yekmive

خرید و فروش خربزه

loading more yekmive

خرید و فروش خربزه-مشهدی

خرید و فروش خربزه مشهدی ؛ خربزه مشهدی میوه شیرین و پرفایده ای است که طرفداران بسیاری دارد . طعم این میوه به حدی لذیذ است که نمی توان از آن گذشت. خربزه دارای خواصی است که بهتر است در همین ابتدا مواردی از خواص آن را ذکر نماییم و شما را با فواید این میوه ی خوشمزه  و بی نظیرآشنا نماییم .

خواص بی نظیر خربزه مشهدی

خربزه دارای ویتامین هایی از قبیل  B6 , B2 , B1 , A و ویتامین C است . پوست خربزه موجب دفع سنگ کلیه و مثانه می شود. این محصول  خون ساز می باشد و ادرار آور و لینت دهنده است. برای کسانی که رماتیسم و بواسیر دارند توصیه می شود که حتما از این میوه استفاده نمایند . افرادی که از لاغری اندام خود رنج می برند حتما خربزه میل کنند زیرا این میوه درمان کننده ی لاغری نیز می باشد. از دیگر فواید این میوه می توان به افزایش نیروی جنسی و جوان و شاداب کننده ی پوست اشاره نمود .

خواص درمانی

درمان کننده ی نقرس است. کاهنده ی سستی و بیحالیست. روده ها را تصفیه میکند. دفع کننده ی حرارت جگر است. تخم خربزه کرم کش است. نشاط آور است و برای آرامش اعصاب مفید میباشد . این میوه خوشمزه بهتر است میان دو وعده خورده شود و خوردن آن ناشتا اصلا توصیه نمی شود.

این میوه در فصل تابستان رویش بیشتری را دارد و با خواص بی‌نظیری که ذکر شد که هر یک برای سلامت بدن بسیار مفید و با اهمیت هستند، روانه‌ ی بازار می شود.

مناسب برای فصل گرم تابستان

برای فصل های گرم و روزهای داغ و طاقت فرسا خوردن این میوه موجب کاهش تشنگی و عطش خواهد شد . به طوری که بسیاری از متخصصان و کارشناسان تغذیه و سلامتی مصرف در حد اعتدال خربزه را به مردم توصیه کرده اند .این محصول به صورت عمده در کشور ایران تولید می شود و به علت کیفیت بالا به کشورهای خارجی هم صادر می شود. در واقع طبق آمار 10000 تن از این محصول به کشورهایی مانند روسیه، آذربایجان، آلمان، امارت متحده عربی، افغانستان، اتریش، سوئد، عراق و کویت صادر می شود.

استان های تولید کننده

از استان های مهم تولید کننده خربزه می توان به خراسان ، سمنان و خوزستان اشاره نمود. استان خراسان 52 درصد از تولید کشور را در اختیار دارد. خربزه مشهدی هم از تولیدات این استان است که بسیار شیرین و خوشمزه است و طرفدارارن خاص خود را دارد . این میوه از خراسان به تمامی مناطق کشور ارسال میشود و در جای جای ایران طرفدار دارد. به علاوه 40  درصد از مزارع خربزه استان به شهرستان تربت جام اختصاص دارد و تاکنون این محصول به کشورهای آلمان و قطر صادر شده است.

امروزه شهرستان تربت جام سالانه با 15 هزار هکتار سطح زیر کشت خربزه و تولید سالانه 220 هزار تن از این محصول بعنوان قطب تولید خربزه کشور به شمار می رود.

مراحل کاشت خربزه

مراحل کشت خربزه شامل کاشت، داشت و برداشت در ایران به صورت سنتی انجام می شود. بعضی مواقع اقداماتی را انجام می دهند تا خربزه زودتر برسد و زودتر بتوان آن را برداشت کرد تا با قیمت خوبی به دلیل نوبر بودن به فروش برسانند که سود آوری قابل توجهی برای آن ها داشته باشد. برای زودرس شدن خربزه از پلاستیک استفاده می کنند . بدین ترتیب خربزه را در زیر پلاستیک می کارند و با این کار تاریخ کشت را یک ماه تا یک ماه و نیم جلو می اندازند و با این روش محصول را زودرس می نمایند.

انواع خربزه

از انواع خربزه می توان به خربزه کد خدا حسینی که دارای پوست سبز و گوشت سفید می باشد/ خربزه ده نو اصفهان/ خربزه گرگاب اصفهان که متاسفانه در اثر عدم رعایت اصول بذرگیری تقریبا از بین رفته است/خربزه اباتر گیلان/ خربزه شاه مراد گیلان/خربزه شخته خراسان/خربزه تیل خراسان/ خربزه زرد ایوان کی/ خربزه لنگرود/ خربزه شهری که کمی شبیه شخته خراسان است اشاره نمود . خربزه مشهدی از تمامی خربزه ها معروف تر است و همانطور که از نام آن پیداست تولیدات انبوه این محصول در استان خراسان انجام می شود.

برای صادرات خربزه مشهدی خربزه هایی با اندازه و شکل ایده آل و مناسب را جدا سازی می کنند و هر کدام را در بسته بندی قرار می دهند تا سالم به مقصد برسد.

 

سخن پایانی

برای یک فروشنده چه برای فروش داخلی و چه برای فروش خارجی سلامت و ماندگاری محصول بسیار حائز اهمیت می باشد. خربزه هم محصولی است که به نسبت ماندگاری خوبی دارد و اگر به محض برداشت روانه ی بازار شود تا مدتی قابل استفاده است و خراب نخواهد شد.


خرید خربزه

خریدار خربزه برای خرید و فروش عمده خربزه بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده خربزه برای فروش عمده خربزه خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش خربزه می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده خربزه مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده خربزه مصرف داخل و حتی اقدام به خرید خربزه صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت خربزه معامله بهتری را انجام خواهید داد....