yekmive

باغدار

loading more yekmive

شغل باغبانی در صنعت کشاورزی

شغل باغبانی هم یکی از زیر شاخه های کشاورزی است. این شغل بسیار پر زحمت اما در عین حال لذت بخش است. باغبان به طور مداوم با گیاهان و فضای سبز در ارتباط است. باغبان باید با افراد دیگر مانند فروشنده کود شیمیایی، فروشنده گیاهان و ... در ارتباط باشد. محصولات گیاهی اگر مورد حفاظت قرار نگیرند و رسیدگی نشوند دچار آفت زدگی می شوند. باغبان از همان ابتدای کاشت محصول تا انتها و برداشت آن باید از گیاه حفاظت کند.

 

وظایف باغبان

باغبانی هم مانند همه مشاغل دیگر دارای وظایف مهمی است. از جمله وظایفی که باغبان دارد این است که دانش و آگاهی کامل در مورد نوع درختان و گیاهان داشته باشد. باغبان باید به راحتی بتواند خاک زمین کشاورزی که محصول در آن رشد می کند را بررسی کند. به هر حال ریشه درختان هم با یکدیگر متفاوت هستند. بعضی از ریشه ها سست و بعضی دیگر کاملا محکم و مقاوم هستند. در نتیجه گیاهان برای رشد بهتر نیاز به خاک های متفاوتی دارند. باغبان باید با در نظر گرفتن ریشه درخت بهترین خاک را برای رشد آن درخت فراهم کند. باغبان باید بتواند به چگونگی کاشت گیاهان و درختان تسلط داشته باشد. هرس به موقع درختان و کود دادن آنها هم بر عهده باغبان است. برداشت محصول درختان بر عهده باغبان است. باغبان باید بداند دقیق در چه زمانی باید برداشت صورت بگیرد.

 

فواید شغل باغبانی

همانطور که گفتیم باغبان همیشه در محیط سبز و زیبا کار می کند. این موضوع باعث می شود تا آرامش خوبی داشته باشد و استرس از باغبان همیشه دور باشد. باغبان ها به علت فشار کاری بالا تجربه کاری سختی را خواهند داشت. اگر مزرعه از سیستم آبیاری نوین برخوردار نباشد، باغبان باید آبیاری مزارع را به طور کامل انجام دهد. آبیاری گیاهان و درختان هم بسیار لذت بخش و آرامش بخش است.

 

نکات مورد توجه در حرفه باغبانی

گیاهان و درختان در هر فصلی واکنش خاصی از خود نشان می دهند. به این منظور باغبان باید بداند چه زمانی چه کارهایی انجام دهد.

1)      باغبان باید در آخر هر سال ریشه درختان را غرقاب کند. این کارها در کاهش آفات موثر است. آفات به مرور زمان گیاهان و درختان را کامل از بین می برد. پس باید به موقع انها ار کنترل کرد.

2)     در فصل پاییز باغبان به شخم سطحی خاک می پردازد تا به این ترتیب آب بهتر جذب گیاه شود.

3)     سمپاشی دارای اصول خاصی است. سمپاشی صحیح و مناسب باعث کاهش آفات و بیماری هایی می شود که گیاه را تهدید می کند.

 

نحوه انتخاب باغدار برای مراقبت از مزرعه

گاهی پیش می آید که صاحبان باغ و مزارع تسلط و آگاهی از نحوه مراقبت از گیاهان و درختان ندارند. به همین دلیل برای بهره برداری بهتر و بیشتر از درختان خود، باغبان استخدام می کنند. باغبان کل وظایف رشد و بهبود درخت را برعهده می گیرد. بهترین روش برای انتخاب یک باغدار خوب استفاده از اپلیکیشن یک میوه است. در این سایت همه چیز در مورد کشاورزی وجود دارد. هر آنچه که کشاورز نیاز داشته باشد می تواند در یک میوه به آن دسترسی پیدا کند. یک میوه هم یک نوع سایت و استارت آپ جدید برای کمک به کشاورزان است. شما می‌توانید در سایت یک میوه به راحتی با باغبان های مختلف در مناطق مختلف ایران صحبت کنید و آنها را استخدام کنید. به این منظور وارد سایت یک میوه شوید و به بخش استخدام مراجعه کنید. سپس به بخش باغداری نگهدار کشاورز مراجعه کنید و آگهی های مربوطه را مشاهده کنید.


خرید باغدار

خریدار باغدار برای خرید و فروش عمده باغدار بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده باغدار برای فروش عمده باغدار خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش باغدار می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده باغدار مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده باغدار مصرف داخل و حتی اقدام به خرید باغدار صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت باغدار معامله بهتری را انجام خواهید داد....