yekmive

خرید و فروش سیب زمینی

loading more yekmive

خرید و فروش سیب زمینی در ایران

سیب زمینی یکی از مواد غذایی مهم درغذاهای ایرانی به حساب می آید و وجودش در بسیاری از غذاهای ایرانی ضروری می باشد .قیمت مناسب  و خواص بی شمار آن موجب شده است که تقاضای این محصول در بازار رو به افزایش باشد.از این رو می توانیم بگوییم که سیب زمینی یکی از پرمصرف ترین مواد غذایی برای ایرانیان به شمار می رود.بالاخص کودکان علاقه ی بسیار زیادی به خوردن این ماده ی غذایی دارند که برای آن ها مفید هم می باشد.

کشت سیب زمینی

کشت این محصول در تمامی نقاط ایران امکان پذیر است و با هر نوع آب و هوایی سازگاری دارد.سیب زمینی در هوای سرد رشد خوبی دارد و کمی نسبت به گرما حساس می باشد.اما به طور کلی سیب زمینی در هر فصلی و در هر ناحیه ای  یافت می شود .زیرا از مواد غذایی مقاوم محسوب می شود و پرورش و کشت  آن نسبت به سایرغلات موجود, آسان تر می باشد.

صادرات

همانطور که گفته شد این محصول در تمامی فصول سال کشت می شود وکشور ایران توانسته است این محصول را به صورت انبوه تولید کند و حتی به کشورهای همسایه صادر نماید.صادرات سیب زمینی یکی از سود آورترین و ساده ترین صادرات های کشور عزیزمان می باشد.

پس از کشت سیب زمینی اندازه های بزرگ برای مصارف صنعتی جدا سازی می شود و مابقی آن به سرعت وارد بازار میوه و تره بار خواهد شد.تولیدات بیش از نیاز کشور هم به کشورهایی که تمایل دارند صادر خواهد شد.

نحوه خرید و فروش سیب زمینی

برای خرید و فروش سیب زمینی بهتر است که با کشاورزان رابطه ی مستقیم برقرار شود تا محصولات بدون واسطه از خود کشاورز تهیه شود و سیب زمینی لازم برای میادین تره بار,صادرات و مصارف صنعتی تامین شود.اگر این محصول بدون واسطه خریداری شود , فروش آن و همچنین قیمت فروشش دچار مشکل نخواهد شد.و قیمت گذاری آن به صورت استاندارد انجام می شود.اما اگر این محصول با واسطه خرید و فروش شود قیمت آن تحت تاثیر قیمت های متفاوت قرار می گیرد و بی ثبات خواهد شد.

نکات قابل توجه

برای خرید سیب زمینی مناسب و ایده آل باید به نکاتی از قبیل سایز سیب زمینی ,کیفیت سیب زمینی,سبز نبودن آن ,جوانه نداشتن سیب زمینی,پوست سفت داشتن سیب زمینی و ..توجه نمود.در صورت در نظر گرفتن این ویژگی ها می توانیم سیب زمینی خوب و مناسبی را تهیه نماییم.

به علاوه اگر سیب زمینی های با کیفیت به صورت عمده از کشاورزان خریداری شود, قیمت آن با درصد کمی افزایش ، برای میوه فروش در خدمت مردم قرار می گیرد و این خرید هم به نفع کشاورز وهم به نفع مردم و البته به ضرر دلالان میوه خواهد بود.

امروزه در فضای مجازی سامانه های مختلفی برای خرید و فروش سیب زمینی ارائه شده است که به صورت عمده به فروش این محصول پرداخته اند و حتی شرایطی را فراهم آورده اند که از طریق این سامانه بتوان محصولات کشاورزی را به راحتی و با قیمت مکفی خرید و فروش کرد.این سامانه ها به صورت آنلاین در فضای مجازی فعالیت می کنند و خدمات متفاوتی را به مشتریان ارائه می دهند.


خرید سیب زمین

خریدار سیب زمین برای خرید و فروش عمده سیب زمین بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده سیب زمین برای فروش عمده سیب زمین خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش سیب زمین می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده سیب زمین مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده سیب زمین مصرف داخل و حتی اقدام به خرید سیب زمین صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت سیب زمین معامله بهتری را انجام خواهید داد....