yekmive

مشاوره خاک

loading more yekmive

اصلاح و بهبود کشت:

کشاورزی یکی از شغل‌های خوب و شریف از گذشته تا به امروز بوده است. با کشت محصولات و میوه‌ ها نیازهای خوراکی انسان برطرف می‌شود. برای اینکه درختان و بوته ها به خوبی بار دهند و میوه های تازه بوجود بیاورند، باید شرایط مناسب باشد. چه شرایطی برای رشد بهتر گیاهان نیاز است؟ قطعا اولین چیزی که باید بررسی شود، خاک مورد کشت است. خاک حاصلخیز از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در رشد گیاهان است. کشاورزی شغلی است که نیاز به تجربه و تبحر کافی دارد. بیشتر کشاورزان بر اساس تجربه خود از کودها و آبیاری مناسب برای رشد و بهبود عملکرد گیاه استفاده می‌کنند. هر درختی برای این که باری سلامت بدهد نیاز به مراقبت خاص و بهبود شرایط دارد. امروزه داشتن علم و اطلاعات کافی در مورد کشاورزی باعث رشد بهتر و سلامت کامل محصولات می‌شود. امروزه کشاورزی به عنوان یک رشته تحصیلی در حال تدریس در دانشگاه ها است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مشاوره خاک و بهبود آن صحبت کنیم.

 

آنالیز خاک به چه صورت است؟

آنالیز خاک دارای مراحل مختلفی است. خاکی که گیاه در آن کشت داده می‌شود باید از همه لحاظ مورد بررسی قرار بگیرد. در آنالیزخاک کیفیت خاک و بخش های مرتبط با آن، مقاومت خاک، حاصلخیزی آن، شناسایی آلاینده ها و ... بررسی می‌شود. برای بررسی و آنالیز خاک مهندسین باتجربه و کاربلد به کمک کشاورزان می‌آیند. خاک خود به تنهایی دارای مواد معدنی، مواد آلی، مایعات، گازها و ... است. این آزمایش سه روش دارد.

1)     در اولین مرحله باید خاک نمونه برداشته شود. مقدار معینی از خاک باید برای آزمایش مورد بررسی قرار بگیرد.

2)     تهیه عصاره اشباع قسمت بعدی آنالیز خاک است.

3)     در مرحله آخر هم خاک مورد نظر مورد آزمایش قرار می‌گیرد. با توجه به نتایج آزمایش برای افزودن مواد مورد نیاز اقدام می‌کنند.

 

 

 

 

آنالیز خاک به روش مهندسی کشاورزی

در مهندسی کشاورزی موارد مختلفی از خاک مورد بررسی قرار می‌گیرد. خاک گیاه یکی تز اساسی ترین منابع تغذیه و رشد گیاه به حساب می‌آید. پس برای حفظ و تسریع در رشد گیاه باید حواستان به خاک آن باشد.

1)     مقدار مواد مغذی موجود در خاک مانند میزان نیترات، فسفر و ... مورد بررسی قرار می‌گیرد. غلظت این مواد هم نادیده گرفته نمی‌شود و در این آزمایش مهم است.

2)     سدیم، پتاسیم، کلسیم و ... از نظر نسبت آنها به یکدیگر و مقدارمورد نیاز خاک بررسی می‌شود.

3)     درصد رطوبت خاک عاملی مهم و تاثیرگذار در رشد گیاهان است. پس این مورد هم به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرد. میزان مواد آلی موجود در خاک مانند مقدار و درصد کربن موجود در خاک هم اهمیت بالایی دارد.

4)     میزان PH خاک و شوری آن هم مورد بعدی مورد آزمایش است.

5)     تمامی عناصر مهم خاک مانند مس و روی و... هم مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

قطعا انجام این کارها نیاز به وسایل آزمایشگاهی و علم و دانش دارد. پس این کار توسط افراد خبره انجام می‌شود. با انجام این کارها خاک گیاه کاملا آماده برای پرورش و تغذیه رسانی به گیاه می‌شود. در نتیجه باعث رشد سریع و بهتر گیاه می‌شود. در نهایت محصولات کاملا سالم و رسیده به بار می‌نشینند.

