yekmive

مهندس دامداری

مهندس دام و کشاورزی

علوم دامی هم زیر شاخه‌ای از مهندسی کشاورزی است. در این رشته به نژاد دام‌ها، اصلاح آنها و تغذیه دام‌ها می‌پردازند. دامپروری نامی است که در گذشته به این رشته اطلاق شده بود. دامپروری علمی است که اطلاعاتی در مورد نحوه پرورش دام وطیور و ماهی ها و ... به شما می‌دهد. دامپروری محدود به پرورش نیست. تغذیه و اصلاح نژاد دو مبحث مهم و اساسی هستند که در این رشته مورد بررسی قرار می گیرند. هدف از رشته مهندسی دام، افزایش روند اقتصادی، استفاده از پوست برای تولید چرم ها، تولید الیاف و ... است. در واقع دامپروری علمی نو برای استفاده از روش های جدید به جای استفاده از روش های قدیمی است. امنیت و حفظ محصولات غذایی و رعایت بهداشت در آنها موضوع ویژه ای در این صنعت است. فرآورده های دامی و اقتصاد دامپروری همیشه در کشور ما مورد توجه قرار گرفته اند. در ادامه شما را با نحوه آشنایی با مهندسان دامداری آشنا می کنیم.

 

کاربرد علم دامداری در صنعت کشاورزی

در حقیقت علم دامداری و دامپروری به فیزیولوژی طیور و حیوانات اهلی می‌پردازد. آخرین اطلاعات به روز شده در مورد دام ها و طیور در این حوزه بررسی می شود. در این علم تغذیه و بهداشت و ژنتیک حیوانات هم مورد بررسی قرار می گیرند. از جمله دروس مورد نیاز در رشته دامداری زیست شناسی و آمار ریاضیات است.

 

کارآفرینی در دامداری

افرادی که در حوزه  مهندسی دامداری تحصیل کرده اند، می توانند در کشت و صنعت ها، گاوداری ها، مزارع پرورش ماهی، به عنوان دستیار در این بخش و ... فعالیت داشته باشند. خود این افراد هم می توانند شرکت هایی به عنوان خدمات دامپزشکی تاسیس کنند و مشغول به کار شوند. زنبور داری و تولید عسل خوب و درجه یک، پرورش اسب از شغل هایی است که مهندسان دامداری علاقه زیادی به فعالیت در آنها دارند. فعالیت در این رشته نیازمند علاقه و تجربه است. کارآفرینی در این حوزه ها بسیار زیاد است. با مقداری سرمایه اولیه این افراد می‌توانند وارد بازار کار مورد علاقه خود شوند و به مرور زمان کار خود را گسترش دهند.

 

 

 

 

اهمیت استفاده از علم دامداری

این روز ها برای توسعه پایدار و افزایش بهره وری و پیشرفت اقتصاد علم دامداری به کمک بشر آمده است. کشاورزی رشته ای بسیار کارآمد و ضروری در دنیا است. در نتیجه تمامی زیر شاخه های آن هم دارای اهمیت است. هر کشوری برای اینکه بتواند به طور مستقل منابع غذایی طبیعی خود را تامین کند، باید بتواند صنعت کشاورزی خود را گسترش دهد. به این ترتیب علاوه بر این موضوع می تواند صادرات خوبی هم به دیگر کشورها داشته باشد و اقتصاد کشور را بهتر کند. پروتئین مورد نیاز کشور در گرو علم دامداری است. نیاز های تغذیه ای سالم انسان معمولا از طریق گیاهان و دام ها تامین می شود. برای تامین پروتئین های بدن، تولیدات دامی بهترین گزینه هستند. با توجه به این موارد می توان پی به اهمیت این علم در جهان برد.

 

 

نحوه انتخاب افراد تحصیلکرده در رشته دامداری

کشاورزان برای توسعه حرفه خود و استفاده از روش های نوین در دامداری از افراد تحصیل کرده در رشته دامداری کمک می گیرند. برای پرورش دام و طیور، اصلاح نژاد آنها کشاورزان نیاز به علم این کار دارند تا با روش های جدید و کمترین امکانات و صرف هزینه کمتر بتوانند بیشترین بهره وری را داشته باشند. مهندسان دامداری آموزش هایی را در این حرفه دیده اند و می توانند در جامعه ما و صنعت کشاورزی تغییرات شگفت انگیزی ایجاد کنند. این روز ها گرایش جوانان نسبت به این حرفه بیشتر شده است. زیرا علم استفاده از آن بیشتر در بین افراد جا افتاده است. اگر شما هم به کار در کنار حیوانات و طبیعت، علاقه دارید می توانید وارد این گرایش شوید. افراد تحصیل کرده در این گرایش ها می توانند با کشاورزان و دامپروران در ارتباط باشند و در کنار آنها کار خود را شروع کنند. این روز ها کاریابی و استخدام افراد بسیار راحت تر انجام می شود. با نصب اپلیکیشن یک میوه که یک استارت آپ جدید و نوینی در حوزه کشاورزی است، می توانید به راحتی شغل مورد نظر خود را در صنعت کشاورزی پیدا کنید. کشاورزان در این سایت با ثبت رایگان آگهی از مهندسان دامداری و دامپروری دعوت به کار می کنند. با ورود به سایت یک میوه وارد بخش استخدام شوید و تمامی آگهی های مرتبط با مهندس دامداری را مشاهده کنید. نحوه آشنایی با مهندسان دامداری در سایت یک میوه بسیار ساده است و در کمترین زمان ممکن می توانید با تعدادی از این افراد ارتباط برقرار کنید.

 

حقوق مهندسان دامداری در کشور ما به چه صورتی است؟

این شغل هم مانند دیگر شغل ها دارای چالش های مختلفی است. عوامل زیادی در تعیین حقوق و مزایای این شغل تاثیر گذار هستند. تجربه افراد و میزان تحصیلات و علم و آگاهی آنها مواردی مهم و ضروری در تعیین کارمزد آنها است. سایت یک میوه به شما کمک می کند تا با افراد زیادی در این حرفه آشنا شوید و بتوانید از میان آنها بهترین افراد را استخدام کنید.


خرید مهندس دامداری

خریدار مهندس دامداری برای خرید و فروش عمده مهندس دامداری بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده مهندس دامداری برای فروش عمده مهندس دامداری خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش مهندس دامداری می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده مهندس دامداری مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده مهندس دامداری مصرف داخل و حتی اقدام به خرید مهندس دامداری صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت مهندس دامداری معامله بهتری را انجام خواهید داد....