yekmive

خرید و فروش دام سبک

loading more yekmive

دام سبک - خرید و فروش عمده جزیی

همه ما از اهمیت دام در زندگی خود آگاهیم و می دانیم که عمده غذاها و حتی پوشاک به آن ها وابسته است. دام ها چارپایان اهلی هستند که در مزارع و دامداری ها و آغل های مخصوص نگهداری می شوند؛ در این مقاله سعی داریم به بررسی دام های سبک که شامل گوسفند و بز می باشند، بپردازیم.

مزایای نگهداری دام های سبک:

این نوع دام ها نسبت به دام های سنگین فضای کمتری را اشغال می کنند و ظرفیت تولید خوراک و لباس از آن ها بالاست؛ دام های سبک هم چنین کمتر به مراتع و خاک آسیب می رسانند و‌ به علوفه کمتری نسبت به نوع سنگین نیاز دارند، از طرفی هزینه خرید آن ها نیز کمتر است.

اهمیت پرورش بز:

کیفیت بالای شیر و گوشت بز، آن را برای همگان پر ارزش می کند. این حیوان توانایی تطبیق با شرایط محیطی متوسط و قانع بودن به خوراک با کیفیت پایین را دارد. در حال حاضر، بزها از پرجمعیت ترین دام ها در ایران می باشند.

به عنوان مثال، در جنوب ایران که از نواحی خشک کشور است، بزهای عدنی توانایی زندگی در شرایط با رطوبت و دمای بالا و کمبود مرتع را دارند و اتفاقا محصولات با کیفیت باورنکردنی را تولید می کنند که صادر هم می شود.

شرایط محل نگهداری دام های سبک:

محل زندگی بز و گوسفند باید از ارتفاع بالاتری نسبت به محل های اطراف برخوردار باشد؛ هم چنین به محل آن ها باید نور کافی بتابد و کف، دیوار و سقف باید به خوبی محکم و برای جلوگیری از بیماری دام ها، به موقع شست و شو و ضدعفونی شوند.

انواع نژاد گوسفند و بز:

گوسفند در بین دام ها بیشترین تنوع نژاد را دارند و دلیل متفاوت بودن آن، بستگی به محل پرورش، عدم وجود دنبه یا داشتن دنبه، خصوصیات ژنتیکی، اندازه و نوع پشم گوسفند دارد.

انواع نژادها:

·        نژاد پوستی که از پوست نرم و لطیفی برخوردارند و در تهیه پالتو و کلاه از آن ها استفاده می شود.

·        نژاد گوشتی که به منظور تامین گوشت پرورش داده می شوند و دارای سینه حجیم و ران های عضلانی و گردن کوتاه و عضلانی می باشند.

·        نژاد پشمی که در ایران گوسفندان بلوچی و ماکویی در این دسته قرار دارند.

·        نژاد شیری که گوسفند قزل در ایران، بهترین گوسفند شیری ده می باشد. برای مشاهده نژادهای مختلف و آگاهی ازقیمت های مناسب خرید و فروش دام های سبک، پیشنهاد می کنیم سری به سایت یک میوه بزنید.

انواع نژادهای بز:

·        بزهای شیری: تولید شیر بالایی دارند و در مناطق جنوب پرورش داده می شوند نظیر بزهای عدنی و نجدی و تالی

·        بزهای لیفی که در زمینه تولید الیاف به کار می روند و بزهای شیری _ مویی که مو و کرک کمتری نسبت به دو مورد قبلی دارند.

زمان مناسب برای خریداری دام های سبک:

هرچه دام هایی با قیمت مناسب بخرید، هزینه کمتری خرج می کنید و سود حاصل از آن بیشتر خواهد بود. اگر شما دام شیر ده می خواهید، بهترین زمان خرید در فصل شیر دهی و انتخاب دام هایی با پستان بزرگ می باشد. اما اگر طرفدار دام های پوستی می باشید، در فصل زایمان اقدام به خریداری کنید.

روش های خریداری دام های سبک:

·        میادین خرید و فروش دام که در این محل ها به قیمت روز و حتی پایین داد و ستد دام انجام می شود.

·        فروش دام در محل پروش

·        فروش دام از طریق آگهی در سایت ها: اگر می خواهید از قیمت دام های سبک مطلع شوید و اقدام به خریداری دام مورد نظر خود از هر نژادی کنید، کافی است به سایت یک میوه مراجعه کنید.

نتیجه گیری:

در این مقاله در مورد دام های سبک که شامل گوسفند و بز می باشند و جزء پرجمعیت ترین دام در جهان می باشند، صحبت کردیم. این دام ها با کیفیت ترین محصولات شیری و گوشتی و پوشیدنی را فراهم می کنند و برای نگهداری هزینه کمتری نیاز است. برای سلامتی این دام ها، محل نگهداری باید ضدعفونی شود.


خرید دام سبک

خریدار دام سبک برای خرید و فروش عمده دام سبک بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده دام سبک برای فروش عمده دام سبک خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش دام سبک می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده دام سبک مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده دام سبک مصرف داخل و حتی اقدام به خرید دام سبک صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت دام سبک معامله بهتری را انجام خواهید داد....