yekmive

خرید و فروش نارنگی

loading more yekmive

همه چیز درباره‌ی نارنگی

نارنگی از انواع میوه‌های شناخته شده و خوشمزه می‌باشد که از دیرباز مورد استفادۀ عموم قرار گرفته است. این میوه با انواع پوست به رنگ نارنجی و سبز و با قسمت گوشتی نارنجی‌رنگ به فروش می‌رسد. همچنین به دستۀ اصلی هسته‌دار و بدون هسته به مصرف می‌رسد.

این میوۀ لذیذ در برخی مناطق کشور پرورش داده می‌شود. قسمت عمدۀ درختان آن در میوه‌باغ‌های مازندزان ثمر می‌دهند و به دو صورت دیررس یا زودرس برداشت می‌شوند و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند و یا به خارج از کشور صادر می‌شوند. سال گذشته حدود 420 هزار تن از محصولات کشاورزی تولید شده در مازندران، به 13 کشور جهان صادر شده است. طبق آمار رسمی که از سوی سازمان جهاد کشاورزی این استان اعلام شده است، حدود 25 هزار هکتار از 110 هزار هکتار زمین‌های کشت مرکبات مازندران، به کشت نارنگی اختصاص داده شده است. از این مقدار ، حدود 5 هزار هکتار انواع مختلف زودرس هستند. انواع نارنگی زودرس پوستی سبزرنگ دارند و طعمشان ترش است.

انواع دیگر نارنگی دیررس این باغ‌ها عبارتند از انشو، پیچ، کلمانتین، یافا و یونسی، که برداشت این انواع همراه دیگر گونه‌های پرتقال مانند تامسون، از هفتۀ دوم آبان‌ماه شروع می‌شود.

شهرت و طعم بینظیر نارنگی شمال بر هیچ‌کس پوشیده نیست. برای مثال نارنگی ساری از بهترین نارنگی‌های کشور می‌باشد. در کنار آن، نارنگی ژاپنی و نارنگی بندر از دیگر انواع داخلی و خارجی هستند که استفادۀ گسترده‌ای در سراسر کشور دارد.

 

خواص بینظیر نارنگی

همانطور که می‌دانید همه‌ی میوه‌ها خواص و ویژگی‌های خود را دارند. نارنگی نیز نه تنها خواص خود را دارد، بلکه از سالم‌ترین و پرخاصیت‌ترین میوه‌ها می‌باشد.

برخی محققان می‌گویند با خوردن این میوۀ خوشمزه، می‌توان از بیماری‌های ناشی از چاقی، مانند دیابت نوع 2، جلوگیری کرد. چرا که دارای ترکیبی به نام نوبیلتین است، که چربی اضافۀ بدن را سوزانده و از تولید چربی مضر جلوگیری می‌کند.

پتاسیم موجود در نارنگی، از لخته شدن خون در بدن پیشگیری کرده و بدین ترتیب باعث می‌شود از این نوع بیماری‌ها در امان باشید. همچنین با کاهش احتمال لخته شدن خون، خطر سکتۀ قلبی نیز کاهش می‌یابد.

از بافت نارنگی پیداست که این میوه از آبدارترین میوه‌ها می‌باشد؛ به همراه ویتامین A موجود در آن، مصرف این میوه باعث می‌شود تا دستگاه گوارش سالم‌تر و بهتر فعالیت کند.

همچنین این میوۀ پرخاصیت، دارای مقدار زیادی ویتامین C است که مصرف آن به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک کرده و از سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری می‌کند.

بسیاری از خواص آن نیز در مرحله‌ی آزمایش بوده و تأیید نشده‌اند. اما همان‌گونه که پیش‌تر گفتیم، مصرف این میوه به سلامت عمومی بدن کمک شایانی کرده و سیستم دفاعی را تقویت می‌کند.

 

چرا نارنگی را به صورت عمده تهیه کنیم؟

بی‌شک اولین مزیت خرید میوه به صورت عمده و آنلاین، صرفه‌جویی در وقت است که با ترافیک‌های روزانه و زندگی پرمشغله، به امری بسیار مهم تبدیل شده است. مخصوصاً اگر می‌خواهید به صورت عمده خرید کنید، ماندن در صف‌های طولانی می‌تواند خسته‌کننده و غیرمنطقی باشد.

همچنین یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان نارنگی، پخش و فروش هرچه سریع‌تر محصولات خود می‌باشد؛ که خب پیدا کردن خریدار و طی کردن مراحل فروش به صورت حضوری مشکل‌ساز و زمان‌بر است.

از این رو یک‌میوه کوشیده است با فراهم آوردن بستری مناسب هم برای تولیدکننده و هم مصرف‌کننده، این روند را آسان‌تر و به صرفه‌تر از هر زمان سازد.

مخصوصاً اگر مایل به خرید عمده نارنگی باکیفیت تولیدکننده‌های داخلی یا نارنگی صادراتی باشید، چه چیزی بهتر از یک خرید آنلاین رضایت‌بخش؟


خرید نارنگی

خریدار نارنگی برای خرید و فروش عمده نارنگی بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده نارنگی برای فروش عمده نارنگی خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش نارنگی می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده نارنگی مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده نارنگی مصرف داخل و حتی اقدام به خرید نارنگی صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت نارنگی معامله بهتری را انجام خواهید داد....