yekmive

مسئول خرید کارشناس خرید

آشنایی با شغل کارشناس خرید

شرکت های بزرگ و بازرگانی معمولا برای انجام امور شرکت نیاز به مدیر و یا کارشناس خرید دارند. مدیریت خرید برای هر شرکتی اهمیت ویژه ای دارد. زیرا شرکت ها برای رسیدن به اهداف خود نیاز به برنامه ریزی دقیق در امور خرید دارند. واحد خرید در بیشتر شرکت ها با تمامی بخش های دیگر باید در ارتباط است. در واقع کارشناس خرید مسئولیت بزرگی بر عهداه دارد. او باید بتواند کالای مورد نظر را در وقت معینی خریداری کند. نحوه خرید کالا خیلی هم راحت به نظر نمی رسد. کارشناس خرید باید قیمت اجناس را با هم مقایسه کند. بعد از آن به بررسی کیفیت کالا بپردازد. در آخر بتواند بهترین کالا را برای شرکت تهیه کند. حالا هرشرکتی بسته به حوزه کاری خود اجناس مختلفی نیاز دارد. شرکت های بازرگانی این اجناس را به خارج از کشور صادر می کنند. پس خرید صحیح و مناسب اهمیت بالایی برای رونق کسب و کار آنها دارد. در ادامه می خواهیم شما را در انتخاب مسئول خرید کارشناس خرید محصولات زراعی راهنمایی کنیم. 

 

ویژگی های مدیر و یا کارشناس خرید

کارشناس خرید یکی از شغل های مهم و ضروری در جامعه است. افراد زیادی برای شغل کارشناس خرید در شرکت ها برای مصاحبه شرکت می کنند. اما همه آنها انتخاب نمی شوند. مدیران شرکت ها معمولا حساسیت زیادی برای انتخاب این شغل دارند. آنها نیاز به فردی دارند که بتواند تمام ویژگی های یک کارشناس خرید خوب و حرفه ای را داشته باشد. در ادامه شما را با ویژگی های کارشناس خرید آشنا می کنیم.

1)     فردی منظم و دقیق و حساس به جزئیات: آگاهی از موجودی های انبار و شارژ به موقع محصولات

2)     داشتن روحیه کار تیمی قوی: ارتباط صحیح و به موقع با دیگر کارکنان شرکت

3)     داشتن ارتباط قوی و روابط عمومی خوب: برای ایجاد ارتباط مناسب با دیگر فروشنده ها و کارکنان شرکت که کارها سریع تر پیش برود. برای مثال مسئول خرید باید مبالغ نهایی را به واحد مالی اعلام نماید.

4)     توانایی و استعداد خوب در محاسبات ریاضی: برای انجام محاسبات دقیق خرید ها که مشکلاتی در بحث مالی بوجود نیاید.

5)     توانایی تجزیه و تحلیل مسائل: برای بررسی روند بازار و انتخاب بهترین فروشنده برای خرید بهتر

6)      توانایی مذاکره مناسب: کارشناس خرید باید بتواند مذاکره خوبی انجام دهد و هنگام خرید چانه زنی کند. در نتیجه می تواند محصولات را با قیمت و کیفیت مناسب تهیه کند.

7)     آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی هم به نوعی مزیت در این شغل به حساب می آید. زیرا ممکن است نیاز باشد کارشناس خرید با خریداران خارجی ارتباط برقرار کند.

8)     پیگیری های مداوم و صبر و حوصله در کار: کارشناس خرید باید به صورت مداوم پیگیر اجناس خریداری شده و تحویل آنها باشد.  

