yekmive

مرغ و خروس و بوقلمون و اردک قو قاز

loading more yekmive

مرغ، خروس، اردک، بوقلمون و قو

حیواناتی که در کنار انسان ها زندگی می کنند و انسان در مراقبت، تامین مواد غذایی مورد نیاز آن ها و تولید مثل نقش دارد، حیوانات اهلی می نامند. دسته ای از حیوانات اهلی، پرندگان اهلی هستند که شامل مرغ، خروس، اردک، بوقلمون و قو هستند. در این مقاله درباره این حیوانات و تاثیر آن ها در زندگی و نکاتی برای خرید و فروش بیشتر آشنا خواهیم شد.

مرغ

مرغ، از پرتعدادترین جانور اهلی در ایران و جهان است مرغ ها تقریبا همه چیز می خورند اما دانه ها و حشرات از عمده ترین خوراک مرغ ها می باشد. در مورد تخم گذاری، مرغ ها تمایل دارند در جایی تخم بگذارند که از قبل در محل تخم بوده باشد. مرغ ها از جمله موثرترین حیوانات در زندگی انسان هستند و مردم از گوشت و تخم مرغ آن ها در آشپزی و خورد و خوراک خود استفاده می کنند.

مزایای پروش مرغ کدامند؟

·        پرورش مرغ گوشتی در محیط کوچک نیز قابل انجام است.

·        رشد کردن مرغ بسیار سریع است.

خروس

خروس ها از نژادهای مختلفی هستند که تعداد نژاد لاری در ایران زیاد است. لاری ها بدن کشیده و گوشت بیشتر و بدن قوی تری دارند و به خروس های جنگجو معروف هستند. نگهداری و پرورش خروس ها همراه با مرغ ها، علاوه بر جنبه سرگرمی دارای مزایای زیادی از جهت اقتصادی است.

نکات خریداری خروس ها

حین خریداری، مشتریان باید به نوع نژاد و محل پروش خروس توجه داشته باشند. خرید مرغ و خروس از وب سایت مزایای فراوانی ازجمله دارا بودن تجربه کافی و اطلاع از نیاز مشتریان را دارد. هم چنین خریداران بدون واسطه و با بهترین قیمت مرغ و خروس مورد نظر خود را خریداری می نمایند.

اردک

اردک ها با بقیه پرندگان اهلی تفاوت دارند؛ به عنوان مثال غذای خشک دوست ندارند وآن را با آب مخلوط می کنند. بدن اردک ها نسبت به دماهای بسیار پایین مقاومت بیشتری دارد. مقدار چربی بدن اردک ها نسبت به مرغ بیشتر و تخم آن ها درشت تر است. بنابرین در خوراک آن ها باید پروتئین و مواد چربی مانند سویا استفاده شود.

اردک ها با بقیه پرندگان اهلی تفاوت دارند؛ به عنوان مثال غذای خشک دوست ندارند وآن را با آب مخلوط می کنند. بدن اردک ها نسبت به دماهای بسیار پایین مقاومت بیشتری دارد. مقدار چربی بدن اردک ها نسبت به مرغ بیشتر و تخم آن ها درشت تر است. بنابرین در خوراک آن ها باید پروتئین و مواد چربی مانند سویا استفاده شود.

مزایای اقتصادی

گوشت اردک در تهیه سوسیس و کالباس اهمیت دارد. اردک در حال حاضر در بازار فروش وضعیت خوبی دارد. مردم استان های شمالی اصلی ترین خریداران اردک در کشور هستند.

قو

قوها گیاه خوار هستند. قوها از زیباترین پرندگان می باشند و دو گونه سفید و سیاه دارند. قوها قادر به زندگی در دماهای بیش از حد سرد و گرم نیستند و گونه های مهاجر آن ها به مناطق شمالی ایران مهاجرت می کنند.

بوقلمون

بوقلمون با یک ریش گوشتی آویزن همه را جلب توجه قرار می دهد.در کشور ما پروش بوقلمون در بسیاری از استان ها ازجمله آذربایجان شرقی و غربی، مازندران، گیلان، خوزستان و ....انجام می شود.

نکاتی در مورد خرید جوجه بوقلمون

حتما خریداری به صورت حضوری باشد زیرا، درصورت بیمار بودن یکی از جوجه ها تمام بوقلمون ها بیمار خواهند شد پس بهتر است از پرورش دهنده یا فروشنده مطمئن خریداری صورت گیرد.

جمع بندی

پرندگان اهلی از حیوانات بسیار موثر در زندگی انسان هستند؛ چه به لحاظ سرگرمی و چه از جهت اقتصادی. همانطور که می دانید استفاده از این پرندگان به دلیل تامین نیاز های جامعه و سلامتی بشر مهم است.

بنابرین توجه به تغذیه و محل زندگی آن ها در اولویت قرار دارد. خرید و فروش پرندگان اهلی در سایت هایی مانند یک میوه نیز به راحتی امکان پذیر است. در این مقاله هم چنین سعی کردیم به نکاتی در مورد خرید و فروش مرغ، خروس، اردک، بوقلمون و قو اشاره کنیم.


خرید مرغ

خریدار مرغ برای خرید و فروش عمده مرغ بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده مرغ برای فروش عمده مرغ خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش مرغ می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده مرغ مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده مرغ مصرف داخل و حتی اقدام به خرید مرغ صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت مرغ معامله بهتری را انجام خواهید داد....