yekmive

خرید و فروش پسته

loading more yekmive

پسته - کوهی شامی خام اکبری تازه کله قوچی

آیا کسی آجیل عید نوروز را بدون پسته می تواند تصور کند؟ حتی اگر تصور هم بتواند بکند می داند که از چه مغز خوشمزه ای محروم مانده است؛ پسته عضو جدا نشدنی تمامی انواع آجیل ها در طول سالیان دراز می باشد و علاوه بر طعم بی نظیر و ناب خود، ظاهر جذابی نیز به آجیل می بخشد. در این مقاله ما در مورد خرید و فروش انواع پسته و خواص آن شما را آشنا خواهیم کرد.

خواص پسته

پسته به دلیل دارا بودن بیشترین مقدار فیبر و چربی در میان مغزهای خشکبار معروف است؛ از سوی دیگر این مغز بسیار خوش طعم و دلربا سرشار از اسیدهای چرب ضروری بدن، پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی می باشد.

 آیا می دانستید پسته از آهن و کلسیم غنی می باشد به همین دلیل به افراد کم خون و یا کسانی که پوکی استخوان دارند توصیه می شود به صورت منظم و البته به اندازه پسته بخورند؟ در حقیقت اندازه مناسب جهت خوردن آجیل و مخصوصا پسته به اندازه یک مشت بسته دست هر فرد خاص خودش می باشد.

انواع پسته

پسته کوهی، پسته شامی، اکبری،کله قوچی، تازه

پسته کوهی

حاصل میوه درخت بنه می باشد که در مناطق مختلف ایران به صورت خودرو و بیشتر در کوهستان ها رویش می کند؛ استان هایی چون چهار محال و بختیاری، کرمان، ایلام، خراسان رضوی و جنوبی، محل مناسبی جهت رشد این نوع پسته تلقی می شوند اما اگر در مناطق دیگر نیز رویش کند، به صورت پراکنده خواهد بود.

 شکل خام پسته کوهی نیازی به شکستن ندارد و ترش مزه می باشد. پوست پسته کوهی با گذشت زمان و رسیدن میوه سفت می شود که جهت خوردن باید آن را شکست. میوه پسته کوهی غالبا در تهیه ترشیجات بکار می رود اما مغز رسیده آن از نظر طعم و ظاهر شبیه پسته آجیلی می باشد.

پسته شامی

اسامی پسته زمینی، بادام کوهی و بادام زمینی همه به پسته کوهی داده می شوند. پسته کوهی یا بادام زمینی به عنوان آجیل مغزی استفاده می شود برای مثال اگر روزی ۸ عدد بادام زمینی مصرف کنید، ابتلا به بیماری های قلبی کاهش می یابد.

پسته کوهی از پوشش خاکستری رنگی بر خوردار می باشد که پس از جدا کردن پوسته آن، بادام زمینی بیضی شکل و قهوه ای نمایان می گردد. بادام زمینی از میزان پروتئین بالایی برخوردار می باشد و کربوهیدرات کمی دارد در نتیجه برای ورزشکاران نیز بسیار مفید است.

پسته اکبری

پسته اکبری ظاهر بسیار کشیده و درازی دارد که به راحتی پوست آن از مغز جدا می شود؛ همین امر سبب شده از محبوبیت بالایی برخوردار باشد چرا که پسته ای که دهن بسته باشد افراد را به سمت خود جذب نمی کند. دلیل اینکه به نام اکبری شناخته می شود، به دلیل فرد تکثیر دهنده آن است.

درخت پسته اکبری هر سال گلدهی جهت تولید محصول انجام نمی دهد و همین امر سبب شده قیمت پسته اکبری در ایران و جهان نسبت به بقیه ارقام پسته یک سر و گردن بالا باشد. به عبارتی این نوع پسته در زمره بسته بندی های لوکس جهت هدیه دادن نیز به کار می رود. هم اکنون قیمت پسته اکبری سر به فلک کشیده اما شما می توانید با مراجعه به سایت یک میوه از ارقام اعلا آن بهره مند شوید.

پسته کله قوچی

پسته کله قوچی در میان ارقام مختلف پسته، از ظاهر گرد، درشت تر و مغز بزرگتری برخوردار می باشد و طرفداران بسیاری دارد. پسته کله قوچی سنگین ترین و بزرگترین مغز را در بین انواع پسته های جهان به خود اختصاص داده و مغزی بسیار لذیذ و خوشمزه دارد که پس از خوردن آن حس فوق العاده ای به انسان دست می دهد.

از پسته کله قوچی در صنعت شیرینی پزی و بستنی سازی به وفور استفاده می شود و یکی از معروف ترین خوراکی های خوشمزه ای که با آن درست می شود، بستنی پسته ای کیلویی می باشد. وجود پسته کله قوچی در آجیل ظاهر لاکچری و زیبایی به آن می بخشد. جهت سفارش پسته های اعلا با قیمت مناسب در این شرایط می توانید به سایت یک میوه از جمله سایت های بی نظیر در زمینه خرید و فروش آجیل و انواع پسته رجوع کنید.

نتیجه گیری

خوردن پسته همیشه انسان را به وجد می آورد مخصوصا اگر از نوع خندان باشد. در این مقاله در مورد انواع پسته ها که شاید به گوشتان خورده باشد یا شاید برخی از آن ها برای شما جدید بود، پرداختیم. امیدواریم که برای خرید یا فروش پسته مد نظر خود راهنمایی های لازم را دریافت کرده باشید.


خرید پسته

خریدار پسته برای خرید و فروش عمده پسته بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده پسته برای فروش عمده پسته خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش پسته می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده پسته مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده پسته مصرف داخل و حتی اقدام به خرید پسته صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت پسته معامله بهتری را انجام خواهید داد....