yekmive

خرید و فروش گیاهان صنعتی

loading more yekmive

تاثیر گیاهان دارویی بر زندگی انسان

گیاهان هم جزء محصولات مهم و اساسی در زندگی انسان‌ها محسوب می‌شوند. گیاهان هم مانند ما انسان‌ها موجوداتی زنده هستند. گیاهان به ادامه حیات و کشاورزی کمک بزرگی می‌کنند. هر گیاهای به نوعی در زندگی انسان و دیگر موجودات تاثیر گذار است. حتی اگر آن گیاه در تولید محصولات کشاورزی، صنعتی، بهداشتی و ... هم تاثیر نداشته باشد، باعث زیبا سازی فضا و تولید اکسیژن پاک می‌شود. برخی از آنها جنبه‌ی دارویی دارند و برخی دیگر در بخش صنعت استفاده می‌شوند. گیاهان صنعتی کاربردهای فراوانی دارند. از گیاهان فرآورده‌هایی تولید می‌شود که در صنعت کاربرد دارند. گیاهان مواد طبیعی هستد و استفاده از آنها بهتر از مواد شیمیایی است. برخی از مواد آرایشی بهداشتی که استفاده می‌کنیم از گیاهان ساخته شده‌اند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود از لوازم آرایشی گیاهی استفاده کنید. زیرا مواد تشکیل دهنده آنها شیمیایی نیست. در نتیجه مشکلی هم برای بدن بوجود نمی‌آورند. در ادامه می‌خواهیم شما را با انواعی از گیاهان صنعتی و نحوه خرید و فروش عمده گیاهان صنعتی آشنا کنیم.  

 

گیاهان صنعتی مفید در ایران

نیشکر: نیشکر یک گیاه غول پیکر است. ساقه نیشکر حاوی قند است. در واقع قند در بخش ساقه نیشکر ذخیره می‌گردد. ملاس و تفاله هم از محصولات جانبی نیشکر هستند. ملاس اهمیت فراوانی دارد. از آن برای تغذیه دام‌ها و تهیه الکل استفاده می‌شود. تفاله هم به نوعی در صنعت کاربرد دارد. از تفاله برای تهیه کاغذ، مقوای ساختمانی و ... استفاده می‌شود. همانطور که متوجه شدید نیشکر یک گیاه صنعتی مفید و پرکاربرد در حوزه‌ی صنعت است.

باریجه: گیاه باریجه را معمولا در کوهستان‌ها در ارتفاعات مشاهده خواهید کرد. این گیاه معمولا در زنجان، دماوند، چهارمحال بختیاری و ... رویش دارد. یک نوع شیرابه‌ای به عنوان گالبانوم از ریشه، ساقه و حتی برگ آن تراوش می‌شود. فرآورده‌ای که به طور کلی از گیاه باریجه بدست می‌آید، دارای عطر و بوی قوی و کمی تلخ است که به دو صورت سخت و نرم عرضه می‌شود. باریچه سخت هم خودش به دو شکل باریجه اشکی و باریجه توده‌ای است. از این گیاه صنعتی معمولا به عنوان طعم دهنده در مواد غذایی استفاده می‌شود. برای مثال در فرآورده های گوشتی و نوشابه‌های غیر الکلی کاربرد دارد. باریجه در فرآورده‌های آرایشی هم کاربرد دارد. از آن برای معطر کننده و تثبیت کننده عطرها استفاده می‌شود.

گون: در مناطق مختلفی از ایران گیاه گون را خواهید دید. از این گیاه برای تولید کتیرا استفاده می‌شود. کتیرا خود در انواع مختلفی وجود دارد. کتیرا به اشکال مفتولی، خرمنی، قطره‌ای و ... وجود دارد. حتی رنگهای آنها هم متفاوت است. به رنگهای زرد، قهوه‌ای و بی رنگ وجود دارد. کتیرا به صورت نامحلول در آب است. البته خاصیت متورم شدن دارد. در نتیجه یک ژله سفت از آن بدست می‌آید. کتیرا به عنوان یک مایع امولسیون کننده، سوسپانسیون کننده و ... در صنایع داروسازی کاربرد دارد. این گیاه در ساخت کرم‌ها و ژله‌ها و ... هم کاربرد دارد.

