yekmive

خرید و فروش دستنبو

خرید و فروش عمده دستنبو شیرازی

همانطور که می دانیم دستنبو میوه ای از خانواده خربزه است . البته با اندازه ای کوچک تر و طعمی متفاوت تر. اندازه ی این میوه به گونه ای ست که می توان به راحت آن را در یک دست قرار داد . این میوه بسیار خوشمزه است و از طبع گرمی برخوردار است . اما بیشتر طرفداران آن به علت رایحه و بوی خوشی که دارد به آن علاقه دارند و از آن استفاده می کنند . نام دیگر دستنبو شاماما می باشد و شکل ظاهری آن کمی شبیه کدو است .

خواص دستنبو

این میوه در ابتدا سبز رنگ است اما در ادامه رشد خود به رنگی شبیه رنگ کدو می رسد . در واقع پس از رشد کامل و تابش زیاد نور خورشید به رنگ نارنجی متمایل به قهوه ای در می آید . این میوه بسیار مفید است و از خواص بسیاری برخوردار است . خواصی همچون درمان یبوست و درمان عفونت کلیه و مثانه و تنظیم فشار خون .این میوه بسیار آبدار است و می تواند در فصل تابستان به تامین آب مورد نیاز بدن و رفع تشنگی نیز کمک نماید . همچنین این میوه اشتها آور است و موجب افزایش وزن بدن می شود . به علاوه موجب سلامتی و درخشندگی بیشترپوست می شود . این میوه بیشتر در غرب کشورکشت می شود ودر شرق نیز به اندازه ی محدود به صورت خود رو رشد می کند .

آب و هوای مناسب برای کشت

این میوه برای رشد بهتر نیاز به نور خورشید حداقل 6 تا 8 ساعت در روز را دارد . شهر شیراز منطقه ای خوش آب و هوا برای کشت این محصول است و دستنبو به راحتی می تواند از نور خورشید بهره بگیرد و رشد کند . به طور کلی آب و هوای گرم و خشک بهترین آب و هوا برای کشت دستنبو می باشد.

زیرا این میوه برای رشد مناسب نیاز به میزان قابل توجهی نور و گرما دارد و هر چه دما پایین تر بیاید و طی مراحل رشد در معرض بارش برف و باران قرار بگیرد از کیفیت این میوه نیز کاسته خواهد شد. این میوه در انواع خا کها کاشته می شود و به ثمر می رسد اما بهتر است در خاکی حاصلخیز و دارای کود آلی و شیمیایی کاشته شود تا محصولی با کیفیت و مرغوب تر را از آن شاهد باشیم . ابیاری این محصول نیز بهتر است هر 10 روز یک بار انجام شود . دستنبو شیرازی نیز چون در بهترین شرایط جوی قرارگرفته است محصولی با کیفیت تر و خوش طعم تر از خود ارائه می دهد . حدودا 80 تا 90 روز طول می کشد تا دستنبو به ثمر برسد و قابل برداشت شود. یکی از علائم رسیده بودن این محصول عطر خوش آن است به معنی اینکه هنگامی که بوی خوش آن احساس شود این میوه رسیده است و برای برداشت آماده می باشد.

بو و طعم بی نظیر

دستنبو شیرازی پس از برداشت مستقیما وارد بازار میوه و تره بار می گردد . این میوه به علت بو و طعم خوشی که دارد بسیارمورد استقبال قرار گرفته است و خریداران زیادی دارد . اما باید گفت که به علت اینکه این میوه از استحکام بالایی برخوردار نمی باشد ممکن است در حمل و نقل و خرید و فروش دچار آسیب شود و بهتر است به صورت مناسب در جعبه قرار بگیرد و بسته بندی شود و فشاری بر روی آن آورده نشود تا با شکل مناسب در دست مشتریان قرار بگیرد . این میوه مانند هر محصول دیگری اگر مستقیما و به صورت انبوه از کشاورز خریداری شود قیت تمام شده ی کمتری دارد و مقرون به صرفه تر نیز خواهد بود.

صادرات دستنبو

دستنبو یا شاماما به علت طعم و عطر فوق العاده ای که دارد بسیار مورد توجه کشورهای دیگر نیز قرار گرفته است و به همین علت به کشورهای دیگر نیز صادر می گردد . مناسب ترین دستنبوها از لحاظ کیفیت ظاهری ومحصولات یکدست و یک اندازه از میان دستنبوها انتخاب می شوند و پس از تمیز نمودن و گرفتن خاک آن ها به شکلی مناسب در جعبه ای قرار می گیرند و بسته بندی می شوند و به کشورهای همسایه و دیگر کشورها صادر می گردند . صادرات این میوه در فصل تابستان بسیار پر رونق است .

بازار های داخلی نیز در فصول گرم سال از خرید و فروش این میوه بی نظیر بی نصیب نیستند و فروشندگان کسب درآمد خوبی از خرید و فروش این محصول دارند . سایت های اینترنتی بسیاری نیز برای خرید و فروش عمده ی بهتر محصولات کشاورزی طراحی شده اند که با استفاده از این سایت ها می توان محصول مورد نیاز خود را حتی به صورت عمده خرید و فروش نمود و سود خوبی را به دست آورد . این سایت ها به همین منظور طراحی شده اند و به خرید و فروش محصولات با قیمت واقعی کمک می کنند .


خرید دستنبو

خریدار دستنبو برای خرید و فروش عمده دستنبو بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده دستنبو برای فروش عمده دستنبو خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش دستنبو می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده دستنبو مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده دستنبو مصرف داخل و حتی اقدام به خرید دستنبو صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت دستنبو معامله بهتری را انجام خواهید داد....