yekmive

خرید و فروش سبزی های برگی

loading more yekmive

خرید و فروش عمده سبزی های برگی

از سبزیجات برگی می توان به کاهو، کرفس، کلم‌ پیچ ، اسفناج ، کاسنی ، برگ چغندر، آروگولا، بروکلی، کلارد و کال، برگ شلغم، برگ خردل و انواع سبزی خوردن جعفری، گشنیز ,شاهی,ریحان و...) اشاره کرد . سبزیجات سرشار از فیبر و ویتامین های مختلف از جمله ویتامین C می باشند . سبزیجات برگی موجب افزایش سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از انواع سرطان ها می شوند . سبزیجات برای رشد مناسب به شرایط کاشت ویژه ای نیاز دارند که در این یادداشت قصد داریم به بررسی این شرایط بپردازیم .

شرایط کاشت

دمای مناسب یکی از شرایطی است که از کاشت دانه تا برداشت سبزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در هر کدام از مراحل رشد اگر وضعیت آب و هوایی نامناسب باشد می تواند کشت سبزی های برگی را دچار مشکل کند . هر گونه از سبزیجات به دمای متفاوتی نیاز دارند . به طور مثال برای رشد مناسب کلم ها دمای 15 تا 18 درجه ی سانتیگراد نیازاست . از عوامل مهم دیگر در سبزی کاری نور مناسب می باشد.کمبود و یا کاهش نور می تواند در شکل ظاهری سبزیجات تاثیر بگذارد . به طور مثال کلم ها در اثر کمبود نور کوزه ای شکل می شوند و..

سبزی ها متشکل از 90 درصد آب می باشند.پس آبیاری منظم و دقیق سبزی ها بسیار ضروری است.

خرید از کشاورز

سبزیجات در تمامی مناطق ایران قابل کشت می باشد و در تمام فصول سال در بازار میوه و تره بار موجود می باشند . این محصولات اگر به طور مستقیم از کشاورز به صورت عمده خریداری شوند از قیمت تمام شده ی کمتری برخوردار می شوند و مقرون به صرفه تر خواهند بود . سبزی های برگی به دلیل ظرافتی که دارند به سرعت پلاسیده می شوند و بهتر است بلافاصله پس از برداشت راهی مغازه ها و بازارها شوند و به صورت تازه مصرف شوند .

 پس از خریداری این محصول و شست وشوی آن بهتر است آنرا در کیسه فریزی قرار دهیم و درب آن را محکم کنیم تا بتوانیم مدت بیشتری از آن استفاده نماییم . به علاوه سبزیجات تازه مفیدتر می باشند و خواص خود را حفظ می کنند و برای سلامتی بدن بسیار مفید می باشند .

 

 

همچنین این مواد به علت کم کالری بودن و پر کردن حجم معده در کاهش وزن بسیار موثر می باشند و یکی از بهترین مواد غذایی موجود در رژِیم می باشند زیرا هم گرسنگی بدن را برطرف می کنند و هم ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین می نمایند.

صادرات سبزی های برگی

این محصول به غیر از کشور خودمان در کشورهای دیگر نیز طرفدارانی دارد و متناسب با تقاضا به کشورهای خارجی صادر می گردد. حمل و نقل سبزیجات برای صادرات ممکن است با مشکلاتی روبه رو شود که موجب خراب شدن و پلاسیده شدن سبزیجات بشود . برای حل این مشکلات  از مجهزترین کانتینرهای زمینی و دریایی که مجهز به سیستم های کولینگ و کنترل برودت، رطوبت و گردش هوا است, استفاده می کنند تا بتوانند به سرعت سبزیجات را به سلامت به مقصد برسانند و مشتریان را از کیفیت محصول راضی نگه دارند .
به علاوه با توجه به طول مسیر و شرایط آب و هوایی شرایط حمل و نگهداری هر محصول متفاوت است  و به طورجداگانه محاسبه می شود.
برای صادرات سبزیجات پس از برداشت در کارگاههایی آفت زدایی می شوند وبه صورت مناسبی بسته بندی می شوند.تا فشاری بر آن ها نباشد و در کمال صحت به مقصد برسند .
بررسی خرید و فروش سبزی های برگی
امروزه سایت هایی برای خرید و فروش خرد و خرید و فروش عمده سبزیجات طراحی شده است که توسط آن می توان به راحتی و با قیمتی مناسب و نزدیک به قیمت واقعی خرید و فروش را انجام داد و از این راه درآمد زایی نمود. نکته ی دیگر اینکه آبیاری سبزیجات از اهمیت ویژه ای برخوردار است . در واقع اینکه سبزی که خورده می شود از چه آبی برای آبیاری آن استفاده شده است بسیار حائز اهمیت می باشد . برخی از آب چاه برای آبیاری سبزیجات استفاده می کنند که به نسبت آب مناسبی می باشد . اما باید از طرز آبیاری سبزیجات اطمینان کسب نمود که از آب فاضلاب برای آبیاری سبزیجات استفاده نکرده باشند .
سخن پایانی
خرید و فروش سبزیجات در ایران از رونق خوبی برخوردار است زیرا این محصول به وفور درکشورمان یافت می شود ودر تمام فصول قابل کشت می باشد . صادرات این محصول نیز بسیار پررونق است و سود آوری خوبی دارد. باغ ها و مزارع سبزیجات فراوانی در مناطق خوش آب و هوای کشور هستند که تنها کشت سبزیجات در آن ها انجام می شود و کسب در آمد خوبی از فروش سبزیجات برگی به دست می آورند .

خرید سبزی

خریدار سبزی برای خرید و فروش عمده سبزی بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده سبزی برای فروش عمده سبزی خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش سبزی می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده سبزی مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده سبزی مصرف داخل و حتی اقدام به خرید سبزی صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت سبزی معامله بهتری را انجام خواهید داد....