yekmive

انواع تخم ها

loading more yekmive

انواع تخم ها - مرغ بوقلمون پرنده عمده کشاورزی

امروزه تخم پرندگان مختلفی چون مرغ، بوقلمون، بلدرچین، کبک، اردک و ... در آشپزی و تامین مواد غذایی اولیه کاربرد دارند و به دلیل طبخ سریع در مواقعی که وقت کمی داریم بهترین گزینه است که به ذهن هر فردی خطور می کند.

هر کدام از تخم پرندگان خواص بی نظیری دارند که اکنون با پیشرفت تکنولوژی می توان گزینه های دیگر به غیر از تخم مرغ را امتحان کرد. تخم پرندگان ظاهر بسیار جذابی نیز دارند که وقتی در مغازه در اولین نگاه به آن ها بر می خوریم، انسان را به تماشای آن ها وا می دارد.

تخم مرغ

روند تخم گذاری مرغ به گونه ای است که در روز حداکثر می تواند یک عدد تخم بگذارد؛ تخم مرغ ها سرشار از ویتامین ب ۱۲، پروتئین ها و ۹ اسید آمینه و نیز اسیدهای چرب می باشد و در پیشگیری از بیماری های قلب و عروق تاثیر به سزایی دارد. سفیده تخم مرغ منبع غنی از پروتئین می باشد که بسیاری از بدنسازان از خواص آن برای عضله سازی بهره می برند.

تخم بوقلمون

تخم بوقلمون از برتریت و مزایای بالاتری نسبت به تخم پرندگان دیگر برخوردار می باشد؛ تخم بوقلمون اندازه بزرگتری نسبت به تخم مرغ دارد و پرورش دهندگان بوقلمون از طریق فروش تخم آن سود فراوانی بدست می آورند.

فواید تخم بوقلمون

تخم بوقلمون سرشار از ویتامین های B9 و B12  می باشد  و این ویتامین ها از کم خونی جلوگیری می کنند؛ هم چنین ویتامین B9  موجود در تخم بوقلمون در تکمیل روند رشد جنین و جلوگیری از نقص های مادرزادی عصبی نقش مهمی ایفا می کند.

همچنین تخم بوقلمون در ساخت عضلات بدن به دلیل مقدار پروتئین بالا اهمیت فراوانی دارد. در سایت یک میوه مرغوب ترین تخم های بوقلمون در رنگ های ویژه هر نژاد موجود می باشد و شما می توانید با اطمینان از خرید تخم بوقلمون، از فواید تخم های عرضه شده بهره ببرید.

تخم بلدرچین

تخم بلدرچین اندازه کوچک تر و وزن کمتری در مقایسه با تخم مرغ دارد و وزن تخم بلدرچین حدودا یک پنجم‌ وزن تخم مرغ می باشد اما از نظر پروتئین و ویتامین بسیار غنی تلقی می شود. تخم بلدرچین با دارا بودن ارزش غذایی و دارویی بالا، برای گروه های سنی مختلف چون کودکان، بانوان باردار، افراد مسن و بیماران قلبی مفید و موثر می باشد.

پاکسازی بدن

به دلیل آلودگی هوا و تنفس سموم مختلف و به خطر افتادن سلامتی، قرار دادن تخم بلدرچین در رژیم غذایی توسط بسیاری از افراد انجام شده است و نتیجه گرفته اند؛ زیرا تخم این پرنده در سم زدایی بدن نقش بی نظیری ایفا می کند. تخم بلدرچین برای افراد مبتلا به آسم، سنگ کلیه و مثانه فوق العاده مفید می باشد و سنگ کلیه با مصرف مرتب تخم بلدرچین تحلیل می رود. هم چنین سرشار از ویتامین A  می باشد.

تخم اردک و غاز

تخم این دو پرنده نیاز به مدت حرارت بیشتر از زمان پخت تخم مرغ می باشد؛ تخم اردک مقداری از تخم مرغ بزرگتر می باشد و تخم غاز نیز مقداری از تخم اردک درشت تر می باشد و چون تخم آن ها ممکن است باکتری داشته باشد، هرگز نباید به صورت خام مصرف شود.

تخم شتر مرغ

بزرگترین اندازه تخم را در بین تمام پرندگان دارا می باشد و افرادی که به دنبال خوردن تخمی با میزان کلسترول و چربی های اشباع پایین هستند، تخم شتر مرغ بهترین انتخاب می تواند باشد.

تخم کبک

ارزش غذایی تخم کبک بسیار بالا و مشابه تخم بلدرچین می باشد و دارای فسفر، آهن، ویتامین B1 و B2 و مواد معدنی می باشد و مصرف آن نیاز بدن به مواد مغذی را تامین می کند. خرید تخم پرندگان کار بسیار لذت بخش و در عین حال پر فایده می باشد و با مصرف آن ها می توان از سلامت بالایی برخوردار بود. اگر به دنبال سایتی هستید که تمامی تخم های با کیفیت و متنوع را داشته باشد و شما را در انتخاب آن ها و خرید راضی راهنمایی کند، بهترین گزینه سایت یک میوه می باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله به بحث در مورد تخم پرندگانی نظیر بلدرچین، بوقلمون، مرغ، کبک، اردک و غاز پرداختیم و از ویژگی های آن ها صحبت کردیم. به عنوان مثال تخم بلدرچین در تقویت بینایی و از بین بردن سنگ مثانه و درمان آسم کاربرد دارد و بقیه نیز فایده های دیگری دارند که به آن ها اشاره شد. امیدواریم که اطلاعات کافی برای خرید و فروش انواع تخم ها را کسب کرده باشید.


خرید تخم

خریدار تخم برای خرید و فروش عمده تخم بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده تخم برای فروش عمده تخم خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش تخم می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده تخم مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده تخم مصرف داخل و حتی اقدام به خرید تخم صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت تخم معامله بهتری را انجام خواهید داد....