 

به چه دلایلی خاک کشاورزی مورد آزمایش قرار می‌گیرد؟

با استفاده از آزمایش‌های مختلف می‌توان کمبود خاک را از لحاظ مواد مورد نیازش مورد بررسی قرار داد. با انجام آزمایشات مختلف میزان و نوع آن مواد به خوبی مشخص می‌شوند. به این ترتیب می‌توان فهمید چه نوع کودی و به چه میزان برای آن خاک مناسب است. زیرا استفاده بیش از حد از کودها هم باعث آسیب شدید به گیاه می‌شود. در برخی از قسمت‌های خاک غلظت عناصر به حد سمیت رسیده است. در نتیجه باید از مصرف عناصر بیشتر در آنها جلوگیری کرد.

نحوه مشاوره گرفتن برای بررسی خاک گیاهان و محصولات

کشاورزی هم این روزها تحت تاثیر علم و تکنولوژی قرار گرفته است. کشاورزان به صورت تمام وقت برای مزارع خود وقت می‌گذارند تا محصولات خود را به موقع و سالم جمع آوری کنند. اما گاهی پیش می‌آید که مشکلاتی برای این محصولات بوجود می‌آید. در این حالت کشاورز باید خاک و گیاهان خود را برای آزمایش آماده کند. افراد زیادی هستند که در این راستا سال‌ها درس خوانده‌اند و با کمک تجربه و علم خود می‌توانند دلیل مشکلات بوجود آمده را پیدا کنند. برای پیدا کردن کارشناسان و مشاوران خاک و تغذیه گیاهان می‌توانید وارد سایت یک میوه شوید. سایت یک میوه یکی از بهترین و کامل‌ترین سایت های خرید و فروش محصولات کشاورزی است. هر آن چیزی که مرتبط با کشاورزی باشد را می‌توانید در این سایت پیدا کنید. در بخش مشاوره خاک، می‌توانید با افراد باتجربه در این زمینه ارتباط برقرار کنید. حتی برای احداث باغ و کشت محصول مورد نظر خود می‌توانید با این افراد مشورت کنید. آنها با بررسی‌های لازم از صفر تا صد کار در کنار شما خواهند بود. در این کار بهتر است همیشه سوابق و مدارک تحصیلی فرد را مورد بررسی قرار دهید. با این کار خیالتان از بابت آن فرد برای مشاوره برای بهبود وضعیت مزرعه و یا رشد بهتر گیاه خود راحت می‌شود.

 

 

آیا برای ترویج کشت هم می‌توان در سایت یک میوه مشاوره گرفت؟

بله گاهی ممکن است محصول مورد نظر شما به خوبی رشد نکند. می‌توانید با مشاوره گرفتن با افراد متخصص در این زمینه راهکارهای برای ترویج کشت محصول خود پیدا کنید. در نتیجه محصولات بسیار زیادی کشت خواهید کرد. تنها با یک مشاوره صحیح و مناسب می‌توانید سود خیلی بیشتری از کشت محصولات خود داشته باشید. بسیاری از این کارشناسان در مورد نحوه کاشت درختان و گیاهان و ... به شما راهنمایی می‌دهند.

 

آیا در سایت یک میوه برای بهبود وضعیت درختان هم می‌توان مشاوره گرفت؟

بله، در سایت یک میوه می‌توانید با افراد متخصص در این زمینه ارتباط برقرار کنید. آنها بررسی های لازم را از خاک و سپس خود گیاه انجام می‌دهند. مشکل اساسی درخت مشخص می‌شود. سپس به شما در رفع این مشکلات کمک خواهند کرد. هزینه مشاوره ‌ها هم کاملا توافقی بین دوطرف معامله است.


خرید مشاوره خاک

خریدار مشاوره خاک برای خرید و فروش عمده مشاوره خاک بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده مشاوره خاک برای فروش عمده مشاوره خاک خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش مشاوره خاک می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده مشاوره خاک مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده مشاوره خاک مصرف داخل و حتی اقدام به خرید مشاوره خاک صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت مشاوره خاک معامله بهتری را انجام خواهید داد....