yekmive

مسئول فروش

loading more yekmive

کارشناس و مسئول فروش

کارشناسان یا همان مدیران فروش در بخش های مختلف هر صنعتی نقش بسزایی در اقتصاد آن بخش دارند. مدیران فروش باید بتوانند کار بقیه اعضا و نفرات دیگر تیم های فروش را مدیریت کنند.  هر کدام از کارشناسان فروش مسئولیت های مختلفی دارند. این مسئولیت ها بستگی به بزرگی و یا کوچکی آن نهاد متفاوت است. هدف های یک تیم یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین کارها برای پیشرفت آن صنعت است. اهداف فروش هم اولین چیزی است که کارشناسان فروش به آن توجه دارند. یکی از مهم ترین مسئولیت های کارشناسان فروش مدیریت بخش استخدام و توجیه نیروهای جدید نسبت به وظایف آنها است. در واقع بخش آموزش نیروها در حوزه ی فروش هم بر عهده ی کارشناسان و مدیران فروش است. کارشناسان فروش با کسانی که توزیع کننده محصول مورد نظر و یا واسطه هستن هم ارتباط برقرار می کنند.

 

ارتباط مدیران فرروش با دیگر مدیران در یک شرکت

کارشناسان و یا مدیران فروش باید روابط عمومی بسیار قوی داشته باشند. شغل آنها ایجاب می کند تا با دیگر مدیران در بخش های مختلف ارتباط خوب و مستقیمی داشته باشند. معرفی بازاریابان جدید در یک شرکت به دیگر کارکنان و مدیران هم بر عهده کارشناسان فروش است. کارشناسان فروش از نیاز ها و ترجیحات مشتری و بودجه آنها باخبر هستند. به همین دلیل باید توجه و نظارت قوی بر انبارداری شرکت داشته باشند. در کل شغل آنها ممکن است کمی با استرس همراه باشد. آنها باید رضایت مشتری را در نظر بگیرند و بر نیازهای مشتری توجه ویژه ای داشته باشند. اینکه مشتریان به صورت مستمر از یک شرکت خرید کنند و آن شرکت را قبول داشته باشند هم بستگی به نوع فروش و رفتار کارشناسان فروش یک مجموعه دارد. در نتیجه بخشی از اقتصاد یک مجموعه بستگی به کارکرد کارشناسان فروش دارد.  یک کارشناس فروش موفق باید علم و دانش، مهارت و توانایی های لازم برای این شغل را داشته باشد.

 

وظایف اصلی کارشناسان فروش در یک مجوعه

همانطور که گفتیم مسئولان فروش بستگی به حوزه ای که در آن کار می کنند وظایف مختلفی دارند. اما در ادامه می خواهیم به برخی از وظایف کلی در این حرفه بپردازیم.

1)     بررسی مشکلات مشتریان و رفع مشکلات و ارائه خدمات پس از فروش محصولات به مشتریان

2)     ایجاد برنامه های دقیق و هماهنگی های لازمه بین بازاریابان مجموعه

3)     تعیین قیمت گذاری های مختلف و امکان تخفیف در بین اجناس

4)     بررسی آمارهای فروش و ثبت گزارشات برای مدیران شرکت

5)     نظارت بر کارهای دیگر بازاریابان و حل مشکلات پیش آمده در حوزه فروش آنها

 

علم و مهارت مورد نیاز برای شغل کارشناس فروش

مهارت و دانش کافی در این شغل باعث گسترده شدن و بهبود کارها در یک شرکت می شود.

