yekmive

تجهیزات مرغداری

loading more yekmive

تجهیزات دام و طیور

در دامداری و پرورش طیور به شکل سنتی تجهیزات خاصی وجود نداشت و افرادی که در این حوزه مشغول به کار بودند با مشکلات بسیاری رو به رو می شدند، اما در حال حاضر خریداری تجهیزات دام و طیور برای راحتی کار و اعمال استانداردهای لازم جزو الزامات هر کسب و کاری در این حوزه است. ما در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص مهم ترین تجهیزات دام و طیور لازمی که باید تهیه نمایید و خرید و فروش آن ها توضیحات جامعی را ارائه دهیم.

انواع تجهیزات دام و طیور

باسکول دامکش

باسکول دامکش همانطور که از اسمش مشخص است برای توزین دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد. توزین منظم دام و طیور سبب می شود همواره از سلامت آن ها اطمینان کسب کنید. در حال حاضر باسکول دامکش در انواع و اقسام مختلفی برای فروش وجود دارد که بسته به نیاز می توانید اقدام به خرید نمایید.

قفس مرغداری

صرف نظر از این موضوع که یک فضای بزرگی برای پرورش طیور دارید و یا یک فضای کوچک، لازم است بدانید قفس مرغداری جزو تجهیزاتی است که برای نگهداری طیور به آن نیاز دارید. بسته به این که طیور از چه نوعی هستند نوع قفس مورد استفاده نیز متفاوت خواهد بود.

آبخوری

برای اینکه طیور و دام همواره و در هر ساعتی از شبانه روز آب در اختیار داشته باشند، تهیه ی یک آبخوری مناسب بسیار حائز اهمیت است. نکته ی قابل توجه آنکه آبخوری طیور و دام کاملا با یکدیگر متفاوت می باشند. آبخوری هایی که در دامداری ها مورد استفاده قرار می گیرند به طور معمول از پلاستیک فشرده ساخته شده اند و از مقاومت بسیار بالایی در مقابل ضربات و شکستگی ها برخوردار هستند. سیستم آبخوری برای آن دسته از کسانی که به پرورش طیور مشغول هستند در دو مدل دستی و اتوماتیک وجود دارد که انتخاب هریک وابسته به شرایط بودجه و نیاز فرد صورت می گیرد.

 

دانخوری

دانخوری در واقع یکی از مهمترین و ضروری ترین تجهیزاتی است که در حوزه ی پرورش طیور مورد استفاده قرار می گیرد. دانخوری به شکل دستی و یا اتوماتیک در سایزها و انواع مختلفی وجود دارد که شما قادرید بسته به شرایط و میزان بودجه ای که برای خرید این تجهیز در نظر گرفته اید اقدام به خرید نمایید.

علف خور

علف کاه یونجه و به طور کلی غذاهای دام در علف خور قرار می گیرد. علف خور ممکن است به دو شکل ثابت و یا متحرک وجود داشته باشد.

دستگاه رطوبت ساز

در پرورش حیوانات دمای محیط یکی از مواردیست که بسیار حائز اهمیت است. یکی از عوامل موثر بر دمای محیط مقدار رطوبت موجود در هوای محیط است. دستگاه رطوبت ساز که اغلب به اسم مه پاش هم شناخته می شود جهت تامین نمودن رطوبت لازم برای سالن های پرورش طیور مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته قابل توجه آنکه استفاده از این دستگاه در سالن پرورش طیور سبب می شود بهره وری از آن ها به طرز چشمگیری افزایش یابد و شاهد افزایش تولید گوشت و تخم باشید. علاوه بر آن تلفات و میزان مرگ و میر آن ها نیز کاهش پیدا می نماید. با توجه به مزایای ذکر شده تهیه ی یک دستگاه رطوبت ساز بسیار حائز اهمیت است.

جمع بندی

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه ها، تجهیزات گسترده و نوینی در صنعت پرورش دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از بعضی از دستگاه ها بسیار حائز اهمیت است زیرا در سلامت دام و طیور و افزایش بهره وری از آنان بسیار تاثیرگذار است.

 شما بسته به گستردگی کسب و کار نیاز و میزان بودجه می توانید هرکدام از این تجهیزات را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید. همچنین خرید و فروش این تجهیزات به صورت اینترنتی از سایت هایی نظیر یک میوه به راحتی قابل انجام است.


خرید مرغداری

خریدار مرغداری برای خرید و فروش عمده مرغداری بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده مرغداری برای فروش عمده مرغداری خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش مرغداری می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده مرغداری مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده مرغداری مصرف داخل و حتی اقدام به خرید مرغداری صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت مرغداری معامله بهتری را انجام خواهید داد....