yekmive

خرید و فروش طالبی

خرید و فروش عمده طالبی

یکی از شناخته شده ترین و اصلی ترین تولیدکنندگان طالبی در کشور شهرستان ساوه می باشد . طالبی این منطقه دارای کیفیت بی نظیر و طعمی شیرین و دلنشین است. و بین مردم ایران طالبی ساوه شهرت بسیاری دارد.

در واقع طالبی ساوه به دلیل شیرینی طعم و زیبایی شکل ظاهری، ماندگاری زیاد و بوی خوش شهرت بسیار زیادی پیدا نموده است. این ناحیه دارای آب و هوایی گرم و خشک است و بهترین شرایط برای کشت طالبی را دارد.

مناسب برای فصل تابستان

طالبی میوه ای است که خوردن آن در فصل تابستان بسیار می چسبد و موجب رفع تشنگی وکم آبی بدن خواهد شد. این میوه دارای خواص بی شماری است و سرشار از ویتامین های   A، بتاکاروتن، ویتامین B1 ، ویتامین B2، ویتامین B6، ویتامین B9، ویتامین C و ویتامین K می باشد. همچنین مواد معدنی همچون کلسیم, پتاسیم , فسفر, آهن و روی و ... در طالبی وجود دارد. به علاوه افرادی که برای کاهش وزن خود اقدام نموده اند نیز می توانند از این میوه در برنامه غذایی خود استفاده کنند. از فواید دیگر این محصول می توان به جلوگیری از آسم, بهبود بینایی, ضد سرطان, افزایش ایمنی بدن, تنظیم فشار خون و کنترل دیابت و... اشاره نمود.

خرید یک طالبی خوب

برای انتخاب یک طالبی با کیفیت باید به رنگ آن نیز توجه کنیم. رنگ زرد نارنجی این محصول از کیفیت بالایی برخوردار است. همچنین هر چه طالبی سنگین تر باشد مرغوب تر است. ظاهر طالبی هر چه تمیز تر و دارای خطوط مرتب تر و بدون لکه باشد بهتر است. هیچ گاه طالبی هایی که لکه دار و پوسیده هستند را انتخاب نکنید.

بهتر است طالبی نارس را برای خرید انتخاب کنید زیرا تا چند روز بعد هم می توانید از آن استفاده نمایید . طالبی پس از برداشت و چیده شدن هم قابلیت رسیدن را خواهد داشت. این محصول در دمای اتاق تا 3 روز ماندگاری دارد و می توان از آن استفاده نمود. طالبی هر چه رسیده تر و آبدار تر باشد شیرین تر و خوشمزه تر می شود.

 

 

سودآوری خوب

خرید و فروش این محصول می تواند سود آوری خوبی داشته باشد. این محصول در کشورمان به وفور کشت می شود و پس از برداشت روانه ی بازار میوه و تره بار خواهد شد. طالبی ساوه به غیر از بازارهای داخلی در بازار های خارجی مشتری و خواهان بسیاری دارد و به کشورهای دیگر صادر می شود.

طالبی های با کیفیت و مرغوب با اندازه های مناسب از دیگر طالبی ها جدا می گردند و با بسته بندی ویژه به خارج از کشور صادر می شوند. در واقع طالبی ها باید به گونه ای بسته بندی شوند که در مراحل انتقال آن به کشوری دیگر آسیبی به آن ها وارد نشده باشد و سلامت به مقصد برسند.

طالبی در منطقه ساوه به صورت انبوه تولید می شود و به علت بازار خوبی که دارد توانسته است اشتغال زایی خوبی را به وجود بیاورد. همانطور که ذکر کردیم طالبی ساوه دارای ویژگی های منحصر به فردی است که موجب شده از تمام کشورهای همسایه و دیگر کشورها خواهان و متقاضی بسیاری داشته باشد.

نقش آبیاری

درست است که طالبی در آب و هوای گرم و خشک ساوه به راحتی رشد می کند اما این محصول برای رشد مطلوب نیاز به آبیاری هم دارد که در سال های اخیر کم آبی و خشکسالی یکی از مشکلات اساسی کشت این محصول در ساوه بوده است. مگس هم آفتی است که می تواند رشد طالبی را متوقف کند و موجب آزار کشاورزان این محصول شود. در واقع کشت این محصول در ساوه با مشکلاتی رو به رو شده است که مهمترین آن بی آبی و کم آبی است که ممکن است به تولید این محصول ضربه وارد بکند.

اما با توجه به خواص و فوایدی که طالبی دارد سعی بر این شده است که مشکلات حل شود و این میوه ی پرخاصیت به صورت انبوه تولید شود و در اختیار مصرف کنندگان چه داخلی و چه خارجی قرار بگیرد. تا همه از ویتامین ها و مواد معدنی مغذی این میوه بهره مند شوند.

سخن پایانی

طالبی میوه ای است که دوره ی رشد یک ساله دارد و به شکل گرد و به رنگ سبز در می آید. طالبی در ابتدا گیاهی علفی و رونده می باشد که دارای گل های بزرگ و شیپوری به رنگ زرد و نارنجی است که در انتها به طالبی های کروی شکل و خط دار تبدیل می شود. بذر این محصول در اواسط بهار کاشته می شود و پس از مدت 30 تا 40 روز این بذر رشد می کند و گل می دهد . گیاهی نور دوست است و به آبیاری متوسطی نیاز دارد. دمای 22 تا 32 درجه ی سانتیگراد بهترین دما برای رشد طالبی محسوب می شود و شهرستان ساوه دارای آب و هوایی در محدوده ی همین دما می باشد. این میوه ی خوشمزه هم می تواند تازه خورده شود و هم می تواند به صورت دسر و یا آبمیوه سرو شود.


خرید طالبی

خریدار طالبی برای خرید و فروش عمده طالبی بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده طالبی برای فروش عمده طالبی خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش طالبی می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده طالبی مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده طالبی مصرف داخل و حتی اقدام به خرید طالبی صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت طالبی معامله بهتری را انجام خواهید داد....