yekmive

خرید و فروش کلزا

loading more yekmive

همه چیز در مورد دانه کلزا روغنی

کلزا روغنی نوعی گیاه از خانواده شب بو است. یکی از مهم ترین گیاهان دانه روغنی کلزا است. این گیاه علفی دوره رشدی یکساله دارد. کلزا  محدود به گونه‌ی خاصی نیست. در کل کلزا گونه‌های متفاوتی دارد. هر کدام از این گونه‌ها خاصیت خاص خودشان را دارند. کلزا را می‌توان در مناطق گرم و سرو و معتدل به راحتی کشت داد. دلیل استفاده و حمایت از روغن کلزا نداشتن اسیدهای چرب اشباع شده و کلسترول است. دانه‌های کلزا بسیار مفید و ارزشمند است. بعد از کشت روغن را از آن ها جدا می‌کنند. کنجاله موجود هم برای تغذیه دام‌ها استفاده می‌شود. همین کنجاله ها هم دارای پروتئین‌های بسیاری است. کانادا از تولید کنندگان این محصول ارزشمند است. ذراعت دانه‌های روغنی با بالا رفتن جمعیت و استفاده بیشار مردم از این دانه‌ها، بیشتر شده است. در ادامه می‌خواهیم اطلاعات بیشتری از کلزا و نحوه خرید و فروش عمده کلزا_روغنی دهیم.

 

مراقبت‌های لازم از دانه گیاهای کلزا

نام کلزا توسط کروشرز انجمن دانه‌های روغنی غرب کانادا  انتخاب شده است. کلزا حدودی دارای 40 درصد روغن است. کلزا را در اغلب‌ خاک‌ها می‌توان کشت داد. اما باید بدانید که بهترین خاک برای کشت کلزا خاک رسی لومی است. این خاک باید زهکشی کامل بیرونی و داخلی داشته باشد. در ادامه نکات مهم در مورد کشت و برداشت دانه گیاهای کلزا روغنی را یادآوری خواهیم کرد.

کوددهی کلزا: کود دهی مناسب از جمه مواردی است که به رشد بهتر کلزا کمک می‌کند. ازت و گوگرد هم دو نوع عنصر مهم در رشد بهتر و بیشتر کلزا هستند. گوگرد از مصارف اصلی کلزا است. باید یکسرس آزمایش‌های خاص و مهم برای حاصلخیزی و نوع خاک و در کل برای تعیین اندازه و میزان مواد غذایی نیاز گیاه انجام شود.

علف‌های هرز: خردل وحشی یک عاملی برای جلوگیری از رشد بهتر کلزا است. کنترل علف هرز پیش از کشت کلزا اهمیت زیادی دارد. یا اینکه در زمین‌های کشاورزی که دارای علف هرز هستند، کلزا کشت نشود. کلزا در عمق کمی از خاک کاشته می‌شود. پس استفاده از بیل و .. برای از بین بردن علف هرز صحیح نمی‌باشد این کار می‌تواند به بذر و جوانه کلزا آسیب وارد کند. تری فلورالین و سونالان دو ماده برای علف کشی هستند.

بیماری گیاه: بیماری گیاه می‌تواند مشکلات زیادی در کاشت کلزا بوجود آورد. اسکلروتینیا و ساق سیاه دو بیماری شایع در کلزا هستند. لکه سیاه، زنگ سفید، زردی مینا و ... از دیگر بیماری‌های مرتبط با بذر کلزا هستند. هنگام کاشت و مراقبت از کلزا باید نسبت به بیماری‌های احتمالی مراقبت‌های لازم انجام شود. تا در نهایت محصولی سالم و باکیفیت برداشت شود.

برداشت کلزا: زمان دقیق برداشت کلزا اهمیت زیادی دارد. زمانی که بذر کلزا قهوه‌ای پررنگ شود، می‌توان متوجه رسیدن کلزا شد. خرد شدن کلزا مشکلی طبیعی است و باید نسبت به برداشت آن زمان دقیقی را بررسی کرد. زمان صحیح برداشت محصول زمانی است که دانه سخت باشد و هنگامی که بین دو انگشت قرار می‌گیرد نشکند. کلزایی به آسانی قابل شکستن باشد، یعنی نرسیده است. برای چیدن کلزا هم برای جلوگیری از خرد شدن دانه‌ها یکسری نکات مانند استفاده از کمربند و ... وجود دارد. بخشی از اطلاعات این مقاله مرتبط با سایت ویکی پدیای کلزا روغنی است.

 

نحوه خرید و فروش عمده دانه گیاهی کلزا روغنی

دانه روغنی کلزا در همه جای دنیا متقاضیان زیادی دارد. روغن استخراج شده از آن بسیار مفید است. به همین دلیل بازار خرید و فروش کلزا هم می‌تواند بسیار گرم باشد. خیلی از کشاورزان از این طریق منبع درآمد دارند. کشاورز پس از انجام مراقبت‌های لازم و کشت و برداشت محصول باید به فکر فروش سریع محصول خود باشد. معمولا کشاورزان از طریق آشناها و مشتریان خود می‌توانند محصولات خود را به فروش برسانند. اما این روش‌ها کمی قدیمی و زمانبر شده است. امروزه با بوجود آمدن استارت‌آپ های جدید و حرفه‌ای، کشاورزان محصولات خود اعم از دانه های گیاهی مانند کلزا را در کمترین زمان ممکن و راحت ترین روش به فروش می‌رسانند. سایت یک میوه یکی از همین استارت‌آپ های مرتبط با فروش محصولات کشاورزی است. کافی است کشاورز و یا فروشنده محصول خود را به صورت رایگان در سایت یک میوه برای فروش ثبت کند. خریداران با جستجو در سایت محصولات را مشاهده می‌کنند. در نتیجه برای خرید در قسمت چت با فروشنده ارتباط برقرار می‌کنند. خریدار می‌تواند سابقه کاری فروشنده را بررسی کند تا بتواند از بین فروشندگان مختلف بهترین آنها را انتخاب کند. به این صورت خرید و فروش عمده کلزا روغنی و دیگر محصولات کشاورزی به بهترین شکل انجام می‌گیرد. نحوه قیمت گذاری به صورت توافقی بین دو طرف است. فروشنده قیمت پیشنهادی خود را بیان می‌کند و خریدار هم با توجه به معیارهای مختلف اعم از کیفیت و نوع محصول و... بررسی های لازم را انجام می‌دهد.

 

یک میوه دارای چه امکاناتی برای فروشنده و خریدار است؟

هر آنچه که مرتبط با محصولات کشاورزی و دامپروری باشد، در یک میوه قابل خرید و فروش است. خریدار  وفروشنده به راحتی می‌توانند یکدیگر را پیدا کنند و بایکدیگر وارد معامله شوند. جالب است بدانید واردات و صادرات محصولات هم در یک میوه قابل انجام است. کارهای خدماتی و ترخیصی محصولات کشاورزی هم توسط افرادی آگهی شده است که می‌توانید به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید. البته بهتر است قبل از انجام هر گونه معامه‌ای در یک میوه، شرایط و قوانین سایت را به طور کامل مطالعه کنید. برای ورود به بخش آگهی های مرتبط با خرید و فروش عمده دانه کلزا به این بخش مراجعه کنید.


خرید کلزا

خریدار کلزا برای خرید و فروش عمده کلزا بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده کلزا برای فروش عمده کلزا خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش کلزا می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده کلزا مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده کلزا مصرف داخل و حتی اقدام به خرید کلزا صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت کلزا معامله بهتری را انجام خواهید داد....