yekmive

راننده

loading more yekmive

ماشین آلات کمباین در کشاورزی

کشاورزی یکی از حرفه های اساسی و ضروری در هر جامعه ای است. در قدیم کارگران زیادی در زمین های کشاورزی کار میکردند. امروزه تعداد نیروی انسانی برای کار در زمین های کشاورزی کاهش یافته است. قطعا همه ما می دانیم که نیاز به این حرفه در کشور کم نشده است. تامین مواد غذیی سالم و اقتصاد کشور در گروی تولیدات محصولات کشاورزی است. سامانه های نظارتی سعی دارند با ایجاد روش های نوین از زحمت های زیاد نیروی انسانی در مزارع بکاهند. ایجاد سامانه های نوین آبیاری و استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار یکی از همین کارهای پیشرفته در دنیای امروز در حوزه کشاورزی است.  تولید و استفاده از ماشین آلات صنعتی مانند کمباین از دیگر راهکارهایی برای افزایش راندمان کاری کارگران و کشاورزان است. کمباین ماشین برداشت محصولات کشاورزی دانه دار است. ماشین کمباین سه کار درو کردن، کوبیدن و جداسازی دانه ها را به طور کامل انجام می‌دهد. این ماشین آلات توسط مهندسین مکانیک و مهندسین ماشین سازی طراحی و تولید می شوند. راننده تراکتور کمباین کمک زیادی به جمع آوری محصولات می کند.

در ادامه می خواهیم شما را با دلیل استفاده از ماشین آلات کمباین در مزارع کشاورزی آشنا کنیم.

 

اجزای مورد استفاده غلات

کمی قبل تر انسان ها زمان زیادی برای برداشت محصولات صرف می کردند. غلات از مصارف مهم تولیدی در صنعت کشاورزی است. در بین غلات هم گندم اهمیت زیادی برای مصارف غذایی دارد. گندم ها دارای ساقه های بلند هستند. اما قسمتی که برای خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد، همان بالای شاخه ها است. تنها دانه های کوچک در شاخه مورد استفاده قرار می گیرند. پس بعضی از غلاتی که در کشاورزی کاشته می شوند تنها دانه های آنها کاربردی هستند. به این دانه ها غله می گویند. بعد از برداشت از این دانه ها نان و ... تهیه می شود. پوست این دانه ها که حالت زبر و خشک دارند هم خوراکی نیستند و مانند ساقه آنها دور ریخته می شوند.

 

اهمیت استفاده از ماشین آلات مدرن در صنعت کشاورزی

قبل از وجود این ماشین آلات و پیشرفت علم، کشاورزان با زحمات زیادی و با صرف وقت بیشتری مشغول جمع آوری محصولات می شدند. قطعا نیروی انسانی زیادی برای این کار نیاز بوده است. آنها ابتدا با داس گیاهانی مانند گندم ها را قطع می کردند. سپس با ایجاد ضربه به ساقه ها، دانه های خوراکی را جدا می کردند. سپس پوسته ها را از دانه ها جدا می کردند. انجام این عملیات زحمات زیادی هم برای نیروی کار داشته است. حالا امروزه ماشین‌های برداشت مکانیزه مانند ماشین آلات کمباین تمامی این مراحل را به صورت اتوماتیک انجام می دهند. راننده ماشین کمباین تنها ماشین را در طول مسیر مزارع حرکت می دهد. این ماشین ها با استفاده از امکانانی که دارند گیاهان را درو می کنند و آنها را خرمن کوبی و تمیز می کنند. کمباین دارای مخزن است. دانه هایی که توسط آن جمع آوری می شوند در این مخزن ذخیره می شوند. گاری هایی که به تراکتور متصل هستند مسئول انتقال این دانه ها از کمباین هستند. تراکتور هم همراه با ماشین کمباین حرکت می کند. پوسته و ساقه این محصول که حالت زباله دارند از طریق لوله خروج در ماشین کمباین خارج می شوند و دور ریخته می شوند.

 

اجزای ماشین کمباین

همه کمباین ها دارای دماغه هایی هستند که به راحتی قابل تعویض هستند. دماغه ها باید قابل تعویض باشند تا کمباین بتواند هر نوع محصولی را برداشت کند. برای مثال دماغه مخصوص ذرت باید دارای چنگک های بزرگ باشد تا بتواند ذرت را برداشت کند. به طور کلی کمباین از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. مته، چرخ دنده، مارپیچ، نقاله، اهرم ها، تسمه، چرخ ها و ... از اجزای کمباین هستند.

 

نحوه کار ماشین کمباین

دماغه ای که در بخش جلویی کمباین قرار دارد، خوشه های غلات را توسط چنگک های تیز و برنده اش جدا می‌کند. دماغه هایی که دارای پهنای بیشتری باشند کارآمدتر هستند و با سرعت بییشتری کار می کنند. دماغه ها به راحتی به سمت بالا و پایین ودیگر زوایای دیگر حرکت می کنند. اگر مسیر حرکت در مزارع باریک باشد، باید دماغه را از ماشین کمباین جدا کرد و به پشت کمباین وصل کرد. چرخ و فلک در ماشین، محصول را به قسمت تیغه های برش می فرستد. شانه برش هم در زیر چرخ و فلک حرکت می کند. شانه های برش با دندانه هایی که دارد ساقه غلات را برش می دهند. استوانه کوبنده در دستگاه دانه ها را از ساقه محصول جدا می کنند. دانه ها در مخزن دانه ریخته می شوند. بخشی از اطلاعات این مقاله مرتبط با سایت ویکی پدیای کمباین است.

 

چگونگی نحوه کار با راننده کمباین در سایت یک میوه

کشاورزان برای راحتی کار خود و سرعت عمل بالا راننده های کمباین را هنگام برداشت محصولات خود استخدام می کنند. اما چگونه می توانند این افراد را پیدا کنند؟ بهترین راه حل استفاده از اپلیکیشن و استارت آپ های جدید است. امروزه همه کارها با اینترنت آسان شده است. کشاورزان هم در سایت یک میوه تمام نیاز های مرتبط به استخدامی و خرید و فروش را انجام می دهند. یک میوه سایتی برای خرید و فروش تمامی محصولات کشاورزی است. نحوه پرداخت هزینه ها به راننده کمباین هم توافقی است. کشاورزان و راننده در سایت یک میوه در مورد هزینه به توافق می رسند. راننده های کمباین آگهی های خود را در سایت یک میوه ثبت می کنند. کشاورزان هم می توانند از آنها به کار دعوت کنند. گاهی هم کشاورزان خودشان برای استخدام راننده کمباین در شهر مورد نظر خود در یک میوه آگهی ثبت می کنند. برای مشاهده اگهی ها وارد بخش استخدام در سایت یک میوه شوید. در بخش راننده کمباین ماشین آلات می توانید آگهی های مرتبط  به استخدام راننده تراکتور کمباین را مشاهده کنید.


خرید راننده

خریدار راننده برای خرید و فروش عمده راننده بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده راننده برای فروش عمده راننده خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش راننده می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده راننده مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده راننده مصرف داخل و حتی اقدام به خرید راننده صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت راننده معامله بهتری را انجام خواهید داد....