yekmive

خرید و فروش ملون

loading more yekmive

خرید و فروش عمده ملون صادراتی

نام دیگر ملون خربزه عسلی می باشد و این محصول در خانواده ی خربزه ها جای دارد . ملون از جمله میوه هایی است که برای سلامتی بسیار مفید است و خواص بی شماری نیز برای بدن انسان دارد . مواد مغذی بسیاری در ملون ها وجود دارد که از لحاظ ویتامین نسبت به دیگر میوه ها در اولویت قرار گرفته است . این میوه برای رفع کم آبی و تنشنگی بدن بسیار مناسب است .کشت و برداشت این میوه نیز در فصول گرم سال به وفور مشاهده می شود. آب زیادی که در این میوه وجود دارد موجب تامین آب مورد نیاز بدن و خنک شدن آن نیز می گردد.

عطر و رایحه بی نظیر ملون

هنگامی که یک ملون را خریداری می کنید و در یخچال نگهداری می کنید عطر و رایحه ی خوش آن در فضای یخچال می پیچد و افراد را مشتاق به خوردن این میوه باارزش و خوشمزه می کند . تخم این میوه نیز موجب سلامتی می گردد .از خواص بی شمار این میوه می توان به سلامت قلب ، پیشگیری از دیابت ، سلامت دستگاه گوارش ، پیشگیری از سرطان و بهبود ایمنی بدن اشاره نمود . همچنین این میوه ضد پیری و ضد سرطان است و از حمله قلبی و دیابت نیز جلوگیری می کند . برای کاهش حالت تهوع وهضم بهتر غذا نیز می توان از این میوه خوشمزه استفاده نمود . به طور کلی برای بهبود ناراحتی های گوارشی و بیماری های معده بسیار مناسب و پرکاربرد می باشد .

خرید یک ملون سالم

برای خرید یک ملون سالم و مناسب باید به نکاتی توجه نمود تا خرید مطلوب و مناسبی داشته باشیم و بتوانیم کمترین میزان ضرر را متحمل شویم . در واقع باید ملون هایی را انتخاب کنیم که سنگین باشند و ازپوستی صاف و بدون آسیب  برخوردار باشند و بر روی آن مقدار کمی پرز قرار گرفته باشد . برخی از ملون ها بیش از حد نرم هستند  و در انتهای ساقه کمی مرطوب به نظر می آیند این گونه ملون ها به زودی خراب می شوند و برای خرید گزینه ی مناسبی محسوب نمی شوند .

 اگر یک ملون تازه باشد عطر وبویی خوش و طعمی شیرین به مانند عسل را دارد در غیر اینصورت تازه و رسیده نمی باشد . ملون رسیده با فشار دادن انتهای شکوفه مقداری واکنش از خود نشان می دهد . ملون ها پس از خریداری می بایست در جای خشک و خنک نگهداری شوند تا از ماندگاری بیشتری برخوردار شوند .

اگر ملونی که خریداری کرده اید سفت است و هنوز نرسیده است بهتر است در دمای اتاق آن را نگهداری کنید تا برسد . و سپس به یخچال منتقل کنید تا مدت زمان بیشتری بدون پوسیدگی بتوانید از آن استفاده کنید .

صادر به خارج از کشور

این میوه خوشمزه نیز به خارج از کشور به خصوص کشورهای همسایه صادر می شود . برای صادرات اغلب ملون هایی را انتخاب می کنند که سفت تر است و ماندگاری بیشتری دارد . ملون صادراتی باید از پوستی سالم و زیبا برخوردار باشد و تمامی ملون هایی که برای صادرات در نظر گرفته می شوند نیز باید یکدست و در یک اندازه ی مناسب باشند . بسته بندی و حمل و نقل این محصول باید بسیار با دقت صورت بگیرد . زیرا این میوه از استحکام بالایی برخوردار نمی باشد و احتمال له شدگی و خرابی در آن زیاد می باشد . این محصول اگر به طور مستقیم و بدون واسطه از کشاورز تهیه شود قیمت بهتری دارد . این محصول پس از خرید عمده بلافاصله به بازار میوه و تره بار انتقال داده می شود . و در فصل تابستان خرید و فروش آن رونق بسیار زیادی دارد .

شرایط رشد ملون

ملون برای رشد به نور زیادی احتیاج دارد . هر چه نور بیشتری به این محصول برسد با کیفیت تر و بهتر رشد خواهد کرد . آبیاری این محصول باید به دقت و طبق اصول انجام شود . اما آبیاری بیش از حد ملون از کیفیت محصول می کاهد . علاوه بر این ملون بر اثر آبیاری زیاده از حد دچار ترک خوردگی نیز خواهد شد . در انواع خاک ها می توان ملون را کشت نمود . اما بهتراست در خاک سبک مثل شنی لومی کاشته شود تا این میوه بهتر رشد کند و زودتر به ثمر برسد .
 در واقع خاکی که عمیق و منفذدار باشد برای کشت ملون بسیار مناسب است . این محصول  در خاک های اسیدی  به خوبی رشد نمی کند و موجب ریزش غنچه های گل این میوه می گردد. همچنین رشد عمومی گیاه  با مشکل مواجه می شود و برگ ها بی جان و زرد خواهند شد . خاکی که ملون در آن کاشته می شود باید دارای  اسیدیته 7-6 باشد و مواد غذایی آلی و معدنی کافی در آن خاک موجود باشد در این صورت ملون سالم وایده آل رشد خواهد کرد .
تاثیرات آب و هوا
 این میوه در مناطقی به خوبی کشت می شود که دارای آب و هوای گرم و خشک هستند و اگر در مراحل رشد میوه شرایط آب و هوایی برفی و بارانی شود محصول خوبی را شاهد نخواهیم بود . درجه ی هوای مطلوب برای ملون بین 18 تا 24 درجه می باشد . اگر بذر این محصول در هوای سرد و در دمای پایین کاشته شود به سختی جوانه خواهد زد و ممکن است حتی جوانه نزند.

خرید ملون

خریدار ملون برای خرید و فروش عمده ملون بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده ملون برای فروش عمده ملون خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش ملون می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده ملون مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده ملون مصرف داخل و حتی اقدام به خرید ملون صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت ملون معامله بهتری را انجام خواهید داد....