yekmive

خرید و فروش ادویه

loading more yekmive

ادویه - ترشی کاری ادویه جات خشک

ادویه ها به مواد خوراکی اطلاق می شود که به منظور عطر و طعم دادن به مواد غذایی در تمام خانه ها یافت می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. ادویه ها چنان در بخشیدن طعم بی نظیر به غذاها و ترشی ها تاثیر دارند که نبود آن ها کاملا حس می شود و مزه مواد غذایی به شدت تغییر می کند.

 از سوی دیگر برای پنهان کردن مزه مواد غذایی که برای برخی از افراد خانواده خوشایند نمی باشند و هم چنین به منظور درمان نیز به کار می روند. با توجه به اهمیت ادویه ها در این مقاله به معرفی آن ها و بررسی خواص شان خواهیم پرداخت تا کاملا این مواد گیاهی را بشناسید و در خرید و فروش انواع ادویه اطلاعات کافی را داشته باشید.

زردچوبه

کمتر خانه ای را می شود پیدا کرد که در آشپزخانه خود زردچوبه نداشته باشند؛ این ادویه را می توان سلطان ادویه ها نامید‌ زیرا از پرکاربردترین و محبوب ترین ادویه ها به حساب می آید؛ بخش اصلی ادویه کاری را نیز ادویه تشکیل می دهد. زردچوبه نه تنها طعم فوق العاده ای به انواع غذاها می بخشد، بلکه در برخی مناطق از آن به عنوان رنگ بخشی به برنج و تهدیک نیز استفاده می شود.

خواص زرد چوبه

درمان عفونت، کاهش التهاب مفاصل و دیگر بافت ها، از بین بردن رادیکال های آزاد به دلیل دارا بودن از آنتی اکسیدان ها، پیشگیری از سرطان و کمک به سلامتی مغز و قلب از خواص زردچوبه می باشد.

ادویه کاری

ادویه یا پودر کاری معمولا در تهیه غذاهای هندی و هم چنین غذاهایی که چاشنی ادویه ای خاصی ندارند استفاده می شود؛ این ادویه مخلوطی از چندین ادویه از جمله: زردچوبه، دارچین، فلفل قرمز، سیر، هل، گشنیز و زیره می باشد. پودر کاری در تهیه انواع مختلفی از غذاها مانند نیمرو، املت، غذاهای گوشتی و مرغی، سوپ جو و دیگر غذاهایی که دوست دارید مزه تندی داشته باشند می تواند به کار رود.

خواص پودر کاری

این ادویه برای افرادی که قصد کاهش وزن را دارند بسیار مفید می باشد زیرا سبب می شود در وعده های دیگر میل به غذا کمتر شود. ادویه کاری به دلیل دارا بودن کورکومین در ترکیب خود، خاصیت ضد التهابی و غیرفعال کنندگی برخی از ژن های ناقل سرطان  را دارا می باشد.

کورکومین موجود در ادویه کاری به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی شناخته می شود و سلامت سیستم گوارشی و حفاظت سلول های سالم بافت های بدن را در مقابل رادیوتراپی تضمین می کند. همانطور که شاهد هستید ادویه ها بسیار پر اهمیت هستند و اگر می خواهید از یک منبع مطمئن که بهترین کیفیت ادویه ها را دارد آگاهی پیدا کنید، پیشنهاد ما به شما سایت یک میوه می باشد.

ادویه ترشی

اکثر مردم دنیا و به خصوص ایرانیان عاشق خوردن ترشی و یا خیار شور در کنار غذاهای خود هستند و خوردن آن ها طعم دلپذیر و بسیار خوشایندی به غذاها می بخشد؛ ترشی ها علاوه بر طعم جذاب خود ظاهر زیبایی نیز به سفره ها می بخشند. برای تهیه ترشی حتما باید از ادویه ترشی استفاده شود چرا که نبود آن باعث می شود طعم دلخواه حاصل نشود.

بهترین طعم و مزه ترشی ها از همین ادویه ترشی حاصل می شود که از ترکیب چند ادویه آسیاب شده حاصل می شود. این ادویه سبب معطر شدن و خوشمزه شدن انواع ترشی می شود و از طرفی خاصیت درمانی نیز دارد. مواد گیاهی که در تهیه ادویه ترشی به کار می روند شامل: پودر تخم گشنیز، پودر فلفل قرمز، فلفل سیاه، پودر رازیانه، جوز هندی، زیره سبز، گلپر و دارچین می باشد.

فواید ادویه ترشی

گلپر موجود در ترکیب ادویه سبب هضم بهتر غذا و بهبود عملکرد سیستم گوارشی می شود؛ هم چنین با ضد عفونی کردن بدن میزان مشکلات تنفسی را کاهش می دهد. اگر شما نیز مایل به خریداری ادویه ترشی مرغوب و خوش طعم می باشید و تا کنون هیچ ادویه ترشی شما را جذب نکرده، سری به سایت یک میوه بزنید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم به ادویه ها و خواص و کاربرد چند مورد از آن ها بپردازیم؛ همانطور که می دانید تمامی غذاها با وجود ادویه جات عطر و طعم خوشایندی می گیرند و تهیه آن ها از ضروریات آشپزی به حساب می آید. ادویه ترشی جهت خوش طعم کردن ترشی، زردچوبه برای اکثر غذاها، پودر کاری نیز بر اساس ذائقه در غذاهای مختلف کاربرد دارد. امیدواریم در این مطلب اطلاعات کاقی رابرای خرید یا فروش انواع ادویه جات به دست آورده باشید.  


خرید ادویه

خریدار ادویه برای خرید و فروش عمده ادویه بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده ادویه برای فروش عمده ادویه خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش ادویه می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده ادویه مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده ادویه مصرف داخل و حتی اقدام به خرید ادویه صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت ادویه معامله بهتری را انجام خواهید داد....