yekmive

خرید و فروش سیر

loading more yekmive

خرید و فروش سیر- تازه خام

یکی از مفید ترین و پر خاصیت ترین مواد غذایی سیر است . افرادی هستند که در کنار غذای خود از سیر خام استفاده می کنند و بسیار به خوردن سیر خام علاقه دارند . سیر ترشی هم بین ایرانیان محبوبیت خاصی دارد و خوردن آن همراه غذا بسیار اشتها آور می باشد. این ماده ی غذایی کوچک اما خوش مزه به عنوان طعم دهنده نیز به غذا ها افزوده می شود و طعم خوبی به آن ها خواهد داد.

خواص دارویی سیر

سیر نیز خواص دارویی بسیاری دارد به طور مثال افرادی که از بیماری فشار خون رنج می برند توسط سیر می توانند کمی فشار خون خود را تنظیم نمایند همچنین قند خون توسط این محصول کاهش می یابد. خواص دارویی و درمانی این محصول بسیار زیاد است. به همین علت بسیاری از پزشکان مصرف آن را برای اقشار مختلف جامعه نیز توصیه کرده اند. همچنین سیر با کیفیت های متنوعی روانه ی بازار می شود. واضح است که هر چقدر میزان کیفیت سیر بیشتر باشد قیمت خرید و فروش آن بالاتر می رود.

سیر محصولی است که متقاضیان بی شماری دارد. از این رو تولید کنندگان و کشاورزان زیادی به تولید این محصول روی آورده اند. این محصول حتی در خارج از کشور هم بسیار پرطرفدار می باشد زیرا هم طعم دهنده ی خوبی است و هم خواص دارویی بسیاری دارد.

بررسی سیر تازه

سیر از سبزیجات مقاومی است که در تمامی مناطق می تواند کشت شود. این محصول تقریبا در همه کشورها کشت می شود و کشور ایران هم از تولیدکنندگان انبوه این ماده ی غذایی می باشد.

از نواحی اصلی  که سیر را تولید و کشت می کنند می توان به استان های خراسان، سمنان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، اهواز، مشهد، مازندران، دزفول، آذربایجان شرقی و همدان اشاره نمود. همدان رتبه ی اول در تولید سیر خشک را دارد.

با صادرات داخلی و خارجی سیر توسط شهر همدان مخصوصا سیر خشک، میزان ضایعات کاهش پیدا کرده است و همچنین این شهر با تولید انبوه سیر توانسته بهره اقتصادی مطلوبی را برای کشور به ارمغان آورد.

ماندگاری

ماندگاری سیر همواره از اصلی ترین دغدغه های فروشندگان سیر محسوب می شد. به همین علت اغلب از انواع سیر خشک و یا پودر سیر برای فروش محصول خود استفاده می کنند زیرا به خوبی می دانند که ماندگاری سیر خشک از انواع تازه آن بسیار بالاتراست. علاوه بر این سیر خشک ضایعات کمتری دارد و املاح و ویتامین های بیش تری در آن وجود دارد.

از اصلی ترین فروشندگان  سیر می توان به نمایندگی های تولید محصولات کشاورزی صادراتی در سراسر کشور اشاره نمود. این فروشندگان همواره سعی بر فروش و تولید مواد با کیفیت دارند و همین امر موجب استقبال بیشتر بازار های داخلی و خارجی از این محصول شده است.

سیر با انواع کیفیت به بازارعرضه می شود به بازار های داخلی و خارجی وارد می شود. اما کیفیت و مرغوبیت انواع سیر حرف اول را در بازارها خواهد زد.

در زمان خرید به چه نکاتی باید توجه نمود ؟

در هنگام خرید سیر باید به چند نکته توجه کنیم تا خرید قابل قبول و با ارزشی داشته باشیم. معمولا اگر سیر خشک کیفیت خوبی داشته باشد ریزتر است و تعداد حبه های آن معمولا بیش تر از دیگر انواع سیر  است. توسط این روش می توان سیر با کیفیت را از سیر خشک تشخیص داد. از دیگر خصوصیات سیر با کیفیت می توان به  بوی بسیار کم و مزه مطبوع  و رنگ بسیار سفید و درخشان (به گونه ای که حتی با خشک کردن هم کدر نمی شود) اشاره نمود.

سیر خشک هم به صورت بسته بندی شده در بازار وجود دارد و هم فله ای . نوع کارخانه ای آن دارای  تاریخ تولید، انقضا و کسب پروانه تایید از وزارت بهداشت است که می توانید به راحتی از روی بسته این مشخصات را مطالعه کنید.

امروزه نیاز به این محصول پر از خواص در کشور بیشتر دیده می شود و همین امر سبب شده تا  خط تولید کشور در زمینه تولید سیر افزایش پیدا کند. ایران جزو چند کشور برتر در زمینه تولید و صادرات سیر می باشد.

 

 

سخن پایانی

تولید و صادرات سالانه صد ها هزار تن از این محصول موجب شده  کشور از نظر اقتصادی بسیار پیشرفت داشته باشد. کویت یکی از کشورهای همسایه ایران است که سیر و برخی محصولات کشاورزی دیگر به آن صادر می شود و از مشتریان پر و پا  قرص محصولات ایران می باشد.

رنگ سیر اغلب قرمز و سفید است که برای صادرات از هر دو رنگ استفاده می شود. اما برای صادرات سیر های مرغوب تر را جداسازی و تمیز می کنند و خاک آن را می گیرند و در بسته بندی هایی مناسب آن را به سایر کشورها صادر می نمایند.


خرید سیر

خریدار سیر برای خرید و فروش عمده سیر بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده سیر برای فروش عمده سیر خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش سیر می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده سیر مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده سیر مصرف داخل و حتی اقدام به خرید سیر صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت سیر معامله بهتری را انجام خواهید داد....