yekmive

خرید و فروش پرتقال

loading more yekmive

هر آنچه باید دربارۀ پرتقال بدانید

پرتقال از خانوادۀ مرکبات و به رنگ نارنجی می‌باشد. درخت پرتقال می‌تواند تا ارتفاع 10 متر رشد کند و معمولاً درختی پربرگ است. این میوۀ پرطرفدار و پرخاصیت احتمالاً از پیوند نارنگی با دارابی به وجود آمده است و ریشۀ آن از نواحی جنوب غربی آسیا، هند و چین است.

کشورها و مناطق مختلفی امروزه به کشت و پرورش پرتقال می‌پردازند و برخی آن را به بیشتر نقاط دنیا صادر می‌کنند. برای مثال، بیروت یکی از بزرگترین پرورش‌دهندگان این میوه در جهان است و پرتقال بیروت شهرت خاص خود را دارد.

نوع اولیۀ این میوه پُردانه و تلخ بوده و در اندازه‌ای کوچکتر رشد می‌کرده است. طی اعمال تغییرات ژنتیکی و پرورش گونه‌های بزرگ و شیرین‌تر، امروزه این میوه با پوسته‌ای نه چندان صاف و با مزه‌ی شیرین به مصرف می‌رسد. پرتقال‌ها بسته به نوعشان در انواع مختلف ترش و شیرین و به رنگ‌های نارنجی و قرمز موجودند. پرتقال خونی و ماندارین از انواع محبوب این خانواده هستند.

در ایران برداشت این میوۀ خوش‌طعم از نیمۀ دوم آذرماه شروع می‌شود و بسته به شرایط آب و هوای منطقه و نیز نوع برداشت، تا نیمۀ دوم دی‌ماه ادامه می‌یابد.

 

خواص پرتقال

پرتقال از محبوب‌ترین میوه‌ها به شمار می‌رود و طرفداران بسیاری دارد. این میوه حاوی املاح معدنی و ویتامین‌های موردنیاز برای حفظ سلامتی بدن می‌باشد. مانند ویتامین‌های A، B،  C، E و املاحی چون فسفر، منیزیم، مس، روی، کلسیم، آهن، پتاسیم و منگنز.

حتماً شنیده‌اید که می‌گویند پرتقال برای سرماخوردگی بسیار مفید است. اما این به چه دلیل است؟ پرتقال به دلیل غنی بودن از ویتامین C باعث کاهش شدید علائم سرماخوردگی شده و طول مدت آن را کمتر می‌کند.

همچنین این میوه به دلیل دارا بودن هسپریتین (Hesperitin)، از رشد سلول‌های سرطانی در بدن جلوگیری کرده و از این بیماری بدن را در امان نگه می‌دارد.

همچنین برای جلوگیری از چین و چروک شدن پوست، مصرف این میوه توصیه می‌شود. ویتامین C موجود در آن، سبب شادابی، سلامت و جوانی پوست می‌شود.

 

انواع پرتقال

خانوادۀ پرتقال‌ها تقریباً پرجمعیت است و با توجه به منطقۀ کشت و نوع آن در انواع مختلفی موجودند. مانند پرتقال تامسون، پرتقال خونی، پرتقال والنسیا و پرتقال رسمی محلی.

پرتقال خونی: پرتقال خونی یا همان پرتقال توسرخ از انواع پرطرفدار پرتقال می‌باشد که رنگ قسمت گوشتی آن سرخ بوده و معمولاً اندازه‌ای کوچکتر از پرتقال‌های معمولی دارد. رنگ قرمز آن به دلیل وجود ماده‌ای به نام آنتوسیانین است. این ماده در درمان بیماری‌های قلبی تأثیر زیادی دارد. آب این میوه برای درمان چاقی و درد روده بسیار مفید است.

مراحل کشت این میوۀ توسرخ، کمی دشوار است؛ چرا که باید طوری کشت شوند تا قبل از برداشت، در دمای سرد قرار گیرند و آنتوسیانین در آن ایجاد شود و قسمت گوشتی میوه به رنگ سرخ در آید.

 

خرید و فروش پرتقال

افراد بسیاری با سلایق متفاوت، استفاده‌های متعددی از انواع پرتقالها می‌کنند. در یک‌میوه، کشاورزان و تولیدکنندگان این میوه، به فروش پرتقال پرداخته و از این طریق محصول خود را مستقیماً و بدون واسطه به دست خریداران و مصرف‌کنندگان می‌رسانند.

اما رعایت برخی نکات در خرید پرتقال خالی از لطف نیست. مانند دقت در شکل ظاهری، اندازه و میزان سفتی آن. همچنین با توجه به نوع مصرف، آبگیری یا خوراکی بودن آن حائز اهمیت است.


خرید پرتقال

خریدار پرتقال برای خرید و فروش عمده پرتقال بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده پرتقال برای فروش عمده پرتقال خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش پرتقال می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده پرتقال مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده پرتقال مصرف داخل و حتی اقدام به خرید پرتقال صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت پرتقال معامله بهتری را انجام خواهید داد....