد و مزه شبیه چای سبز ندارد اما سرشار از آنتی اکسیدان می باشد.

چای پوئر

برگ های این چای از درخت چای وحشی بدست می آید و طبق درجه اکسیداسیون ممکن است خواص چای سبز یا سیاه را پیدا کند. چای پوئر برای افزایش هوشیاری و هضم بهتر غذا بسیار موثر می باشد؛ هم چنین به کاهش التهاب و درد کمک شایانی می کند.

این چای هایی که معرفی کردیم تنها بخشی از لیست چای های موجود در سایت یک میوه تلقی می شوند جهت مشاهده و اطلاع از قیمت چای هایی نظیر: چای میوه ای، چای ماسالا، ارل گریو ...چند دقیقه را به سایت یک میوه اختصاص دهید.

نتیجه گیری

چای ازجمله نوشیدنی های رومزه خیلی از ما محسوب می شود و از خواص نظیر: آرامش بخشی، جلوگیری از ایست قلبی و کاهش کلسترول بدن برخوردار می باشد. در این مقاله سعی شد معرفی در مورد انواع چای معروف را انجام دهیم.   


خرید چای خشک

خریدار چای خشک برای خرید و فروش عمده چای خشک بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده چای خشک برای فروش عمده چای خشک خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش چای خشک می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده چای خشک مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده چای خشک مصرف داخل و حتی اقدام به خرید چای خشک صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت چای خشک معامله بهتری را انجام خواهید داد....