yekmive

خرید و فروش گردو

loading more yekmive

گردو - کاغذی سنگی سوزنی خوشه ای توسرکان

وقتی صبح خود را با خوردن صبحانه مقوی و کاملی چون نان و پنیر و گردو شروع می کنیم، انرژی و شادابی کل روز با همان یک وعده تامین خواهد شد. مغز گردو جزء خشکبار تلقی می شود و می تواند به همراه کشمش، فندوق، بادام، پسته و ...استفاده شود.

 به دلیل اینکه منشا درخت گردو در ایران می باشد، در کشورهای خارجی به آن persian walnut  می گویند. گردو منبع غنی از ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها، اسیدهای چرب غیر اشباع، امگا ۳ و پروتئین می باشد. در ادامه درمورد خرید و فروش گردو و انواع آن توضیح خواهیم داد.

موارد مصرف گردو

گردو یا به صورت خام و یا به صورت تفت داده شده و در خورشت خورده می شود؛ ترشی گردو خوش طعم و بو و شیرین می باشد. تهیه کیک گردو، سوپ گردو، پای گردو و فسنجان از موارد مصرف مغز گردو در آشپزی می باشند.

فواید گردو

مغز گردو در میان تمامی انواع آجیل بیشترین میزان امگا ۳ را داراست همین امر موجب خاصیت بی نظیر گردو در کاهش تجمع کلسترول بد، کاهش فشار خون و بیماری های قلبی به دلیل جریان خون بیشتر در عروق و عدم انسداد رگ ها می شود. برای بهبود عملکرد مغزتان خوردن گردو را فراموش نکنید.

انواع گردو

کاغذی، سنگی، سوزنی، خوشه ای و تویسرکان 

گردو کاغذی

گردو پوست کاغذی به دلیل شفافیت پوست و بهتر شکستن آن جهت خارج کردن مغز گردو بسیار محبوبیت دارد. گردو کاغذی به آن دسته گردویی گفته می شود که وقتی بین دو دست اشاره و شصت قرار می گیرد، به آسانی شکسته شود.

در کاشت این محصول باید دقت کافی صورت گیرد تا خوراک کلاغ ها نشود. درخت گردو پوست کاغذی ارتفاع کمی دارد اما بسیار پر بار می باشد و درخت آن مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها از خود نشان داده است.

گردو سوزنی

خصوصیات پوستی گردو سوزنی برعکس گردو کاغذی می باشد؛ به عبارتی دسته ای گردو ها هستند که پوست بسیار سختی دارند و به سختی از مغز جدا می شود. در گردو سوزنی پوست به حدی سفت می باشد که امکان خارج شدن مغز کامل به حداقل می رسد و در بیشتر مواقع خرد یا تکه تکه می شود. طعم گردو سوزنی با بقیه انواع گردو تفاوت چندانی ندارد فقط به دلیل خرد شدن گردو مقدار گردوی کامل دو نیمه کم خواهد بود. به همین دلیل این نوع گردو ارزان تر از دیگر گردو ها می باشد.

گردو سنگی

گردو سنگی همان گونه که از نامش مشخص است، پوسته چوبی سخت و محکمی دارد و از پوسته مشابه با گردو سوزنی برخوردار می باشد اما مغز گردو سنگی پرتر و سفید می باشد؛ مدت زمان ماندگاری با کیفیت مغز گردو سنگی به دلیل داشتن پوسته ضخیم بیشتر است. گردو سنگی ظاهرگردی دارد و انتهای آن نوک تیز می باشد.

در صادرات گردو سنگی، به دلیل ظاهر بازار پسندتر بیشتر مورد معامله قرار می گیرد و مغز پرچرب و خوشمزه ای دارد. اگر به دنبال یافتن گردوهای سنگی تازه و مرغوب هستید، کافی است نیم نگاهی به سایت یک میوه بیندازید و بهترین نوع محصول را برگزینید.

گردو خوشه ای

گردوی خوشه ای مخصوص رشد در مناطق سرد می باشد؛ پوست گردو خوشه ای تقریبا نازک می باشد و از اندازه درشتی برخوردار می باشد. درخت گردو خوشه ای از همان سال اول باردهی تولید مقدار محصول بالایی دارد و طوری که از هر خوشه حداقل ۲۰ عدد گردو برداشت می شود. مغز این نوع گردو بسیار پر و بزرگ است.

گردو تویسرکان

منشا این نوع گردو تویسرکان در استان همدان می باشد که این استان را به کانون فراهم کردن گردوی صادراتی کشور تبدیل کرده است. گردو تویسرکان از مغزی سفید، درشت و گوشتی برخوردار می باشد که طرفداران پر و پا قرصی در ایران و جهان دارد. هم چنین گردوی تویسرکان پوست نازک و کاغذی دارد که شکستن آن به زحمت زیادی نیاز ندارد.

با تهیه گردو از سایت یک میوه با قیمت باورنکردنی و مناسب دیگر نیازی به نگرانی از فراهم بودن گردوی خود جهت تزئین کیک و بستنی و سالاد خود نباشید.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد خرید و فروش انوع گردوها و مشخصات هر یک به طور کامل توضیحاتی ارائه شد. برخی از گردو ها نظیر سوزنی و سنگی پوست ضخیمی دارند در عوض گردو کاغذی، تویسرکان و خوشه ای به راحتی شکسته می شوند. جهت سفارش محصولات مطمئن پیشنهاد ما به شما مراجعه به سایت یک میوه می باشد‌.


خرید گردو

خریدار گردو برای خرید و فروش عمده گردو بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده گردو برای فروش عمده گردو خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش گردو می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده گردو مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده گردو مصرف داخل و حتی اقدام به خرید گردو صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت گردو معامله بهتری را انجام خواهید داد....