yekmive

خرید و فروش پیاز

loading more yekmive

خرید و فروش عمده پیاز-قرمز,سفید

یکی از پرمصرف ترین و کاربردی ترین ماده غذایی که در صورت نبودش کار آشپزی لنگ می ماند پیاز است. پیاز از اساسی ترین مواد اولیه ی اکثر غذاهای ایرانی می باشد. بوی بد گوشت و مرغ با پیاز به طور کلی از بین می رود و پیاز می تواند طعم غذا را دلنشین تر و در بعضی غذاها شیرین تر نماید.

خواص دارویی پیاز

پیاز ضد سرطان است و خواص دارویی زیادی دارد. این دارو به سلامتی افراد کمک می کند و به خصوص برای سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار موثر واقع می شود . درواقع پیاز عملکردی میکروب کش دارد. و قادر است میکروب ها و ویروس ها را از بین ببرد.

سوزاندن چشم توسط پیاز ممکن است که کمی ناخوشایند به نظر بیاید اما وقتی گاز پیاز وارد مجاری تنفسی می شود عمل پاکسازی را انجام می دهد. حتی چشم ها را شست و شو می دهد و براق می کند.

خواص پیاز بسیار زیاد است و در مقال نمی گنجد. هر چه از خواص آن بگوییم کم است. پس این ماده ی غذایی بسیار مورد نیاز مردم است و تولید انبوه آن یکی از سود آورترین تولیدات محسوب می شود.

کشت پیاز

کشور ایران هم یکی از کشورهایی است که این ماده ی غذایی پرمصرف را به صورت انبوه تولید می کند. تقاضای زیاد این محصول موجب شده تا افراد زیادی به کشت آن مشغول شوند و از این راه در آمدزایی کنند. پیاز در نواحی مساعد کشور به صورت کشت فضای آزاد انجام می شود. در کشورهای همسایه هم محصولی پرطرفدار شناخته شده است و صادر کردن به این کشورها بسیار سود آور می باشد.

صادرات پیاز

پیاز به کشورهای اطراف ایران نیزبه خصوص امارات صادر می شود و بازار بسیار خوبی در کشوهای غربی و جنوبی پیدا نموده است. بازارهای خرید همواره منتظر ورود پیازها بلافاصله پس از برداشت می باشند و خرید و فروش این محصول در بازارهای داخلی هم بسیار پررونق می باشد.

همچنین این محصول پر طرفدار در فصل تابستان توسط کشت فضای آزاد تامین می شود و در فصل زمستان از ذخیره آن استفاده خواهد شد. صادرات پیاز به کشورهای روسیه، قطر، امارات، و عمان همیشه انجام شده وصادرات به این کشورها همواره رونق بسیار زیادی داشته است.

فروش عمده

فروش عمده پیاز از کشاورزان در پایان هر دوره برداشت توسط کشاورزان این محصول خرید آن از کشاورزان صورت می گیرد. کشت فضای آزاد در فصل بهار و تابستان در نیمه شمالی کشور و در فصل پاییز و زمستان در نیمه جنوبی کشور صورت می گیرد. همانطور که اشاره شد پیاز بسیار پر مصرف است و در صنایع غذایی کاربرد زیادی دارد. و علاوه بر خرید و فروش های داخلی به خارج از کشور هم صادر می شود. برای صادرات این نوع ماده ی غذایی باید حساسیت و دقت بیشتری به خرج داد تا مورد توجه مشتریان خارجی قرار بگیرد و آن ها را به مشتری دائمی تبدیل کند.

 به طور مثال باید ابتدا خاک های پیاز گرفته شود و بر اساس اندازه بسته بندی شود تا بسیار تمیز و شیک به نظر بیاید. هر کدام از پیاز ها که در یک بسته بندی قرار می گیرند اصطلاحا یک کله می گویند.

اندازه پیاز

اندازه ی پیاز برای صادر خیلی مهم است که همه در یک اندازه ی متوسط و نرمال انتخاب شوند . معمولا اندازه های خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ و غیر نرمال برای مصارف صنعتی جداسازی می شوند و به شرکت ها و بازارهای مورد نظر عرضه می شوند.

از بازارهای اصلی خرید و فروش عمده پیاز می توان به استان های خوزستان، فارس، همدان، ایلام، اصفهان، البرز و تهران اشاره کرد. و این محصول پس از کاشت و برداشت روانه ی این بازارها خواهد شد. در واقع پس از برداشت و جداسازی محصولاتی که برای صادرات مناسب هستند را برای سورت و بسته بندی راهی کارگاه ها و نوع معمولی را برای مصارف داخلی وارد میدان تره بار می کنند.

صادرات این محصول به علت اینکه محصولی خشک است و از ماندگاری بالایی برخوردار است می تواند به سهولت انجام بگیرد. زود بازده بودن پیاز هم یکی دیگر از مزیت هایش می باشد که همین مزیت ها موجب رونق گرفتن بازار خرید و فروش و همچنین صادرات این محصول شده است.

 

سخن پایانی

کشور ما 4 فصل است و تولید این محصول نیز در همه ماه های سال بی وقفه انجام می گیرد و طبیعتا صادرات پیاز هم در تمام ماه های سال انجام خواهد گرفت. کشورهایی که مشتری این محصول می باشند به نکاتی از قبیل میزان خشک بودن بار، استفاده از سموم و نوع بسته بندی آن بسیار توجه می کنند و سپس خرید خود را انجام می دهند.

قیمت عمده فروش پیاز نیز بستگی به اندازه , قالب بندی و میزان پوست این محصول دارد. بهترین بسته بندی برای پیاز توری پلاستیکی است.


خرید پیاز

خریدار پیاز برای خرید و فروش عمده پیاز بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده پیاز برای فروش عمده پیاز خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش پیاز می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده پیاز مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده پیاز مصرف داخل و حتی اقدام به خرید پیاز صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت پیاز معامله بهتری را انجام خواهید داد....