yekmive

خرید و فروش هندوانه

loading more yekmive

خرید و فروش عمده هندوانه

هندوانه پر از خاصیت است که در زیر به برخی از این خواص اشاره خواهیم کرد. هندوانه سرشار از پتاسیم است و دارای ویتامین هایی از قبیل  A,B,Cمی باشد.این میوه ی ضد سرطان برای محافظت از قلب بسیار موثر است و سبب کاهش فشار خون و سکته مغزی می گردد. همچنین دردهای عضلانی را تسکین می دهد و موجب کاهش سوزش معده خواهد شد.

مناسب فصل گرما

هندوانه یکی از میوه هایی است که در فصل تابستان بسیار طرفدار دارد  و در این فصل به وفور یافت می شود و در بازار میوه و تره بار وجود دارد . هندوانه میوه ای است که بیشترین حجم آن را آب تشکیل می دهد و پر آب است. به همین دلیل در داخل و خارج کشوردر فصول گرم سال برای رفع کم آبی بدن و خنک شدن آن بسیار مفید واقع می شود و جزو میوه های پرطرفدار به شمار می رود.

تاثیرات آب و هوایی

استان سیستان و بلوچستان به دلیل آب و هوای گرم و خشکی که دارند هندوانه های گرد خط دار به صورت انبوه کشت می شود .در واقع هندوانه در مناطقی که آب و هوای گرم و خشکی دارند بهتر رشد می کند. اما تمامی انواع هندوانه ها برای کشت به آبیاری زیادی احتیاج دارند واگر مقدار آب کافی به آن ها نرسد رشد طبیعی نخواهند داشت.

 به همین دلیل این میوه در کشورهایی که با بحران آب مواجه می باشند، کشت و برداشت نمی شود . این کشورها بیشترترجیح می دهند که از هندوانه های وارداتی استفاده نمایند.

صادر به سایر کشورها

از طرفداران و مشتریان ثابت هندوانه های گرد می توان به کشورهایی مانند عراق، قطر، ترکیه واشاره نمود . هندوانه محصول است طعم شیرین و بی نظیری دارد واگر از کیفیت بالایی برخوردار باشد در بازارهای جهانی از فروش و رونق زیادی خواهد داشت.

صادرات هندوانه

برای صادرات هندوانه باید محصولاتی که دارای ظاهر یکدست و یک اندازه باشند انتخاب شوند و سپس دربسته بندی های مناسب قرار داده شوند تا سالم  به مقصد انتقال یابند و برسند.هندوانه نسبت به سایر محصولات صادراتی قیمت بیشتری دارد .از طریق ارتباط با کشاورزان خرید هندوانه صورت می گیرد و بلافاصله به بازار تره بار وارد می شود و با قیمتی مناسب در اختیار مشتری قرار می گیرد.

همانطور که اشاره شد هندوانه از محصولاتی است که در فصل تابستان بیشتر رشد می کند و هر ساله زمین های زیادی برای کشت این نوع میوه انتخاب می شوند و با تولید انبوه این محصول هم بازارهای داخلی و هم بازارهای خارجی را رونق می بخشد.

هندوانه ساده و خطی

 هندوانه در دو نوع ساده و خط دار کشت می شود که هر کدام هم شکل ظاهری متفاوت و هم طعمی متفاوت را دارند اما رنگ داخل هر کدام قرمز رنگ می باشد. تنوع و کیفیت و طعم بی نظیر هندوانه های ایرانی موجب شده  تا به غیر از بازارهای داخلی در بازارهای خارجی و صادرات نیز خرید و فروشی پر رونق داشته باشد. اگر هندوانه صادراتی به صورت عمده به فروش برود قیمت مناسب تری دارد که باعث می شود مشتری بتواند قدرت خرید خود را بالا ببرد ودر هزینه های پرداختی خود صرفه جویی نماید..

شرایط کاشت و برداشت هندوانه

شرایط کاشت و برداشت هندوانه هایی که برای صادرات در نظر گرفته می شوند کمی متفاوت است. آن ها می بایست در مزارعی کاشته شوند که از نظر خاک، دسترسی به آب و شرایط آب و هوایی در بهترین مکان قرار داشته باشند.

این هندوانه ها  نیاز دارند که هر ۸تا ۱۲ روز یکبار آبیاری شوند تا به درستی رشد کرده و شیرین و آبدار باشند و شکل ظاهری و وزن آن ها ایده آل باشد. دفعات و میزان آبیاری این محصول در رشد آن بسیار موثر می باشد و برای برداشت هندوانه ای متناسب  صادراتی باید دقت و حساسیت زیادی به خرج داد.

اگر از نوع صادراتی هندوانه تهیه کرده باشید می توانید این اطمینان را داشته باشید که بسیار مرغوب است پس با خیالی آسوده آن را مصرف نمایید. خرید و فروش هندوانه گرد صادراتی توسط تاجران و سردخانه داران این میوه در فصل تابستان انجام می شود.

 

بهترین هندوانه های ایران

از بهترین هندوانه های ایرانی  می توان به هندوانه صادراتی چابهار اشاره نمود که از کیفیت و طعم بی نطیری برخوردار می باشد.هندوانه های صادراتی چابهار بهترین هندوانه صادراتی را به بازار های خارجی عرضه کرده اند و به همین دلیل موفق به کسب اعتبار و شهرت زیادی شده اند. 

سخن پایانی

این محصول در تابستان به علت کشت زیاد به پایین ترین قیمت خود می رسد و اما با سرد شدن هوا و کم یافت شدنش قیمت آن کم کم افزایش می یابد و در شب یلدا به بیشترین قیمت خواهد رسید.


خرید هندوانه

خریدار هندوانه برای خرید و فروش عمده هندوانه بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده هندوانه برای فروش عمده هندوانه خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش هندوانه می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده هندوانه مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده هندوانه مصرف داخل و حتی اقدام به خرید هندوانه صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت هندوانه معامله بهتری را انجام خواهید داد....