yekmive

تجهیزات دامداری

loading more yekmive

دام سنگین - خرید فروش عمده جزیی

همه انسان های کره زمین، از بچه گرفته برای افزایش قد و سلامتی استخوان و جسم خود تا بزرگسال، برای بهبود سیستم قلبی و استخوان به پروتئین نیاز دارند. تامین بخش عمده پروتئین و کلسیم مورد نیاز بدن از حیواناتی نظیر گاو و گوسفند و بز فراهم می شود.

گاو ها به عنوان دام سنگین، بخش عمده پروتئین جامعه را از شیر و گوشت خود تامین می کنند. در ادامه مطلب به اهمیت دام های سنگین و نقش مهم آن ها در ادامه زندگی سالم خواهیم پرداخت؛ البته  در ابتدا با این حیوان بیشتر آشنا خواهیم شد.

گاو:

دلیل اینکه این حیوانات جز دام سنگین به شمار می روند، جثه بزرگ تر و نیاز به فضای بیشتر برای نگهداری آن ها می باشد. گاو چهارپایی علف خوار است که تغییرات فصلی در طول سال تاثیری بر تولید مثل آن ندارد و قادر به زاد و ولد در کل سال می باشد. مدت زمان حاملگی گاو ها ۹ ماه می باشد و غالبا تک قلو به دنیا می آورند اما دوقلوزایی نیز در بین آن ها بسیار کم دیده شده است.

اقتصاد پرمنفعت با دام های سنگین:

گاو حیوانی بسیار سودمند می باشد که از شیر، گوشت و پوست آن در تغذیه و چرم دوزی استفاده می شود. حتی اکنون نیز از گاو های نر در بارکشی و شخم زمین در مناطق دور افتاده استفاده می شود و کشاورزان وجود گاو را همیشه مایه برکت می دانند. تجارت چرم حاصل از پوست گاو بسیار پرسود می باشد. از چرم ها در تولید کفش، کیف، دستنبند و ... استفاده می شود.

قریب به ۵۰ درصد از گوشت جهان از گاو تامین می شود. محصولات لبنی حاصل از شیر گاو مانند کره، خامه، پنیر، ماست و کشک نیز از اهمیت اقتصادی این دام پرارزش تلقی می شوند. لازم به ذکر است بگوییم گاو های شیرده را در گاو داری های خاصی نگهداری می کنند و روزانه دوبار شیر آن ها دوشیده می شود.

نژاد های دام سنگین:

کلیه گاو ها در ایران و جهان  در دو نوع نژاد شیری و گوشتی طبقه بندی می شوند. گاو های نژاد شیری برای تولید شیر و گاو های نژاد گوشتی برای تولید گوشت مورد نیاز جامعه به کار می روند. معروف ترین نژادهای شیری جهان عبارتند از: هلشتاین، براون، سوئیسی و هورن. مشهورترین نژادهای گاو گوشتی جهان عبارتند از: هرفورد، براهما، برانگوس

گاو هلشتاین:

بیایید در مورد این نژاد بیشتر بدانیم؛ این گاو پرشیرترین نژاد گاوی در جهان می باشد و روزانه حدودا ۲۲ لیتر شیر تولید می کند. رنگ بدن  گاو هلشتاین، به رنگ سفید و سیاه می باشد. اکنون به معرفی نژادهای گاو ایرانی می پردازیم: گاو سرابی، سیستانی، تالشی، گلپایگانی و نجدی. به شما پیشنهاد میکنیم با سر زدن به سایت یک میوه، از نحوه فروش گاو مدنظرتان با قیمت مناسب به هدف خود برسید.

گاو تالشی:

نژاد منطقه تالش می باشد و به رنگ سیاه تا قرمز دیده می شود و از نژادی شیری_گوشتی است که جثه بزرگی دارد. علاوه بر نژاد تالشی، نژادهای گلپایگانی، سرابی و نجدی نیز از نوع شیری_ گوشتی می باشند. گاو نجدی و گلپایگانی به رنگ قرمزحنایی می باشد و گاو سرابی به رنگ های قهوه ای سوخته و گاهی زرد روشن وجود دارند. اگر می خواهید اطلاعات کافی در مورد این گاو های بی نظیر و قیمت خرید و فروش آن ها کسب کنید، به سایت یک میوه مراجعه کنید.

گاو سیستانی:

این نژاد خاص، به رنگ سیاه پررنگ می باشد و تولید گوشت فراوانی دارد وهمان طور که از مشخصاتش پیداست، از نژاد گوشتی می باشد.

نتیجه گیری:

در مطالب بالا سعی کردیم در مورد دام های سنگین و انواع نژادهای آن در جهان و ایران آشنا شویم. به عنوان مثال گاو هلشتاین گاوی با قابلیت شیردهی بالا می باشد و گاو سیستانی در ایران قابلیت تولید گوشت فراوان را دارا می باشد. دام های سنگین بخش عمده تولید گوشت و شیر جهان را برعهده دارند و حیوانات بسیار سودمندی می باشند.


خرید دامداری

خریدار دامداری برای خرید و فروش عمده دامداری بهترین راه حل اش استفاده از بازار فروش عمده یک میوه است، در بازار خرید و فروش عمده کشاورزی یک میوه فروشنده دامداری برای فروش عمده دامداری خود اقدام به ثبت آگهی و اعلام فروش دامداری می کند و خریداران به راحتی می توانند با مشاهده آگهی فروشنده محصولات کشاورزی در یک میوه از تامین کننده دامداری مستقیم و بدون واسطه اقلام به خرید عمده دامداری مصرف داخل و حتی اقدام به خرید دامداری صادراتی نمایند.
با استفاده از خدمات آنلاین سامانه کشاورزی یک میوه فروشنده و خریدار محصولات کشاورزی و همچنین تولید کنندگان و صادرکنندگان محصول کشاورزی بهتر و راحت تر همدیگر را پیدا خواهند کرد. با آگاهی از قیمت دامداری معامله بهتری را انجام خواهید داد....