کارشناس فروش باید مهارت کافی در فنون مذاکره و برقراری ارتباط مناسب با مشتری داشته باشد. متقاعد کردن مشتری باعث می شود تا خریدار حس بهتری نسبت به محصول پیدا کند و آن جنس را خریداری کند. علم سیاست هم در این شغل بی تاثیر نیست. کارشناس فروش باید سیاست گذاری های خوب و درست داشته باشد و از موقعیت های مختلف در بازار برای فروش بهتر محصولات استفاده کند. کارشناس فروش باید صبر و حوسله زیادی در شغل خود داشته باشد. ممکن است در چندین مذاکره برای فروش موفق نشود و معامله ای صورت نگیرد. کارشناس فروش باید صبر داشته باشد و با انگیزه بیشتری به کار خود ادامه دهد و به زودی از این کار خسته و نا امید نشود. تخمین بودجه شرکت و درآمدهای ماه جاری هم برعهده مسئول و یا کارشناس فروش است. کارشناسان فروش باید تسلط کافی به تکنولوژی های روز و اینترنت و رایانه و ... داشته باشند. و  در آخر یک کارشناس فروش باید تخصص لازم در حوزه کاری خود را داشته باشد. برای مثال اگر آن شرکت در حوزه فروش محصولات کشاورزی و زراعی است، کارشناس فروش هم باید اطلاعات و علم و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد.

 

نحوه استخدام کارشناس فروش در حوزه محصولات زراعی

صنعت کشاورزی یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی یک کشور است. اقتصاد یک کشور در بخش زیادی مرتبط با اقتصاد کشاورزی و توسعه آن است. اگر صنعت کشاورزی پیشرفت قابل توجهی نداشته باشد، اقتصاد کشور هم به مشکل می خورد. با برطرف کردن مشکلات کشاورزی، صادرات هم افزایش می یابد. این موضوع تاثیر زیادی در رونق اقتصادی کشور دارد. نیروی کار بیشتری داخل کشور مشغول به کار می شوند. پس برای رونق اقتصادی کشور باید مشکلات کشاورزی با برنامه ریزی ها و اهداف مناسب مسئولین برطرف شود. یکی از مشکلات عمده باغداران و کشاورزان فروش محصولاتشان است. آنها دغدغه فروش بعد از تولید را دارند. در نتیجه تولیدات هم کاهش می یابد. سازمان های نظارتی باید بتوانند نفوذ بیشتری در این موضوع داشته باشند. کارشناسان فروش می توانند کمک بزرگی در این راستا به کشاورزان کنند. آنها با علم و تجربه و مهارتی که دارند، دغدغه های فروش محصولات را برای کشاورزان و تولید کنندگان از بین می برند. اما چگونه می توان با کارشناسان فروش ارتباط برقرار کرد؟ امروزه با بوجود آمدن استارت آپ های جدید مانند سایت یک میوه، بسیاری از مشکلات کشاورزان برطرف شده است. یک میوه سایتی جامع برای خرید و فروش محصولات زراعی و مشاوره و استخدام در حوزه کشاورزی است. برای برقراری ارتباط و آشنایی با کارشناس و مسئول فروش می توانید وارد بخش استخدام در سایت یک میوه شوید. تمامی آگهی های مرتبط با کارشناس فروش در این سایت قابل مشاهده است. ثبت آگهی در سایت یک میوه برای فروش محصولات و هر نوع خرید و فروشی در ارتباط با حوزه کشاورزی رایگان است.

 

درآمد شغل کارشناس فروش به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که می دانید تجربه و علم در این کار ارتباط مستقیمی با بهره وری و موفقیت در آن دارد. هر اندازه که توانایی های بیشتری داشته باشید قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت و به همان میزان هم درآمد بهتری خواهید داشت. برای انتخاب شغل کارشناس فروش و یا هر شغل دیگری به علایق و مهارت ها، روحیه کار تیمی، شرایط جامعه و ... توجه داشته باشید. در سایت یک میوه می توانید در مورد حقوق و مسائل دیگر کارشناسان فروش در قسمت چت صحبت کنید. در صورت توافق های اولیه امکان تماس و مصاحبه هم ایجاد می شود.


خرید مسئول فروش

خریدار مسئول فروش برای خرید و فروش عمده مسئول فروش بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده مسئول فروش برای فروش عمده مسئول فروش خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش مسئول فروش می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده مسئول فروش مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده مسئول فروش مصرف داخل و حتی اقدام به خرید مسئول فروش صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت مسئول فروش معامله بهتری را انجام خواهید داد....