کما: کما هم یکی دیگر از گیاهان صنعتی بسیار مفید است. این گیاه از خانواده چتریان است. در آخر از آن صمغ آنقوزه بدست می‌آید. بخشی از اطلاعات این مقاله از سایت ویکی پدیا گزارش شده است.

 

نحوه خرید و فروش گیاهان صنعتی در سایت یک میوه:

کمی قبل تر کشاورزان و فروشندگان علاوه بر زحمات زیاد برای برداشت محصولات خود، دغدغه‌ی فروش آنها را هم داشته‌اند. استرس و اضطراب کشاورزان برای فروش به موقع و در زمان مناسب همیشه با آنها بوده است. خبر خوش این است که این روزها کشاورزان این‌چنین دغدغه‌هایی ندارند. زیرا با بوجود آمدن استارت‌آپ‌های جدید، رونق بسیار زیادی در کسب و کار آنها بوجود آمده است. سایت یک میوه یکی از همان استارت‌آپ‌های جدید برای فروش محصولات کشاورزی است. در این سایت فروشندگان محصولات کشاورزی مانند گیاهان صنعتی محصولات خود را به صورت عمده به فروش می‌رسانند. تنها کافی است محصول خود را به صورت رایگان در سایت به فروش برسانند. فروشنده باید اطلاعات خود و محصول را در آگهی خود ثبت کند. خریداران هم با جستجوی محصول در سایت یک میوه،  می‌توانند اطلاعات فروش محصولات گیاهای صنعتی و دیگر محصولات کشاورزی را بررسی کنند. خریدار می‌تواند در قسمت چت، اطلاعات بیشتری از فروشنده در مورد محصول بگیرد. با استفاده از سایت یک میوه، فروشنده محصولات خود را در مناسب ترین زمان ممکن به فروش می‌رساند. زیرا در این سایت تقاضا برای خرید محصولات زیاد است. حتی می‌تواند با بررسی‌های لازم بهترین خریدرا را انتخاب کند. در مقابل خریدار هم می‌تواند محصول را با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت پیدا کند. این یک تعامل دو طرفه پر سود است. به این ترتیب خرید و فروش عمده گیاهان صنعتی و دیگر محصولات به هبهترین شکل ممکن برقرار می‌شود.

 

آیا بخش پشتیبانی مسئولیتی در قبال نحوه خرید و فروش محصولات کشاورزی دارد؟

خیر، پشتیبانی مسئولیتی در قبال خرید و فروش‌های انجام شده، عکس‌های فرستاده شده، قیمت و ... ندارد. پس بهتر است خودتان قبل از معامله سوابق طرف مقابل را بررسی کنید. با توجه به اطلاعات و تحقیقات خودتان، معامله را انجام می‌دهید. برای مثال برای خرید و فروش عمده گیاهان صنعتی، لازم است اطلاعات بیشتری را از طریق شماره موبایل فروشنده، با صحبت‌های بیشتر بدست آوردید تا بتوانید یک معامله خوب و آسان داشته باشید. برای دیدن آگهی‌های فروش گیاهان صنعتی به سایت یک میوه مراجعه کنید.


خرید گیاهان صنعتی

خریدار گیاهان صنعتی برای خرید و فروش عمده گیاهان صنعتی بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده گیاهان صنعتی برای فروش عمده گیاهان صنعتی خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش گیاهان صنعتی می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده گیاهان صنعتی مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده گیاهان صنعتی مصرف داخل و حتی اقدام به خرید گیاهان صنعتی صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت گیاهان صنعتی معامله بهتری را انجام خواهید داد....