yekmive

انواع فرآورده های لبنی و حیوانی

loading more yekmive

انواع فرآورده های لبنی و حیوانی - ماست کره فروش عمده

فرآورده های لبنیات به آن دسته از مواد خوراکی گفته می شود که ماده اولیه و پایه ساختار آن ها را شیر تشکیل داده است. اکثرا از شیر گاو در تهیه فرآورده های لبنی استفاده می شود اما در کنار آن شیر دیگر پستانداران چون گوسفند، بز و گاومیش نیز در تولید فرآورده های لبنی به کار گرفته می شوند. فرآورده های لبنی اصلی و پرمصرف حاصل از شیر عبارتند از: سر شیر، خامه، کره، ماست، پنیر و کشک و دوغ. در این مقاله در مورد هر کدام از آن ها و خواص و نکاتی در مور خرید شان مطالبی ارائه خواهیم کرد.

شیر

ابتدا به توضیح این ماده پر خاصیت بپردازیم. شیر محصولی سرشار از ویتامین ها و عناصر ضروری بدن چون ویتامین دی، فسفر، کلسیم، سلنیو ، ویتامین ب ۱۲، پروتئین و چربی می باشد؛ مصرف این مایع مقوی در تمامی سنین عملکرد بی نظیر خود را دارد و محصولات لبنی نیز از این ماده پر ارزش مشتق شده اند.

ماست

یکی از پرمصرف ترین محصولات لبنی در کشور به ماست اختصاص داده شده است. این ماده مفید از تخمیر شیر به وسیله باکتری حاصل می شود و انواع شناخته شده در کشور شامل: ماست کم چرب، پر چرب و چکیده می باشد. ماست یونانی و ماست موسیر نیز از دیگر مشتقات ماست به حساب می آیند که بسیار لذیذ هستند.

اگر شما نیز تهیه ماست از منبع مهم برایتان اهمیت دارد و دوستت دارید بهترین ماست ها را خریداری کنید، کافی است نام سایت یک میوه را به خاطر بسپارید و محصول خود را در سایت یک میوه جستجو کنید. اگر شما ماست یا هر محصول لبنی دیگری برای فروش نیز داشته باشید به راحتی در این سایت محصول خود را می توانید آگهی کنید.

پنیر

و اما وقتی صحبت از صبحانه خوردن می شود، نام پنیر می درخشد. پنیر پای ثابت صبحانه های ایرانیان عزیز تلقی می شود و انواع معروف آن در کشور شامل: پنیر سفید، پنیر تالش و لیقوان که از محبوبیت و مشهوریت بالایی برخوردار می باشد، است. از آن جا که بحث کیفیت پنیر لیقوان موضوع مهمی می باشد و سایت یک میوه نیز از جمله سایت های معتبر در زمینه خرید محصولات غذایی به حساب می آید، جهت خریداری مطمئن به این سایت مراجعه کنید.

کره

کره از پر کالری ترین فرآورده های لبنی به حساب می آید که از دو طریق تولید می شود. یا از خامه و یا از دوغ. کره حاصل از خامه زرد رنگ بوده ولی کره حاصل از دوغ سفید رنگ است. کره در کنار مربا مکمل پر انرژی جهت صرف صبحانه می باشد. چنان چه قصد خرید یا فروش انواع کره های مد نظر خود را داشته باشید می توانید از سایت یک میوه کمک بگیرید.

خامه

آیا تابحال پس از گرم کردن شیر محلی و قرار دادن در یخچال متوجه ظهور لایه چربی بر روی شیر شده اید؟ البته مطمئنا جوابتان بله است. خامه در حقیقت از این چربی بدست می آید. این محصول در عین خوشمزه بودن سرشار از پروتئین و کلسیم بوده و برای سلامتی مفید می باشد. خامه قنادی نیز نوعی از خامه بوده که در شیرینی پزی مورد استفاده قرار می گیرد و خامه معمولی در تهیه سوپ و سس و حتی تزئین کیک و بستنی به کار می رود.

دوغ

به نوشیدنی حاصل از ترکیب ماست و آب دوغ گفته می شود؛ امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش تهیه دوغ نیز فرق کرده و دوغ های متفاوتی در کارخانه ها تولید می شوند. از جمله: دوغ ساده، دوغ گازدار، دوغ حرارت دیده بدون گاز و دوغ حرارت دیده گاز دار. در سایت یک میوه دوغ های با طعم های متفاوت چون نعنایی، آویشن و ... وجود دارد.

کشک

کشک محصولی حاصل از جوشاندن دوغ شیراز و خشک کردن و گلوله کردن آن می باشد که چوپانان در تهیه آن نقش مهمی دارند؛ این ماده به تنهایی خواص کامل شیر را دارد و سرشار از کلسیم و فسفر برای استحکام استخوان ها می باشد.

نتیجه گیری

فرآورده های لبنیاتی از گذشته های دور توسط مردم مصرف شده و تا الان نیز بخش اصلی غذای مردم به ویژه صبحانه و همراه غذا را تشکیل می دهند‌. شیر خود محصول پر اهمیتی می باشد که از آن مشتقات بی نظیری چون کره، ماست، شیر، پنیر، دوغ و کشک و خامه حاصل می شود.

 البته محصولات دیگری نیز از شیر بدست می آید که ما در این مقاله به بررسی محصولات غذایی اصلی پرداختیم. مصرف فرآورده های لبنی سلامت استخوان و دندان ها را تضمین می کند. بنابراین خرید انواع لبنیات را جز خرید های همیشگی خود قرار دهید.


خرید لبنی

خریدار لبنی برای خرید و فروش عمده لبنی بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده لبنی برای فروش عمده لبنی خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش لبنی می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده لبنی مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده لبنی مصرف داخل و حتی اقدام به خرید لبنی صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت لبنی معامله بهتری را انجام خواهید داد....