yekmive

دارو و داروخانه

loading more yekmive

دارو و داروخانه - دامپزشکی دامی کوبافوس آیوکتین

دارو ماده ای است که به منظور پیشگیری، درمان، تسکین علائم و درد استفاده می شود. آیا می دانید نحوه اثر داروها چگونه است؟ وقتی فردی دارو مصرف می کند، دارو در داخل بدن با یک سری از گیرنده هایی که در داخل یا غشای سلول وجود دارند، بر هم کنش انجام می دهد و اثر خود را اعمال می کند. برای تهیه دارو باید به داروخانه مراجعه کنید.

داروخانه:

محلی است که دارو، انواع مکمل ها، لوازم جانبی پزشکی، ویتامین ها و...را به فروش می رساند. در داروخانه ها، داروسازی با سمت مسئول فنی حضور دارد و موارد نسخه را آماده کرده و نحوه و ساعات مصرف آن ها را به بیمار توضیح می دهد.

داروخانه ها نیازهای دارویی و درمانی انسان ها را برآورده می کنند و دامپزشکی ها احتیاجات حیوانات را‌. در ادامه مطالب به دامپزشکی و داروهای مورد نیاز دام ها بیشتر خواهیم پرداخت.

دامپزشکی:

دامپزشکی، علم شناسایی بیماری های مربوط به حیوانات، درمان، پیشگیری و نابودی بیماری های مربوط به دام ها و حتی امراض قابل انتقال میان انسان و حیوان می باشد. دامپزشکان انسان های شرافتمندی هستند که به بهداشت دام ها اهمیت می دهند. آیا مایل هستید با وظایف دامپزشکان آشنا شوید؟

مسئولیت های یک دامپزشک:

1.      حیوان را بررسی و چکاپ می کند و مشکلات، بیماری و عفونت های آن را تشخیص می دهد.

2.       صاحب دام را در مورد نحوه نگهداری درست و تغذیه حیوان راهنمایی می کند.

3.      شکستگی های حیوان را درمان می کند و در صورت نیاز به بخیه و جراحی آن را بر روی دام انجام می دهد.

4.      صاحب حیوان را در مورد بیماری های ناقله بین انسان و حیوان آگاه می سازد و راه های پیشگیری را به او آموزش می دهد.

پس دامپزشک وظیفه حفاظت از سرمایه دامی را دارد و به دامداران کمک به سزایی می کند. همانطور که ذکر کردیم دامپزشک بیماری مربوط به دام را شناسایی می کند و در صورت نیاز دارو تجویز می کند. دو نمونه از داروهای پر مصرف بحث دام، داروهای کوبافوس و آیوکتین می باشد. برای آگاهی از اهمیت این دو تا انتها با ما همراه باشید.

کوبافوس:

این داروی بسیار پراهمیت، متشکل از فسفر و ب ۱۲ می باشد و گروه حیوانات مورد هدف آن گاو،گوسفند، بز، سگ، گربه، اسب می باشد. همانطور که مشاهده می کنید دامنه کاربردی داروی کوبافوس وسیع می باشد. بیایید کمی در مورد اهمیت فسفر و ب ۱۲ بدانیم.

فسفر، در استحکام استخوان و متابولیسم کلسیم نقش دارد و کمبود آن حیوان را دچار پوکی استخوان و درد مفاصل می کند. ویتامین ب ۱۲ نیز در تشکیل گلبول های قرمز از ضروریات می باشد و حیوان را از کمبود آهن و آنمی نجات می دهد.

موارد مصرف کوبافوس:

کمک درمان حیوانات فلج به دلیل کمبود فسفر، اختلالات رشدی در دام های جوان، کمبود تعداد دام ها بعد از زایمان به دلیل فقر فسفر و کمبود آهن، کم خونی ناشی از کمبود ویتامین ب ۱۲ و به تبع آن گلبول قرمز و درمان کمکی حیوانات مبتلا به عفونت انگلی. جهت سفارش این دارو و تحویل به موقع به سایت یک میوه مراجعه کنید.

آیورمکتین:

این دارو برای از بین بردن آلودگی های دستگاه گوارش (معده، روده) و آلودگی های انگلی در مقیاس زیاد کاربرد دارد. آیورمکتین برای کنترل کرم های گرد مانند آسترونژیلوس، کرم کدو، کرم های ریوی، هم چنین لارو مگس ها، شپش و کنه به کار می رود. این دارو برای درمان بیماری های انگلی اسب، شتر،گربه، گاو و گوسفند کاربرد دارد.

نتیجه گیری:

علم دامپزشکی حافظ جان دام ها و سرمایه انسان ها می باشد. در مطالب بالا در مورد وظایف دامپزشک و دو مورد از داروی مهم صحبت کردیم‌. داروی کوبافوس برای درمان کم خونی و بیماری های مربوط به استخوان و آیورمکتین برای درمان بیماری های انگلی موجود در بدن دام ها به کار می روند. شما می توانید این داروها را با قیمت و کیفیت مناسب از سایت یک میوه تهیه کنید.


خرید دارو

خریدار دارو برای خرید و فروش عمده دارو بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده دارو برای فروش عمده دارو خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش دارو می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده دارو مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده دارو مصرف داخل و حتی اقدام به خرید دارو صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت دارو معامله بهتری را انجام خواهید داد....