yekmive

خرید و فروش دانه های روغنی

loading more yekmive

اطلاعاتی در مورد دانه‌های روغنی و خرید و فروش عمده آنها

انسان برای انجام فعالیت‌های روزانه خود نیاز به انرژی و کالری دارد. زیرا بدن برای انجام هر کاری نیاز به سوخت و ساز دارد. این انرژی از غذاها تامین می‌شود. به همین دلیل همیشه تاکید می‌شود که به دنبال غذاهایی باشید که انرژی بدن شما را تامین کنند. روغن‌های نباتی از آن دسته از محصولاتی هستند که انرژی مورد نیاز بدن شما را تامین می‌کنند. در واقع انرژی زا ترین منبع سوخت و ساز بعد از کربوهیدرات‌ها هستند. این روغن های نباتی هم از محصولاتی مانند کلزا، آفتابگردان، کنجد، بادام زمینی و ... تولید می‌شوند. کلزا هم یکی از مهم ترین دانه های روغنی است. زیرا این دانه گیاهی نقش مهمی در تولید روغن های خوراکی دارد. این دانه ها مورد بررسی قرار می‌گیرند. استقرار بوته ها، عملکرد، درصد سبز شدن و ... همه ثبت می‌شوند. کشاورزان باید توجه زیادی نسبت به شرایط اقلیمی و بهداشت این دانه ها داشته باشند. زیرا این دانه ها باید از آلودگی گرده حفظ باشند. در ادامه بیشتر در مورد خرید و فروش عمده دانه‌های روغنی صحبت می‌کنیم.

 

دانه های روغنی کلزا و خردل

این جنس از دانه های روغنی معمولا در مناطق معتدل اروپا و آمریکای شمالی و آسیا و آفریقا کشت می‌دهند. باید بدانید که این دانه ها در سرزمین‌های مرطوب گرمسیری رشد خوب و مناسبی ندارند. جالب است بدانید که کلزا دو نوع است. کلزای معمولی و کلزای سوئدی از انواع این دانه‌های روغنی مفید هستند. کلزای سوئدی بیشتر اوقات در فصل پاییز کشت می‌شود. کلزای معمولی هم در بهار قابل کشت است. خردل قهوه ای هم در مناطقی از هند برای بدست آوردن روغن، کشت می‌شود. معمولا این رقم های خردل طعم تندی به ادویه ها می‌دهد. روغن کلزا هم دارای اسید اروسیک است. البته مقدار قابل توجهی از آن کاسته می‌شود.

 

شرایط کشت دانه های روغنی کلرای سوئدی و خردل

قرنطینه: کلرای سوئدی بیشتر حالت خود گشن دارد. اما تجربه ها نشان داده است که افزایش کندوی عسل در مزرعه هم باعث افزایش عملکرد می‌شود. خردل قهوه ای هم به مقدار زیادی خود گشن است. اما کلزا و خردل سفید به مقدار زیادی دگر گشن هستند. فاصله قرنطینه مناسب در این بخش اهمیت زیادی دارد. این موضوع به علت حفظ کولتیوار و پرهیز از ناخالصی بین آنها است.

برداشت: دانه های کلزا خودشان به راحتی ریزش می‌کنند. اما زمان برداشت آنها بسیار اهمیت دارد. دوره زمانی برداشت هم بسیار کوتاه است. معمولا حدود یک هفته طول می‌کشد. سه روش هم برای برداشت وجود دارد.

1)     ردیف کردن و درو کردن توسط کمباین

2)     خشک کردن محصول و سپس برداشت آنها با استفاده از کمباین

3)     برداشت مستقیم با کمباین

 

دانه های بسیار دیگری هم وجود دارند که برای سلامتی و تامین سوخت و ساز بسیار مفید هستند. در ادامه شما را با این دانه ها آشنا خواهیم کرد.

 

دانه‌های کنجد که در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد

احتمالا شما هم بارها از خواص و اهمیت دانه کنجد شنیده‌اید. بر روی نان بربری و سنگگ طعمی بی نظیر ایجاد می‌کنند. امروزه خانم های ایرانی از کنجد برای ته دیگ غذاها، سالادها و ... استفاده می‌کنند. اسید چرب موجود در این دانه ها بسیار برای بدن مفید هستند. زیرا باعث کاهش کلسترول بد خون می‌شود.

