yekmive

خرید و فروش زنبورعسل

loading more yekmive

زنبورعسل - زنبورداری نوین صنعتی مدرن کندو

همه ما از خواص درمانی و خوراکی عسل آگاه هستیم. از وعده صبحانه گرفته تا از بین بردن مشکلات پوستی. عسل توسط زنبور عسل تولید می شود؛ زنبورهای عسل شامل سه دسته می باشند: زنبور ملکه که تخم گذاری می کند، زنبور نر که ملکه را بارور می کند و زنبور کارگر که ماده عقیم می باشد. زنبور عسل با گردآوری شهد گل ها در کندو، عسل تولید می کند. آن ها از طریق گرده افشانی سبب بارور شدن درختان میوه و سود میوه داران می شوند.

کندو:

کندوها خانه های شش ضلعی از جنس موم هستند که توسط خود زنبورعسل تولید شده است. کندو محل انباشت عسل و گرده می باشد.کندوی با کیفیت خوب، نقش مهمی درتولید عسل بیشتر و بهتر خواهد داشت و باعث افزایش سود زنبور دار می شود. در زیر به بررسی انواع کندوها خواهیم پرداخت.

·        کندوی گلی: این کندو ازسوراخ کوچکی جهت ورود و خروج زنبور ها و همچنین بخش کوزه مانند برای جمع آوری عسل ساخته شده است.

·        کندوی درختی: مشابه گلی می باشد اما در این نوع عسل در تنه درخت جمع آوری می شود.

·        کندوی پلاستیکی: جعبه ای و سبدی نیز مورد استفاده زنبورداران قرار می گیرد که از بین آن ها جعبه ای به راحتی جا به جا می شود و میزان تولید زنبور در آن از بقیه بیشتر می باشد.

زنبورداری چیست؟

به عملی برای نگهداری زنبورعسل به منظور تولید محصولات آن مانند عسل و موم گفته می شود.

زنبورداری صنعتی

از گذشته های دور زنبورداران به تولید عسل می پرداختند اما آن را به عنوان حرفه نگاه نمی کردند و به شیوه سنتی عسل برداشت می کردند. به نحوی که بچه زنبور ها را در بهار یا تابستان جمع می کردند و در فصل پاییز عسل و موم آن ها از هم جدا می شد و عسل مورد استفاده قرار می گرفت.

 زنبورداری صنعتی یکی از پرسودترین مشاغل می باشد که می تواند قابل مقایسه با صادرات نفت باشد. اگر به این حرفه توجه بیشتری شود و برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد، استان های تولید کننده و کل کشور بسیار سود خواهند کرد.

یکی از قدم های بزرگ در زنبور داری صنعتی، برداشت موم از کندو می باشد. موم بعد از عسل ارزشمند ترین محصول زنبورعسل می باشد. در روش سنتی کندوی منظم و مناسبی وجود نداشت اما در زنبور داری مدرن به گونه ای کندو می سازند که فاصله بین اجزا کندو بین ۶.۵ تا ۹.۵ میلی متر باشد. اگر این فاصله رعایت شود، زنبور عسل با موم و عسل پر می کند.

سازندگان وسایل مربوط به زنبورداری، در طرح ساختمان کندو و وسایل خود این فاصله را رعایت می کنند. برای مشاهده تجهیزات با کیفیت خوب زنبورداری،می توانید سری به سایت یک میوه بزنید.

خرید کلنی زنبور عسل

برای خرید کلنی زنبور عسل به منظور افزایش جمعیت کلنی ها، زنبورداران باید کلنی قوی تر، جوان تر و فعالی را انتخاب کنند. کلنی زنبور عسل باید از هر گونه بیماری در سلامت باشد. البته هر چه کلنی بهتر باشد، قیمتش نیز بیشتر خواهد بود. شما می توانید برای خریداری زنبورعسل نژاد ایرانی یا قفقازی که فعالیت خوبی در تولید عسل و موم دارد، به سایت یک میوه مراجعه کنید.

خرید زنبورعسل به چه صورتی است؟

اگر زنبور داری را در ذهن دارید و اطلاعات کافی ندارید، باید بگویم قدم اول خرید کندو و زنبورعسل می باشد. سایت های مختلفی چون سایت یک میوه کندو به تنهایی یا همراه با زنبور عسل را به فروش می رسانند. اما ابتدا باید از نژاد خوب ملکه آگاه باشید و نژادی انتخاب کنید که باروری بیشتر دارد و کمک زیادی به تولید عسل کند. پس از انتخاب کندو و زنبورعسل موردنظر، زنبوردار باید منتظر تحویل زنبورعسل و کندو با ظرفیت درخواستی باشد.

نتیجه گیری

در مطالب بالا سعی کردیم نگاه اجمالی به زنبور داری و خرید و فروش زنبورعسل داشته باشیم؛ عسل از گذشته تا کنون خوراکی ارزشمندی با سود فراوان و ضرر کم می باشد. صنعت زنبورداری نیز امروزه پیشرفت چشمگیری داشته که این امر باعث تولید فراوان عسل شده است.


خرید زنبور عسل

خریدار زنبور عسل برای خرید و فروش عمده زنبور عسل بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده زنبور عسل برای فروش عمده زنبور عسل خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش زنبور عسل می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده زنبور عسل مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده زنبور عسل مصرف داخل و حتی اقدام به خرید زنبور عسل صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت زنبور عسل معامله بهتری را انجام خواهید داد....