yekmive

خرید و فروش کدو

loading more yekmive

خرید و فروش عمده کدو سبز

این محصول با ارزش, دارای ویتامین ها و خواص بی شماری است و برای درمان برخی از بیماریها بسیار کاربرد دارد. کدو سبز در واقع از گونه ی سبزیجات به شمار می رود و محصولی صادراتی است. گیاه شناسان کدوسبز را به عنوان یک میوه در نظر می گیرند ولی در آشپزی کدو سبز در دسته ی سبزیجات قرار داده می شود. خرید عمده این محصول بسیار مقرون به صرفه نیز می باشد. هر چقدر کیفیت و اندازه ی کدو سبز مناسب تر باشد قیمت بیشتری را به خود اختصاص می دهد .

محصولی تابستانی

کدو سبز محصولی تابستانی است و در تابستان قادر است بهترین بار را بدهد. اما برخی از گونه های             این محصول نیز وجود دارند که زمستانی هستند و در زمستان برداشت می شوند. این محصول مانند اکثر گیاهان گرما و نور خورشید را دوست دارد و در فصل سرد و دماهای پایین به خوبی رشد نخواهد کرد. کدو سبز به چند رنگ در می آید که رنگ سبز کم رنگ آن بسیار شاداب و تازه می باشد و به رنگ زرد و سبز تا سیاه هم دیده می شود. البته بعضی از کدو سبزها دارای نوار ها یا لکه ­های کوچکی هستند. این نوار ها یا لکه ­ها طبیعی است و دلیل بر مشکل داشتن محصول و خراب بودن آن نیست.

تولید انبوه در کشور

کدو سبز درجه یک در کشور عزیزمان ایران هم به صورت انبوه تولید می شود و خرید و فروش و بازار کدو سبز در کشور بسیار پر رونق است. خریداران می توانند این محصول را در ایران با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه خریداری نمایند. این محصول در ایران با بهترین روش های کشت تولید می شود به همین دلیل کیفیت نوع ایرانی آن بسیار بالا و مثال زدنی می باشد.

 

بررسی خواص دارویی و درمانی این محصول

فروشندگان هم به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب این محصول در آمد خوبی دارند. این محصول دارای خواص دارویی و درمانی بسیاری است که بیشتر مصرف کنندگان آن برای درمان و کنترل بیماری های خود از آن استفاده می نمایند . کدو سبز دارای آنتی اکسیدان های قوی است که سبب تقویت حافظه می گردد. همچنین افرادی که دارای کلسترول و چربی خون می باشند بالاخص افراد دارای کبد چرب می توانند از این محصول برای درمان بیماری های خود استفاده نمایند. در واقع چربی سوزی این محصول از مهمترین فواید آن محسوب می شود. اکثر افرادی که برای لاغری خود تلاش می کنند از این ماده ی غذایی در رژیم خود استفاده می کنند تا تاثیرات مثبت آن را در لاغری و چربی سوزی خود ببینند.

مواد مغذی تشکیل دهنده

از مواد مغذی که در این محصول یافت می شود می توان به مقادیر زیادی ویتامین های  A, B,C و منیزیم پتاسیم فیبر فسفر اشاره نمود. کدو سبز بسیار خوش خوراک است و بسیاری از خانواده ها از کدو سبز در سالادهای خود نیز استفاده می کنند و در سوپ ها و خورشت های خود از این ماده ی غذایی مفید و پرخاصیت بهره می برند.

صادرات کدو سبز

به علت خواص بی شمار کدو سبز استقبال زیادی از این محصول شده است تا جایی که به کشورهای دیگر صادر هم می شود. همچنین صادرات این محصول هر سال رونق بیشتری می گیرد و به دلیل کیفیت عالی و قیمت مناسب میزان صادرات کدو سبز در سال های اخیر با استقبال بیشتری روبه رو بوده است.

محصولاتی که صادراتی هستند به طور یقین از کیفیت و قیمت مناسبی هم برخوردار هستند. لازم به ذکر است که کدو سبز محصولی است که قیمت آن نسبت به محصولات صادراتی دیگر در چند سال اخیر با رشد قابل توجهی مواجه نشده است.

همانطور که اشاره شد خرید و فروش عمده کدو سبز تنها در داخل کشور انجام نمی شود بخشی از تولیدات با کیفیت این محصول به خارج از ایران صادر می شود. این محصول در ایران با کیفیت بالایی تولید می شود. به همین علت , کشورهای دیگر استقبال زیادی از کدو های ایرانی نموده اند و به طور مداوم این محصول را از ایران سفارش می دهند.

ویژگی های کدو سبز مرغوب

اگر می خواهید کدو سبز را به صورت عمده خریداری کنید بهتر است ابتدا اطلاعاتی از کدو سبز مرغوب به دست آورید تا بتوانید خرید مناسبی داشته باشید. کدو سبز های با کیفیت اغلب دارای بدنه سفت و سختی هستند. می توانید برای تست انگشت خود را کمی به داخل کدوسبز فشار دهید اگر فرورفتگی ایجاد شد بدانید این کدو سبز از کیفیت خوبی برخوردار نیست.

با استفاده از مشاهده ی رنگ پوست کدو سبز هم می توانید از مرغوبیت آن آگاهی به دست آورید. که اگر رنگ پوست کدوسبز , سبز کم رنگ یا پررنگ باشد کیفیت مطلوبی دارد. همچنین بهتر است در خرید خود دقت نمایید که اندازه ی تمام کدوهایی که خریداری می کنید به یک اندازه و متوسط باشد یعنی نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک و پوست آن چروکیده و دفرمه نباشد و کمی براق باشد که نشانه ی شاداب و سالم و تازه بودن محصول می باشد.


خرید کدو

خریدار کدو برای خرید و فروش عمده کدو بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده کدو برای فروش عمده کدو خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش کدو می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده کدو مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده کدو مصرف داخل و حتی اقدام به خرید کدو صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت کدو معامله بهتری را انجام خواهید داد....