 

دانه‌های زیره که روش درمانی فوق‌العاده‌ای هستند

دانه‌های زیره از قدیم تا به حالا مورد استفاده مردم قرار گرفته است. این دانه دارای جنبه های درمانی بسیاری است. بهترین نوع این دانه را در کرمان پیدا خواهید کرد. این دانه‌ها برای درمان آنفولانزا و درمان مشکلات معده مانند یک معجزه عمل می‌کنند. مطالب گردآوری شده برگرفته از سایت ویکی پدیا است.

 

نحوه خرید و فروش دانه‌های روغنی در سطح کشور

همانطور که می‌دانید برای تهیه و کشت این دانه‌های گیاهی و غذایی زحمات زیادی کشیده می‌شود. کشاورزان همه تلاش خود را می‌کنند تا به بهترین روش و در مناسب ترین زمان آنها را کشت دهند. سپس به دست افراد دیگر در سراسر کشور برسد. کشاورز بعد از برداشت محصولات خود به فکر فروش آنها می‌افتد. گاهی کشاورز یا همان فروشندگان خریدارانی را می‌شناسند. در نتیجه معامله را انجام می‌دهند. اما در بسیاری از مواقع کشاورزان زمان زیادی برای پیدا کردن خریدار صرف می‌کنند. آنها مجبور هستند محصول خود را در جایی انبار کنند تا خریدار مورد نظر را پیدا کنند. اما این روزها با بوجود آمدن استارت‌آپ های جدید این قبیل از مشکلات برای کشاورزان و خریداران کاسته شده است. کشاورزان و فروشندگان دانه‌های روغنی می‌توانند محصولات خود را در سایت یک میوه که یک استارت‌آپ جدید است، به صورت رایگان به فروش برسانند. فروش در این سایت به صورت عمده صورت می‌گیرد. خریداران هم می‌توانند با بررسی آگهی‌های فروش موجود در سایت با فروشندگان ارتباط برقرار کنند. همانطور که می‌دانید به این طریق تعداد عرضه و تقاضا بالا می‌رود. در نتیجه معامله خیلی راحت‌تر صورت می‌گیرد. خریدار می‌تواند با بررسی سوابق کاری فروشنده،نوع محصول، منطقه کشت و... با توجه به نیاز خود از بهترین فروشنده خرید کند. خرید و فروش عمده دانه‌های روغنی همیشه بازار گرم و پرطرفداری داشته است. خبر خوب این است که خریدار و فروشنده در هر مناطقی از کشور می‌توانند باهم برای انجام معامله در ارتباط باشند.

 

آیا یک میوه تنها به صورت سایت برای خرید و فروش در دسترس است؟

خیر سایت یک میوه علاوه بر یک سایت جامع و کامل دارای اپلیکیشن برای نصب در گوشی‌ هم است. به این صورت به راحتی می‌توانید با گوشی همراه خود پیام‌های خود مربوط به خرید و فروش محصولات کشاورزی را بررسی کنید.

یک میوه دارای چه قوانین و شرایطی است؟

سایت یک میوه دارای یکسری شرایط و قوانین است. بهتر است قبل از استفاده از این سایت قسمت قوانین را مطالعه کنید. سایت یک میوه دارای نظم خوبی است. خیلی راحت می‌توانید بخش‌های مختلف سایت را پیدا کنید. در قسمت دسته بندی‌ها هم می‌توانید محصول مورد نظر خود را پیدا کنید. برای مثال برای دیدن آگهی‌های مربوط به دانه ها به بخش خرید فروش عمده دانه‌های روغنی مراجعه کنید.


خرید دانه روغنی

خریدار دانه روغنی برای خرید و فروش عمده دانه روغنی بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده دانه روغنی برای فروش عمده دانه روغنی خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش دانه روغنی می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده دانه روغنی مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده دانه روغنی مصرف داخل و حتی اقدام به خرید دانه روغنی صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت دانه روغنی معامله بهتری را انجام خواهید داد....