yekmive

انواع خشکبار

loading more yekmive

انواع خشکبار - فروش مغز دانه فروش عمده

قبل ترها وقتی فصل میوه خاصی به پایان می رسید همه در حسرت و انتظار خوردن آن میوه می ماندند اما با گذشت زمان این ایده به فکر انسان خطور کرد که برای نگهداری طولانی مدت میوه ها می توان آن ها را خشک کرد و علاوه برحفظ مواد اولیه و خواص میوه و مغزها، به عنوان خوراکی خوشمزه نیز از آن ها استفاده کرد. حال سوال پیش می آید خشکبار چیست؟ انواع آن کدام ها هستند؟ در این مقاله به تمام سوال های خود خواهید رسید.

خشکبار شامل میوه ها، مغز ها و دانه های خشک شده به روش طبیعی توسط نور خورشید یا به صورت مصنوعی و توسط فرد یا دستگاه های خشک کن می باشد. در طی فرایند خشک شدن تمام مواد مغذی و ویتامین های مواد نام برده باقی مانده و از فساد آن ها جلوگیری به عمل می آید؛ با این روش مدت نگهداری میوه و مغزهای مورد نظر بسیار طولانی خواهد شد.

انواع خشکبار

حالا که دانستید خشکبار دقیقا به چه مواد غذایی اطلاق می شود، حال زمان آن رسیده که به معرفی انواع خشکبار و فروش انواع مغزها بپردازیم. نکته ای که باید بدانید این است که مغزهایی که در دسته خشکبار جای می گیرند را با مغزهایی نظیر بادام، پسته، فندوق، بادام هندی و تخمه که جزء آجیل به حساب می آیند اشتباه در زمره خشکبار قرار ندهید. از مغزها، مغزهای میوه هایی چون گردو، هسته زردآلو، هسته هلو نیز به عنوان خشکبار تلقی می شوند.

کشمش

کشمش از میوه رسیده درخت مو یا انگور طی فرایند های طبیعی و مصنوعی که خشک شده بدست می آید؛ کشمش ها طبق شرایط مخصوص خشک شدن هر کدام‌ از رقم های انگور و مواد افزودنی مجاز شامل انواع زیر می باشند:

مویز

این گونه کشمش از انگور های درشت و دانه دار تهیه می شود که زیر نور مستقیم خورشید خشک شده و رنگ متمایل به سیاه دارد. بقیه انواع کشمش شامل: کشمش انگوری که از رنگ زرد متمایل به سبز برخوردار می باشد، کشمش دانه دار آفتابی که قهوه ای رنگ می باشد، کشمش بی دانه آفتابی که مانند نوع دانه دار به رنگ قهوه ای می باشد و کشمش پلویی هستند.

برگه زردآلو

از میوه رسیده درخت زردآلو انواع سالم آن را از وسط به دو قسمت تقسیم می کنند و هسته آن را خارج کرده و خشک می کنند.

برگه هلو

میوه سالم و رسیده هلو را از وسط به دو نیمه تقسیم می کنند و هسته آن را از گوشت جدا کرده و تحت شرایط خشک شدن قرار می دهند.

سیب خشک

از خشک کردن سیب قطعه قطعه شده  به شکل های ورقه ای، خلالی و ... به دست می آید. جهت بازدید از تمامی خشکبار های خوشمزه و آگاهی از قیمت خرید و فروش خشکبارها به سایت یک میوه مراجعه کنید؛ در این سایت تمامی انواع خشکبار های تازه قرار داده شده است.

انجیر خشک

انجیر شیرین و رسیده را تحت شرایط خشک شدن قرار می دهند و این خشکبار بی نهایت پرطرفدار حاصل می شود.

برگه کیوی

از خشک کردن ارقام مختلف کیوی بدست می آید.

برگه آلو و گیلاس

جهت تهیه این خشکبار میوه های رسیده آن را همراه با هسته خشک می کنند.

قیسی خشک

این خشکبار از نوعی میوه زردآلو پیوندی و اتمام روند خشک کردن تهیه می شود.

توت خشک

توت های تازه چیده شده نظیر توت های: سیاه، سفید و انواع دیگر آن را به علت دوام کم و احتمال خرابی زودتر خشک می کنند و به عنوان خشکبار به فروش می رسانند. توت ها تنوع بسیاری در جهان دارند و نوع خشک شده آن بسیار لذیذ می باشد؛ به شما پیشنهاد می کنم جهت خریداری بهترین انواع توت از سایت یک میوه کمک بگیرید.

دانه انار

از خشک کردن ارقام رسیده و مختلف میوه انار بدست می آید.

سنجد خشک شده

از خشک کردن سنجد رسیده و متمایل به قهوه ای تیره بدست می آید.

نتیجه گیری

امروزه بازار خرید و فروش خشکبار بسیار داغ است و افراد زیادی حتی آن را به عنوان هدیه به دوستان و آشنایان خود تحویل می دهند. خشکبار دقیقا همان مزه میوه قبل از خشک شدن را با حالت خشک دارد و از تمامی خواص و مواد مغذی برخوردار است.


خرید خشکبار

خریدار خشکبار برای خرید و فروش عمده خشکبار بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده خشکبار برای فروش عمده خشکبار خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش خشکبار می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده خشکبار مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده خشکبار مصرف داخل و حتی اقدام به خرید خشکبار صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت خشکبار معامله بهتری را انجام خواهید داد....