 

بازار کار کارشناس خرید

این شغل هم مانند همه شغل های دیگر بازار کار خاص خودش را دارد. صنایع مختلفی نیاز به کارشناس خرید دارند. صنایع تولیدی، خدماتی، فنی و ... نیاز به کارشناس خرید دارند. هر چقدر شرکت ها بزرگتر باشند و صادرات بیشتری داشته باشند نیاز آنها هم به این کار افزایش می یابد. از نظر درآمدی هم در رده شغل های متوسط است. درآمد کارشناس خرید ارتباط زیادی با تجربه و کارکرد آنها دارد. سابقه کاری در این حرفه اهمیت بالایی دارد و در میزان حقوق آنها تاثیرگذار است. به هر حال شغل کارشناس خرید مسئولیتی بزرگ است که باید قبل از انتخاب این شغل در مورد آن فکر کنید.

 

نحوه انتخاب کارشناس خرید در سایت یک میوه

سایت یک میوه یک استارت آپ تازه و جدیدی در حوزه کشاورزی است. شما هم می توانید استفاده های زیادی از امکانات این سایت کنید. بسیاری از مشکلات کشاورزان و باغداران با راه اندازی اپلیکیشن یک میوه برطرف شده است. وقت و زمان اهمیت زیادی برای کشاورزان دارد. آنها باید بتوانند محصولات خود را در بهترین و سریع ترین زمان به فروش برسانند. سایت یک میوه این امکان را فراهم کرده است تا فروشندگان و خریدران محصولات کشاورزی بتوانند همدیگر را به راحتی پیدا کنند. شرکت ها و افرادی که دارای تجارت های بزرگ در حوزه محصولات زراعی هستند، می توانند برای بهبود عملکرد کارهای خود کارشناس خرید استخدام کنند. برای استخدام مسئول خرید می توانید وارد سایت یک میوه شوید. در بخش استخدام سایت، بخشی به نام مسئول خرید کارشناس خرید وجود دارد. افرادی که توانایی و تجربه و تحصیلات این کار را داشته باشند در این بخش وارد می شوند. همه ی آگهی های استخدام کارشناس خرید در حوزه های زراعی در این بخش وجود دارد. شما می توانید در این قسمت با آگهی دهنده ها مذاکره کنید و برای مصاحبه برنامه ریزی کنید. آنچه که در خرید محصولات و میوه ها باید توجه داشته باشید کیفیت و سلامت آنها است. کارشناس خرید در حوزه خرید میوه باید بتواند میوه های سالم و تازه را با قیمت مناسب تهیه کند. هر چقدر مسئول خرید کار خود را درست انجام دهد به همان میزان هم بهره وری شرکت بهتر می شود. زیرا این شغل تاثیر مستقیمی بر روی هزینه ها و منابع شرکت دارد.

 

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام کارشناس خرید چیست؟

افراد با تحصیلات متفاوت در رشته های گوناگون می توانند برای شغل کارشناس خرید استخدام شوند. البته این موضوع کاملا به نظر مدیر شرکت مرتبط است. بسیاری از شرکت ها افرادی با تحصیلات مربوط به حوزه کاری خود را استخدام می کنند و این موضوع برای آنها اهمیت دارد. البته همیشه داشتن تجربه کاری برای هر مدیری بیشتر از تحصیلات مرتبط اهمیت دارد. این موضوع را می توانید در صفحه چت سایت یک میوه از آگهی دهنده ها سوال کنید.

شغل مامور خرید با چه نام هایی در سایت ها ذکر می شود؟

کارشناس خرید، کارگزار خرید، مباشر خرید، مسئول خرید و ... نام هایی است که معمولا برای این شغل در سایت ها ثبت می شود. اگر شما هم در حوزه کشاورزی و زراعت تجربه و تحصیلات کافی دارید سایت یک میوه را در حوزه مسئول خرید محصولات زراعی بررسی کنید.

 

 


خرید مسئول خرید

خریدار مسئول خرید برای خرید و فروش عمده مسئول خرید بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده مسئول خرید برای فروش عمده مسئول خرید خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش مسئول خرید می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده مسئول خرید مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده مسئول خرید مصرف داخل و حتی اقدام به خرید مسئول خرید صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت مسئول خرید معامله بهتری را انجام خواهید داد....