yekmive

اسب و الاغ خر و فروش قاطر

loading more yekmive

اسب و الاغ خر و فروش قاطر- ترکمن عربی سفید نر و ماده

از گذشته تاکنون برخی از حیوانات در سواری دادن و بارکشی استفاده شده اند. امروزه نیز در موارد سواری دادن، تغذیه، دارویی و تفریحی و ورزشی کارآمد هستند. در این مقاله سعی داریم توضیحات مختصری در مورد آن ها ارائه دهیم.

الاغ ها

 بیشتر در بارکشی  استفاده می شوند. اکنون جمعیت آن ها نسبت به گذشته رو به کاهش است. شیر این حیوان برای کسانی که به شیر گاو حساسیت دارند، مناسب است زیرا کازئین آن کمتر است؛ الاغ ها زیر باران مریض می شوند زیرا پوشش بدن حفاظتی ندارند و خیس می شوند. آن ها باید به صورت گله ای یا در کنار بز و گوسفند زندگی کنند.

استخوان، معده و دل و روده، خون و شیر خر از جهت دارویی و درمانی کاربرد دارند. همچنین برای افراد کم خون، ژلاتین موجود در پوست خر که از جوشیدن پوست آن در آب بدست می آید، در افزایش هموگلوبین خون بسیار موثر می باشد.

قاطر ها

قاطر چهارپایی دو رگه، از آمیزش بین خر نر و اسب ماده متولد می شود و نمی تواند تولید مثل کند. قدرت جسمانی قاطر ها و مقاومت در برابر بیماری ها نسبت به خر بیشتر و عبور از صخره ها راحت تر است  به همین دلیل مردم برای بارکشی قاطر را ترجیح می دهند. هم چنین قیمت قاطر گران تر از خر است. اگر می خواهید از قیمت قاطر و الاغ و نحوه فروش آن ها به طور کامل مطلع شوید، سری به سایت یک میوه بزنید.

اسب ها

همیشه تماشای دویدن اسب و سرعت بالای آن ما را به هیجان می آورد. اندام های اسب به گونه است که بالابردن سرعت این حیوان را ممکن می سازد. اسب توانایی زیادی در نگه داشتن تعادل خود در هنگام دویدن دارد و در صورت تهدید جانش، بلافاصله آماده شده و فرار می کند.

اسب ها می توانند در حالت ایستاده یا نشسته بخوابند. این حیوان نجیب، در ۵ سالگی کاملا بالغ می شود. شیر، مو، پوست، استخوان و گوشت اسب کاربرد خوراکی و اقتصادی دارد؛ همچنین در طب سنتی از ادرار جنس ماده باردار، در تهیه مواد دارویی استفاده می شود. اکنون به معرفی سه مورد از نژادهای اصیل ایرانی اسب می پردازیم:

1. اسب کردی:

این نژاد، به دلیل ظاهر زیبایی که دارد، معروف است. استقامت بالای این اسب ها باعث شده از صخره های صعب العبور عبور کنند و حتی جایگزین وسیله نقلیه در مناطق کوهستانی باشند.این اسب ها تغذیه کمتری دارند و همه جای دنیا این اسب با ارزش ایرانی شناخته شده است.

2. اسب عرب:

دلیل اینکه این اسب اصیل ایرانی عرب نامیده میشود این است که در گذشته کشور ایران بسیار وسیع بوده و کشورهای عربی نیز در قلمرو ایران بودند. این اسب ها توانایی فوق العاده ای در ورزش های استقامتی دارند و امروزه در مسابقات سوارکاری به میدان می روند. حال سوال این است که رنگ و خصوصیات ظاهری آن ها به چه صورتی است؟

اسب عرب به رنگ های کهر، خاکستری، مشکی، کرنگ دیده شده است و رنگ مشکی آن کمیاب تر است. این اسب ها به آسانی قابل تشخیص هستند زیرا دارای سر و دم بلند و چشم درشتی می باشند.

اسب های عرب بسیار زیرک، حساس، دقیق و باهوش هستند و این امر سبب شده با سوارکاران خود ارتباط بهتری برقرار کنند. هر اسب داری قیمت متفاوتی از اسب ها می دهد. شما می توانید با مراجعه به سایت یک میوه، بهترین اسب های عرب و ترکمن سفید و ... را با قیمت مناسب پیدا کنید.

3. اسب ترکمن:

این اسب از نژاد خالص ترکمن صحرا می باشد و بدنی کشیده و شکمی تخت دارد. اسب ترکمن بیشتر به رنگ خاکستری و سفید دیده می شود و صادرات آن به خارج از کشور ممنوع است. این اسب سم ها و مفاصل قوی دارد این امر باعث شده توانایی حرکات مختلف پرشی و سنگین ورزشی را داشته باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم در مورد چهار پایانی که انسان قادر به سواری گرفتن از آن ها است، صحبت کنیم. هر کدام از آن ها ویژگی مخصوص به خود را از قبیل رنگ، تغذیه، استقامت، سرعت و محل زندگی را دارند و در کنار انسان ها زندگی می کنند.


خرید اسب

خریدار اسب برای خرید و فروش عمده اسب بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده اسب برای فروش عمده اسب خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش اسب می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده اسب مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده اسب مصرف داخل و حتی اقدام به خرید اسب صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت اسب معامله بهتری را انجام خواهید داد....